با آشنایی بیشتر با دستگاه های لاغری موضعی در ایران می توانیم قبل از اقدام به انجام لاغری موضعی انتخاب آگاهانه و مناسبی داشته باشیم و با مشورت با پزشک به نتیجه ی دلخواه خود خواهیم رسید. برای انتخابی آگاهانه با پزشک ما در کلینیک رسپینا تماس بگیرید .

دستگاه لاغری موضعی رادیو فرکانسی (RF) :

درمان های رادیو فرکانسی باعث گرم تر شدن سلول های چربی در لایه های چربی می شود این بافت همبند شکسته عمدتا از آدیپوست ها تشکیل شده و انرژی را در چربی ها ذخیره می کند گرما از RF آدیپوسیت را مجبور به آزادسازی اسیدهای چرب از بافت چربی ها آزاد می شوند آن ها کوچک می شوند و بدن لاغرتر می شود .

علاوه بر لاغری بدن تکنولوژی RF هر دو لایه پوستی و زیر پوستی را گرم می کند دستگاه ultra slim plus از فرکانس رادیویی تری پولار استفاده می کند و انرژی تری پولار در حین محافظت از لایه سطحی به لایه چندتایی پوست منتقل می شود این روند گرمایش در طول درمان باعث می شود فیبرکلاژن در لایه های پوست منقبض شود انقباض فیبرها پوست را سفت می کند و ظاهری روشن تر و ظاهری روشن تر و جوان تر به آن می دهد در نتیجه افزایش متابولیسم فیبروبلاست ها فیبرها ی جدید کلاژن و الاستین زیرسطح پوست ایجاد می شوند این تولید باعث اثرات طولانی مدت می شود .

تمایل به سفت شدن پوست در بیشتر مواقع برای پوست صورت می باشد درمان ها ی RF  عمدتا به طور معمول در صورت استفاده می شود تا بافت صورت را سفت کنند بهترین نتایج معمولا بر روی افراد در اواسط دهه 30 تا 50 دیده می شود .

انرژی RF از زوش های انرژی نور متفاوت است زیرا در روش لیزر انرژی نور جذب لایه های بالایی پوست می شود و باعث می شود گرما بدون آسیب سخت تر به لایه های عمیق تر برسد .

در حالی که لیزرها بر کلاژن در پوست فوقانی تاثیر می گذارد انرژی RF قادر به نفوذ عمیق تر به پوست (زیر عضله )

است و بر لایه های عمیق تر و لایه های زیرجلدی تاثیر می گذارد و باعث ایجاد سفتی و بهبود ساخنار بافت زیرین می شود .

این دستگاه برای سفت کردن شکم بسیار مناسب است مخصوصا زمانی که با کویتیشن کار شود افرادی که شکم شل و آویزان دارند می توانند از این دستگاه استفاده کنند .

لاغری با مزوتراپی :

مزوتراپی یک نوع درمان برای سلولیت است که هدف آن از بین بردن و ذوب چربی هاست گرچه مزوتراپی محبوب شده است هیچگونه استاندارد سازی درمانی در بین متخصصین وجود ندارد برخی از خطرات بهداشتی و عوارض جانبی نیز با مزوتراپی امکان پذیر هستند بنابراین قبل از انجام این درمان باید با پزشک مشورت کنید .

مزوتراپی اولین بار توسط دکتر مایکل پیستور در سال 1952 در فرانسه به کار گرفته شد در سال 1987 مزوتراپی به عنوان یک درمان زیبایی غیرجراحی در آکادمی پزشکی فرانسه تصویب شد مزوتراپی شامل تزریق یک محلول مخصوص مایع زیرپوست برای تجزیه سلول های چربی است .

مزوتراپی از یک محلول که معمولا ترکیبی از عصاره های گیاهی هورمون ها آنزیم ها ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین مواد شیمیایی مانند آمینوفیلین است تشکیل شده است  متاسفانه محلول مایع تزریق استاندارد نشده است و اکثر متخصصان مزوتراپی فرمول خاص خود را دارند  این محلول معمولا به مقدار کمی تزریق می شود .

مزوتراپی برای خلاص شدن از چربی های سلولیت و چربی های رسوب کرده زیر پوست استفاده می شود اما گاهی اوقات برای جوان سازی پوست در ناحیه دست و گردن و دیگر مناطق بدن نیز استفاده می شود در بعضی موارد مزوتراپی برای درمان ریزش مو و کاهش وزن این است که محلول تزریقی چربی های رسوب کرده را حل می کند

مزوتراپی می تواند عوارض خفیف تا شدید از جمله بثورات لکه ها ناهنجاری های پوستی و حتی عفونت ها را ایجاد کند.

ممکن است پس از مزوتراپی درد آمبولیسم و رنگدانه دائمی یازخم داشته باشید .

مزوتراپی به تنهایی توانایی برای لاغری موضعی ندارد و بهتره به همراه سایر روش ها مانند کرایولیپولیز و کویتیشن و شاک ویو و … استفاده شود .

برای سلولیت خارج از ران و قسمت های سفت پهلو مناسب است .

ما در کلینیک رسپینا به استاندارد بالای دستگاه های لاغری موضعی  خود توجه بسیار کرده ایم برای انجام عمل ها ی لاغری موضعی با ما تماس بگیرید و به بهترین نتیجه ی ممکن برسید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =