امروزه چاقی که به معنای بالا بودن چربی بدن یا بالا بودن بافت چربی نسبت به توده بدون چربی بدن می باشد به عنوان مهم ترین بیماری التهابی مطرح است و در جامعه فراگیر شده است وبه تبع آن  بیماری ها ی مرتبط به چاقی هم درحال گسترش است .

برای داشتن یک زندگی سالم و باید سریعتر وزن اضافه را کم کرده و به تناسب اندام برسیدو یک راه برای رهایی از این چربی های اضافه که محصول زندگی امروزه و ماشینی می باشد استفاده از رژیم های غذایی و استفاده از مکمل ها ی لاغری است اما آیا قرص کروم پیکولینات برای کاهش وزن مفید است ؟ برای آشنایی با این مکمل با مقاله ی ما همراه شوید . 

برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری بهترین و موثرترین مکمل های لاغری را از ما بخواهید و با ما مشورت کنید.

Chromium picolinate  یک ترکیب شیمیایی است که گاها به عنوان درمان جایگزین یا مکمل غذایی استفاده می شود . تحقیقات پزشکی نشان می دهند که مصرف مکمل کروم پیکولینات برای کاهش وزن بسیار موثر است .

Patient medication, horizontal

برخی از این مکمل برای درمان کمبود کروم و کنترل قند خون و بهبود افسردگی استفاده می کنند . یا کسانی که سندرم تخمدان پلی کیستیک دارند یا برای کاهش کلسترول و یا برای کاهش وزن از ان استفاده می شود . این مکمل بدون تجویز پزشک در دسترس است و البته در بسیار ی از مکمل های مولتی ویتامین هم این مکمل یافت می شود .

می دانیدکه کروم یک ماده معدنی بسیار ضروری است و برای سلامت انسان واجب است . برخی غذاها حاوی مقدار کمی کروم هستند ولی باید بدانید که گوشت و برخی میوه ها و غلات و سبزیجات از بهترین منابع کروم هستند . کروم پیکولینات از اسید پیکولینیک تشکیل می شود و همراه با انسولین در بدن برای متابولیسم کربوهیدارت ها عمل می کند . اسید به بدن کمک می کند که کروم را جذب کند .

 باید بدانید که عنصر کروم به صورت مکمل ساخته شده و بهترین نوع آن پیکولینات است که بیشترین میزان جذب را دارد . این محصول عاری از هر گونه ماده ی نگه دارنده است و برخی برای افزایش حجم عضله هم از آن استفاده می کنند ولی امروزه به خصوص در امریکا و اروپا برای کاهش وزن از این مکمل استفاده می شود . موثر ترین کارایی کروم جلوگیری از ترشح کورتیزول است و می دانیدکه ترشح کورتیزول که هنگام استرس ترشح می شود موجب تخریب عضلات خواهد شد و این مکمل در دنیای پر استرس امروز از تاثیر آن بر بدن جلوگیری می کند . 

مزایای کروم پیکولینات (chromium ) در کاهش وزن و تناسب اندام :

تحقیقات نشان داده اندکه این مکمل با یک برنامه ی ورزشی با وزنه میتواند به شما در کاهش وزن کمک و در ضمن حجم عضلانی را هم زیادتر می کند . البته یک سری تحقیقات نشان داده اندکه این مکمل در کاهش وزن بسیار موثر است . کروم می تواند حتی در روزهایی که هیچ گونه تحرکی ندارید به سوزاندن چربی ها کمک کند و افرادی که به دلایل مختلف نمی توانند ورزش کنند یا تحرک کافی داشته باشند می توانند از این مکمل برای سوزاندن چربی های اضافه ی بدن خود کمک بگیرند . 

 • کروم ضمن سوزاندن چربی ها ی اضافه اشتهای شما را هم کنترل می کند و موجب کاهش وزن و لاغری و رسیدن به تناسب اندام می شود . 
 • باید بدانید که این ماده ی معدنی موجب حمل پروتئین مصرفی به بافت های مورد نیاز خواهد شد . 
 • این عنصر بسیار کمیاب است و خوب است بدانید که در سلامت قلب و عروق نیز بسیار موثر است . 
 • تحقیقات نشان داده که این قرص در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 هم بسیار مفید است . 

مکمل کروم پیکولینات و چگونگی مصرف آن :

برای شروع مصرف این مکمل برای کاهش وزن باید ابتدا با پزشک مشورت کنید و باید دوز مصرفی این مکمل را پزشک تان مشخص کند. وقتی این مکمل را مصرف می کنید ذخایر قندی در بدن کاهش می یابند و برای رفع میل به مواد قندی که ممکن است در شما اینجاد شود می توانید از مواد غذایی مفیدی مثل انجیر خشک و یا مویز و یا خرمای خشک استفاده کنید . البته این مواد هم باید به مقدار کم و حساب شده مصرف شوند . بهترین و موثرترین زمان مصرف این مکمل روزانه دوز مشخص شده همراه با غذا می باشد مصرف آن و هضم آن هم بسیار راحت می باشد . 

اطلاعاتی که باید به پزشک خود بدهید : 

اگر قرار است از این مکمل استفاده کنید باید در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید یا مواد غذایی که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاعات بدهید .

در حین استفاده از این مکمل هم باید در صورت مصرف موارد زیر به پزشک خود اطلاع دهید :

 • روی 
 • ویتامین سی 
 • آهن 

گیاهان و مکمل ها ی حاوی کروم 

 • داروهای ضد التهابی مانند : advil motrin   ناپروکسن aleveNaprosyn  پیروکسی کام feldene آسپرین و دیگر داروها …
 • لووتیروکسین synthroid  
 • انسولین 

توجه  داشته باشید که

 • هنگام مصرف این مکمل باید رژیم غذایی بدون قند داشته باشید زیرا شکر بیش از حد بر تاثیر این مکمل اثر می گذارد .
 • برای جلوگیری از کمبود کروم به بزرگسالان و نوجوانان توصیه می شود روزانه بین 50 میکروگرم تا 200 میکروگرم کروم مصرف کنند.
 • البته مقدار ان با افزایش سن افزایش می یابد .
 • اگر بیش از دوز تجویز شد ه مصرف کنید مسموم می شوید و باید حتما به پزشک مراجعه کنید .
 • اگر دوز مصرفی خود را فراموش می کنید به محض انکه به یاد اورید ان را مصرف کنید .
 • برای کاهش وزن باید دروز مصرفی خود را طبق دستور پزشک مصرف کنید .
 • توجه داشته باشید که در هر قدم مصرف این مکمل باید از راهنمایی و مشورت پزشک خود استفاده کنیدو سلامتتان چک شود . 

برای رسیدن به تناسب اندام با ما مشورت کنید زیرا تخصص ما سلامت و رساندن شما به تناسب اندام است ما از بهترین کلینیک های لاغری در تهران هستیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =