Uncategorized @fa

چرا کرایولیپولیز بهترین روش لاغری موضعی است ؟

اگر چربی های موضعی باعث بدشکلی بدن شما شده اند و با ورزش و رعایت رژیم غذایی هم نتیجه ای نگرفته اید برای تناسب اندام بهترین روش لاغری موضعی یعنی کرایولیپولیز را انتخاب کنید و برای گرفتن بهترین نتیجه ی ممکن با پزشک ما در کلینیک رسپینا تماس بگیرید .

کرایولیپولیز یک روش لاغری موضعی غیرتهاجمی است که با استفاده از روش فریز کردن سلول های چربی بدون آسیب به سایر بافت های بدن می باشد . در این روش آن دسته از سلول های چربی که سطحی تر هستند در اثر سرما دچار پدیده ای به نام آپپتوزیس شده و بعد از مرگ سلولی در طی یک تا چهار ماه از بدن دفع می شوند و به همین علت اثر سوئی روی کبد و آنزیم های کبدی ندارد در کرایو لیپولیز به طور موثر چربی ها و سلول های چربی در منطقه تحت درمان حذف شده و نتایج برجسته و قابل توجهی از کاهش بافت چربی و سلول های چربی را در منطقه تحت درمان نشان می دهد .

آنچه کرایولیپولیز را از ورش های دیگر لاغری موضعی متمایز کرده، استفاده از تکنولوژی سرما همراه با خلاء و فشار منفی وکیوم چربی جهت کاهش سایز منطقه مورد نظر ،حذف سلول های چربی، تعداد جلسه ی کم ( یک جلسه )، برگشت ناپذیری و غیر تهاجمی بودن آن است و شما می توانید در حین عمل حتی کتاب بخوانید یا ایمیل خود را چک کنید و هیچگونه درد و ناراحتی نخواهید داشت .

نام اصلی این روش کرایو ژنیک لیپولیزیس می باشد که اولین بار توسط کمپانی زلتیک آمریکا با نام کرایولیپولیز یا کول اسکالپتینگ پس از اخذ تاییدیه های لازم از FDA آمریکا به بازار معرفی گردید .

دستگاه های کرایولیپولیز به دو نوع وکیومی و پدی تقسیم می شوند .

نوع پدی اثر بسیار کمتری نسبت به نوع وکیومی دارد در مدل وکیومی ناحیه تحت درمان از طریق مکش به درون ناحیه سرما کشیده شده و در آن منطقه تحت سرما قرار می گیرند .در نوع وکیومی که کم خطرترین و موثرترین نوع دستگاه کرایولیپولیز نیز هست هیچ دردی در ناحیه تحت مکش احساس نمی شود ضمن اینکه در این روش هیچ سرسوزنی تیغ و وسیله ی دیگری برای برش یا سوراخ کردن استفاده نمی شود .

ما دو نوع چربی در در بدن داریم : سلولیت ها و چربی های قهوه ای

سلولیت ها چربی هایی هستند که دارای خصوصیات زیر می باشند:

  • بد شکلی سلولیت ها عدم تناسب اندام و در حالت عادی تناسب اندام را ایجاد می نمایند اما باید بدانیم که بد شکلی سلولیت ها بدلیل اختلالات هورمونی می باشد و ارتباطی به کم فعالیتی و یا پرخوری ندارد .
  • عروق خونی و لنفاوی زیر سلولیت ها هستند و نه  درون آن .
  • سلولیت ها ظرف 3تا 4 سال بد شکل می  شوند پس در صورت اصلاح بد شکلی سه تا چهار سال طول خواهد کشید که دوباره بد شکل شوند .

چربی های قهوه ای چربی هایی هستند که دارا ی چند خصوصیت می باشند :

چربی های قهوه ای در اثر پرخوری ایجاد می شود

چربی های قهوه ای در اثر کم فعالیتی ایجاد می شود

چربی های قهوه ای در اثر بهم ریختگی متابولیسم بدن ایجاد می شود

در نتیجه چربی های قهوه ایی را می شود با کم خوری افزایش فعالیت و طب سوزنی بر طرف نمود اما رفع بد شکلی سلولیت ها فقط توسط کرایولیپولیز، لیپولیزر و یا دستگاه های گروه LPG برطرف می شود .

در کرایولیپولیز به ناحیه تحت درمان به عمق حداکثر 2 سانتی متر سرما داده می شود تا تری گلیسیرید های موجود در بافت چربی به کریستال تبدیل شود همین امر سبب می شود تا  ماکروفاژها ( گلبول های سفید ) چربی ها رابه عنوان جسم خارجی تلقی کرده و آن ها را به عنوان جسم خارجی هضم می نمایند .

مزایای کرایولیپولیز نسبت به روش های دیگر :

در کرایولیپولیز تعداد سلول های چربی کم می شود نه حجم آن ها

با یک بار کرایولیپولیز بین 4 تا 12 سانتی متر سایز کم خواهیم کرد

حتی در کبد های چرب با گرید پایین می توان کرایو کرد

روشی بی خطر و بدون عارضه  (در صورت استفاده از دستگاه های کرایولیپولیز استاندارد ) می باشد

بعد از کرایو افتادگی پوست نخواهید داشت و پوست شما شل و آویزان نمی شود

دستگاه های کرایولیپولیز وکیومی یا پلیتی ؟

تبلیغات غلط شرکت ها برمی گردد به اینکه دستگاه کرایولیپولیز باید وکیومی باشد یا پلیتی ؟ و در این راه برای فروش بیشتر نسبت به گمراه نمودن همکاران پزشک و یا متقاضیان به استفاده از دستگاه کرایولیپولیز اقدام می نماید .

با کرایولیپولیز وکیومی راحت به عمق 2 سانتی متری نفوذ نخواهیم کرد اما اشکال آن این است که شعاع موثر آن تنها 3 سانتی متر است پس می بینیم که این روش برای پهلوها موثرتر است .

اما در روش پلیتی رسیدن به عمق 2 سانتی متری بسیار سخت تر است اما شعاع موثر آن 5-6 سانتی متر است که برا ی شکم بهترین روش است .

در دستگاه های معمولی بیش از 45 دقیقه نمی توان سرما داد چون به پوست آسیب خواهد رسید اما در دستگاه های شرکت های معتبر تا 3 ساعت  هم می توان بدون عارضه سرما داد و همین امر یعنی طولانی تر کردن سرما می تواند عمق نسوز پلیتی را افزایش داد و به همان 2 سانتی متر رسانید در کلینیک ها ی معتبر فرانسه و آلمان و امریکا به همین دلیل از روش پلیتی استفاده می شود .

تنها کسانی که گلبول های سفید کم فعال دارند از این روش نباید استفاده کنند .

دستگاه کرایولیپولیز یک دستگاه غیرتهاجمی و برگشت ناپذیر است که قبل و بعد از این عمل نیازی به انجام ورزش و یا داشتن رژیم غذایی خاصی نیست و استفاده از پد آنتی فریز مرغوب در ایمنی کرایو مهم است نوع آنتی فریزی که استفاده می شود در جلوگیری از ایجاد سوختگی با دستگاه موثر است .

کرایولیپولیز در کلیه ی قسمت های بدن که چربی انباشته شده و قابل مکش داشته باشد قابل استفاده است .

بیشترین تغییر سایز درناحیه ی  پهلو و بازو بوده است اما مناطق شکم پشت داخل ران و خارج ران و باسن به ترتیب بیشترین تغییرات سایز گزارش شده است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *