یکی از روش هایی که شاید راجع به ان این روزها زیاد شنیده باشید کرایولیپولیز است. بسیاری افراد چاق که اقدام به لاغر کردن نمونده اند ممکن است در برخی از نقاط بدن خود هنوز چربی های مقاومی داشته باشند که به نظر می رسد هرگز از شر ان ها خلاص نخواهند شد یا کسانی که فقط در برخی از نقاط بدن خود مانند پهلوها ویا شکم و ران ها دچار چاقی موضعی هستند و نمی توانند از شر این چربی ها خلاص شوند . باید بگوییم که امروزه برای این مشکل راه حلی بسیار کاربردی و سریع و بی ضرر وجود دارد و ان کرایولیپولیز است .

خوب است بدانید که در روش کرایولیپولیز آن دسته از سلولهای چربی که سطحی تر هستند در اثر سرما دچار مرگ سلولی شده و به آهستگی در طی یک تا چهار ماه از بدن دفع می شوندو به همین علت اثر سوئی روی کبد و آنزیمهای کبدی ندارد. در کرایولیپولیز به طور موثر چربی و سلولهای چربی را در منطقه تحت درمان حذف شده و نتایج برجسته و قابل توجهی از کاهش بافت چربی و سلولهای چربی را در منطقه تحت درمان نشان می دهد . آنچه کرایولیپولیز را از روش های درمان دیگر متمایز می سازد استفاده از تکنولوژی سرما همراه با خلا و فشار منفی ، وکیوم چربی جهت کاهش سایز منطقه مورد نظر ,حذف سلولهای چربی , تعداد جلسه کم (یک جلسه) , برگشت ناپذیری و غیر تهاجمی بودن آن است. در این عمل سلول های چربی زیر پوست خنک می شوند که باعث ایجاد لیپولیز و تجزیه سلول های چربی بدون آسیب رساندن به بافت های اطراف یا پوست می شود.  کرایولیپولیز به منظور کاهش چربی در مناطق خاص بدن بخصوص سر معده و پشت استفاده می شود. کرایولیپولیز می تواند راه حل دائمی باشد ؛ می تواند سلولهای چربی را که در حال حاضر وجود دارد تا حدی کاهش دهد و می تواند مانع از افزایش تعداد باقی مانده سلول های چربی در بدن شود، به طوری که فرد باید از طریق ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش و یا سایر روش های کرایولیپولیز، میزان چربی خود را ثابت نگه دارد. تقریبا هیچ زمان بهبود یا عوارض جانبی همراه با کرایولیپولیز وجود ندارد. به دنبال این روش، چربی طی یک دوره دو تا چهار ماه کاهش می یابد و باعث کاهش وزن کاملا طبیعی می شود .

عملکرد کرایولیپولیز برای لاغر کردن چگونه است

باید بدانید که دستگاه کرایولیپولیز بر اساس این امر عمل می کند که سلول های چربی به استخراج انرژی بیشتر از خنک کردن بافت های اطراف آسیب پذیر هستند. این بدان معنی است که کرایولیپولیز سلول های چربی را تجزیه می کند، اما بافت اطراف آن را تجزیه نمی کند. پس از خنک کاری، سلول های چربی تحت آپوپتوز قرار می گیرند که مرگ سلولی را کنترل می کند. هنگامی که آپوپتوز اتفاق می افتد، دیواره سلولی چربی تجزیه شده و باعث می شود که لیپیدها که همان چربی ها هستند از سلول ها آزاد شوند. این لیپیدها توسط سیستم تخلیه لنفاوی حمل می شود تا از طریق بدن شما به همان شیوه ای که چربی از غذای شما حذف می شود، از طریق بدن دفع شود. این فرایند بسیار تدریجی است، به این معنی که خطری برای سیستم لنفاوی شما وجود ندارد و از این بابت نگرانی نداشته باشید.

کرایولیپولیز برای لاغر کردن کدام بخش های بدن مناسب تر است

کرایولیپولیز برای لاغر کردن اطراف بند سوتین و زیر سوتین شکم پهلو  و زیر باسن و باسن داخل ران و سرمعدهبازو همچنین از کرایولیپولیز برای مناطق دیگر مانند کمر (پشت کمر)، ران، زانوهای داخلی، بازوها و مچ پا استفاده کرده اند. به این نکته همواره توجه داشته باشید که کرایولیپولیز  یک ابزار کاهش وزن نیست. در حالت ایده آل، پوست شما باید سالم و منعطف باشد. اگر عفونت فعال دارید یا پوست شما در ناحیه هدف مشکل دارد، باید درمان را به تعویق بیندازید. در نهایت، باید در وضعیت سلامت عمومی باشید . قبل از اینکه کرایولیپولیز را انجام دهید آرامش بخشیدن به ذهن و بدن قبل از هر عمل و حصول اطمینان از پوشیدن لباس مناسب یکی از ساده ترین راه برای راحت بودن است. در روز درمان باید لباس های مناسب بپوشید.  همچنین باید لباس های ارزان بپوشید و در نظر بگیرید که یک ست اضافی نیز همراه داشته باشید. ژل بین اپلیکاتور کرایو و پوست شما اعمال می شود، بنابراین لباس هایتان ممکن است خیس شوند .

چه کسانی برای لاغر کردن می توانند از کرایولیپولیز استفاده کنند :

باید همواره توجه داشته باشید که کرایولیپولیز برای همه مناسب نیست. این روش برای افرادی طراحی شده است که فقط به دنبال از بین بردن چربی استریل هستند که نمی توانند با ورزش یا رژیم درمان شوندهمچنین  افرادی که سالم هستند و افرادی که شاخص توده بدنی  بین 20 تا 30 دارند دارای پوست سالم بدون سوختگی اگر برخی از این بیماری ها را دارید نباید به این روش فکر کنید زیرااین بیماری ها می تواند خطرات بیشتری ایجاد کنند هموگلوبینوری سرد می تواند باعث کم خونی متوسط تا شدید شود بیمارانی که حساسیت به سرما دارند، مانند بیماری ریودین، پرون یا سرمازدگی، باید از کرایولیپولیز اجتناب کنند.اگر از هر یک از بیماری های فوق رنج می برید یا هرگونه نگرانی دیگر در مورد سلامتی دارید، قبل از درمان به پزشك خود اطلاع دهید و با او مشورت کنید  باید گفت که  اثرکرایو دائمی است . ل سلول های چربی آن منطقه از بین نمیره و تعدادی از سلول های چرب اطراف بافی می مانند. باید بدانید که در افراد خیلی چاق هم جواب میده اما اینکه حجم چربی زیاده و تغییرات با یکی دو جلسه براشون محسوس نیست توصیه به عدم انجام در این افراد میشه. چون باید چند جلسه انجام دهند که از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه نیست. لازم نسیت بعد از کرایولیپولیز از رژیم های غذایی خاص استفاده کنیم . البته که اگر رژیم غذایی  بگیرید ورزش کنید زودتر به نتیجه می رسید و امکان اینکه یک جلسه برای شما کافی باشد، وجود دارد . از نظر هزینه هم باید بدانیدکه در مقابل نتیجه ای که می گیرید این هزینه بسیار کم محسوب می شود فقط یادتان باشد که به مراکز معتبر و پزشکان مجرب مراجعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =