لاغری موضعی

کرایولیپولیز بهتره یا لیپوساکشن؟ | مقایسه لاغری غیر جراحی با تهاجمی

کرایولیپولیز بهتره یا لیپوساکشن

برای اینکه راحت و بدون عوارض به اندام دلخواه خود برسیم روشی جدید به نام کرایولیپولیز لاغری به وجود آمده است که با سرما سلول های چربی را برای همیشه از بین می برد.امروزه چاقی مشکل اساسی زیبایی و تناسب اندام برای عموم افراد جامعه است و افراد جامعه حتی با ورزش های مکرر و رژیم غذایی نتوانسته اند از چربی های موضعی خود رها شوند.و به دنبال این مسائل یکی از تکنیک هایی که در سال های اخیر مورد علاقه جوامع پزشکی و دنیا قرار گرفته، کرایولیپولیز است.

کرایولیپولیز بهتره یا لیپوساکشن

کرایولیپولیز، یک روش غیر تهاجمی در کاهش چربی موضعی است که در این روش سلول های چربی در معرض خنک کننده های تخصصی دستگاه قرار می گیرند و به راحتی سلول های چربی بدون آسیب سلول های دیگر تخریب می شود.

افرادی که از روش های جراحی همچون لیپوساکشن جهت لاغری استفاده کرده اند متوجه شده اند که روش هایی همچون لیپوساکشن اصلا روش های ملایمی نیستند و فرد به دنبال جراحی درد و گاها علایمی همچون عفونت دارد که باید تحت کنترل باشد.

در روش لیپوساکشن، جراح از طریق برش در پوست یک لوله مکش را وارد می کند تا به معنای واقعی چربی را از طریق لوله سوق دهد و برای تسهیل حذف چربی برخی از جراحان از سونوگرافی جهت نتیجه بهتر استفاده می کنند.

در جراحی لیپوساکشن، لوله مکش به سرعت به جلو و عقب ارتعاش داده می شود تقریبا شبیه شلاق زدن.

مقایسه روش غیر جراحی کرایولیپولیز با لیپوساکشن برای لاغری:

1) درد و کبودی و بی حسی و تورم به دنبال جراحی لیپوساکشن وجود دارد ولی در کرایولیپولیز هیچ گونه از این علایم وجود ندارد.

2) لیپوساکشن کاملا روش جراحی است ولی کرایولیپولیز یک روش لاغری بدون جراحی است.

3) درد و کبودی و بی حسی به دنبال جراحی لیپوساکشن در بعضی موارد تا هفته ها ادامه دارد.

4) خطر مرگ و میر به دنبال لیپوساکشن طی مطالعاتی که انجام شده است وجود دارد ولی کرایولیپولیز کاملا بی خطر است.

5) قبل از جراحی لیپوساکشن فرد باید حتما تحت آزمایش های بالینی جهت سلامتی بدن قرار گیرد ولی در کرایولیپولیز ممنوعیتی نداریم.

6) افرادی که کرایولیپولیز جهت لاغری انجام می دهند می توانند این تکنیک را بارها برای یک ناحیه انجام دهند ولی در لیپوساکشن محدودیت وجود دارد.

7) رضایت افرادی که کرایولیپولیز انجام داده اند در مطالعات بالینی در جهان خیلی بیشتر از افرادی است که لیپوساکشن را انتخاب کرده اند.

8) بعد از لیپوساکشن حتما فرد باید حداقل چند هفته از گن به منظور رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده کند ولی در کرایولیپولیز این محدودیت اصلا وجود ندارد.

9) کرایولیپولیز، روش غیر جراحی که مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکا و وزارت بهداشت ایران است.

10) به دنبال عمل جراحی لیپوساکشن جهت لاغری، به دلیل خارج شدن بافت چربی در لحظه ای کوتاه احتمال شلی پوست وجود دارد ولی در کرایولیپولیز به دلیل اینکه چربی ها به آهستگی از بدن دفع می شوند، پوست آن ناحیه با بافت زیر تطابق پیدا می کند و جمع می شود و بنابراین در روش کرایولیپولیز نه تنها پوست شل نمی شود بلکه پوست کیفیت بهتری پیدا می کند.

 

11) افرادی که از کرایولیپولیز جهت لاغری موضعی استفاده می کنند می توانند همان روز به فعالیت های عادی خود بازگردند ولی کسانی که تحت عمل جراحی لیپوساکشن قرار می گیرند باید حداقل 1 هفته استراحت داشته باشند.

 

12) بعد از کرایولیپولیز شما به هیچ وجه نیاز به مصرف داروهای خاص همچون آنتی بیوتیک ندارید ولی بعد از لیپوساکشن جراح  شما آنتی بیوتیک تجویز می کند که حداقل باید 1 هفته مصرف کنید و در بعضی موارد داروهای دیگری هم بنا به شرایط فرد حین جراحی تجویز می شود.

 

13) افرادی که مشکلات فشار خون دارند بهتر است جراحی لیپوساکشن را انجام ندهند ولی در کرایولیپولیز برای افرادی که پر فشاری خون دارند محدودیت نداریم.

مراحل کار کرایولیپولیز:

ابتدا پزشک شما محل بافت چربی و میزان بافت چربی شما را مشخص می کند.سپس روی بافت چربی مورد نظر پدی تحت عنوان پد آنتی فریز قرار می گیرد که مشخصه این پد این است که نمی گذارد پوست بیمار آسیب نبیند و سپس هندپیس روی محل پد قرار می گیرد و سپس آن ناحیه وکیوم می شود و توسط هندپیس تا دمای منفی 10 درجه سلول های چربی موضع بدون آنکه پوست و اعصاب و عضلات آسیب ببیند سرد می شوند و بعد از گذشت 45 تا 60 دقیقه هندپیس برداشته می شود و آن ناحیه به مدت 5 دقیقه ماساژ داده می شود.

آیا جنس پد آنتی فریز در نتایج لاغری با کرایولیپولیز تاثیرگذار است؟

پدهای آنتی فریز تفاوت بسیاری با هم دارند و جنس آنها و ژلی که در آنها استفاده می شود و ضمانت آنها متفاوت است.هر چه کیفیت پدهای آنتی فریز بیشتر باشد، زمان بیشتری پزشک شما می تواند چربی های ناحیه مورد نظر را فریز کند که به دنبال این مسئله نتیجه هم بهتر و بیشتر می شود.در کلینیک رسپینا بهترین و نازکترین پدهای آنتی فریز با بالاترین مقاومت، استفاده می شود.جهت مشاوره رایگان بابت کرایولیپولیز لاغری با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

کلام آخر

اینکه کدام روش لاغری را انتخاب می کنید بستگی به شما و البته مشاوره با پزشک دارد ولی نکته ای که مهم است کرایولیپولیز عوارضی نزدیک به صفر دارد و در مقایسه با لیپوساکشن هزینه ای به مراتب پایینتر و نتایجی که در کلینیک رسپینا مراجعین ما به دست آوردن خروجی قابل قبولی نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *