Uncategorized @fa

لاغری کرایولیپولیز یا رادیوفرکانسی RF | کاهش سایز با کدام دستگاه لاغری

امروزه برای لاغری موضعی و کاهش وزن روش های زیادی وجود دارند که باید این روش ها را با هم مقایسه کرده و بهترین و بی خطر ترین ان ها را برای کاهش وزن انتخاب کنید. در این مقاله از کلینیک رسپینا دو روش کرایولیپولیز و رادیوفرکانسی را بررسی می کنیم و در نهایت نتیجه گیری می کنیم که کدامیک موثرتر و بهتر است .

کرایولیپولیز و کاهش وزن با آن :

باید بدانید که با کرایولیپولیز وکیومی راحت به عمق 2 سانتی متری نفوذ نخواهیم کرد اما اشکال آن این است که شعاع موثر آن تنها 3 سانتی متر است پس می بینیم که این روش برای پهلوها موثرتر است .

در دستگاه های معمولی بیش از 45 دقیقه نمی توان سرما داد چون به پوست آسیب خواهد رسید اما در دستگاه های شرکت های معتبر تا 3 ساعت  هم می توان بدون عارضه سرما داد و همین امر یعنی طولانی تر کردن سرما می تواند عمق نسوز پلیتی را افزایش داد و به همان 2 سانتی متر رسانید در فرانسه و آلمان و امریکا به همین دلیل از روش پلیتی استفاده می شود .

باید توجه داشته باشیدکه تنها کسانی که گلبول های سفید کم فعال دارند از این روش نباید استفاده کنند . دستگاه کرایولیپولیز یک دستگاه غیرتهاجمی است و بعد از عمل چربی ها برنخواهند گشت که قبل و بعد از این عمل نیازی به انجام ورزش و یا داشتن رژیم غذایی خاصی نیست و استفاده از پد آنتی فریز مرغوب در ایمنی کرایو مهم است نوع آنتی فریزی که استفاده می شود در جلوگیری از ایجاد سوختگی با دستگاه موثر است .

در کرایولیپولیز تعداد سلول های چربی کم می شود نه حجم آن ها . روشی بی خطر و بدون عارضه  (در صورت استفاده از دستگاه های کرایولیپولیز استاندارد ) می باشد . بعد از کرایو شل شدگی پوست نخواهید داشت و پوست شما شل و آویزان نمی شود.

سلولیت ها ظرف 3تا 4 سال بد شکل می  شوند پس در صورت اصلاح بد شکلی سه تا چهار سال طول خواهد کشید که دوباره بد شکل شوند . در نتیجه چربی های قهوه ایی را می شود با کم خوری افزایش فعالیت و طب سوزنی بر طرف نمود اما رفع بد شکلی سلولیت ها فقط توسط کرایولیپولیز، لیپولیزر و یا دستگاه های گروه ال پی جی  برطرف می شود .

در کرایولیپولیز به ناحیه تحت درمان به عمق حداکثر 2 سانتی متر سرما داده می شود تا تری گلیسیرید های موجود در بافت چربی به کریستال تبدیل شود همین امر سبب می شود تا  ماکروفاژها ( گلبول های سفید ) چربی ها رابه عنوان جسم خارجی تلقی کرده و آن ها را به عنوان جسم خارجی هضم می نمایند .

لاغری و کاهش وزن با رادیوفرکانسی چگونه است :

این دستگاه از فرکانس رادیویی تری پولار استفاده می کند و انرژی تری پولار در حین محافظت از لایه سطحی به لایه چندتایی پوست منتقل می شود این روند گرمایش در طول درمان باعث می شود فیبرکلاژن در لایه های پوست منقبض شود انقباض فیبرها پوست را سفت می کند و ظاهری روشن تر و ظاهری روشن تر و جوان تر به آن می دهد.

در نتیجه افزایش متابولیسم فیبروبلاست ها فیبرها ی جدید کلاژن و الاستین زیرسطح پوست ایجاد می شوند این تولید باعث اثرات طولانی مدت می شود . درمان های رادیو فرکانسی باعث گرم تر شدن سلول های چربی در لایه های چربی می شود این بافت همبند شکسته عمدتا از آدیپوست ها تشکیل شده و انرژی را در چربی ها ذخیره می کند گرما آدیپوسیت را مجبور به آزادسازی اسیدهای چرب از بافت چربی ها آزاد می شوند آن ها کوچک می شوند و بدن لاغرتر می شود .

تمایل به سفت شدن پوست در بیشتر مواقع برای پوست صورت می باشد درمان ها ی رادیو فرکانسی عمدتا به طور معمول در صورت استفاده می شود تا بافت صورت را سفت کنند بهترین نتایج معمولا بر روی افراد در اواسط دهه 30 تا 50 دیده می شود .

انرژی دستگاه رادیوفرکانسی از زوش های انرژی نور متفاوت است زیرا در روش لیزر انرژی نور جذب لایه های بالایی پوست می شود و باعث می شود گرما بدون آسیب سخت تر به لایه های عمیق تر برسد . در حالی که لیزرها بر کلاژن در پوست فوقانی تاثیر می گذارد .

انرژی این دستگاه  قادر به نفوذ عمیق تر به پوست (زیر عضله ) است و بر لایه های عمیق تر و لایه های زیرجلدی تاثیر می گذارد و باعث ایجاد سفتی و بهبود ساخنار بافت زیرین می شود . این دستگاه برای سفت کردن شکم بسیار مناسب است مخصوصا زمانی که با کویتیشن کار شود افرادی که شکم بسیار شل و آویزان دارند باید از این دستگاه استفاده کنند . 

بهتر است افراد زیر از این روش برای لاغری استفاده نکنند :

اگر ترومبوز برومبوفلبیت وجود داشته باشد  برای کسانی که مبتلا به هموفیلی و شکنندگی عروق خونی اند و  افراد مبتلا به شکنندگی پوست و افراد مبتلا به بیماری های کبدی بیماری های قلبی – عروقی و نارسایی های کلیوی  افرادی که شکستگی استخوانی دارند.

خانم ها درطول دروه ی قاعدگی و خانم های باردار  اگر شکل گیری های بدخیم مثل تومورها وجود دارد دوره ی پرسوتراپی باید کامل شود که معمولا 15 تا 20 جلسه است جلسات باید با وقفه 2یا 3 روز انجام شود.

اگر کسی بعد از یک دوره به دوره دوم هم نیاز داشته باشد باید بین دروه اول و دوم یک فاصله ی 6 ماهه وجود داشته باشد . با مقایسه ی این دو روش نتیجه می گیریم که هر دو روش برای کاهش وزن موثر هستند ولی کرایولیپولیز بی خطرتر و با محدودیت کمتر و بسیار موثرتر است . پس بهتر است برای حفظ سلامت بدن خود در هنگام کاهش وزن از روش کرایو لیپولیز استفاده کنیم .

 

1 نظر در “لاغری کرایولیپولیز یا رادیوفرکانسی RF | کاهش سایز با کدام دستگاه لاغری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *