چاقی در ناحیه ی شکم همانطور که از نظر ظاهری می تواند مشکل افرین باشد از نظر سلامتی هم می تواند بسیار خطرناک بوده و سلامتی بدن تان را به خطر بیندازد . چاقی شکم برای خانم ها می تواند ازار دهنده تر باشد زیرا خانم ها به تناسب اندام خود حساس تر هستند . اگر به دنبال اب کردن چربی های شکم و کوچک کردن آن هستید با انجام هر روزه ی برخی از حرکات ورزشی می توانید شکمی تخت و متناسب داشته باشید.

می دانید که عضلات شکم یکی از سخت ترین ماهیچه ها برای نیرومند کردن هستند زیرا هنگامی که استرس دارید این قسمت از بدن تمایل به ذخیره چربی دارد. همچنین حالت نشستن شما نیز باعث می شود شکم موقعیت مناسبی نداشته و عضلات آن تنبل شوند. با مقاله ی ما همراه شوید تا با این حرکات ورزشی مفید بیشتر اشنا شوید .

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز شکم و پهلو بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

کاهش چربی های بدن با بلند کردن زانوی آویزان :

باید توجه کنید که این تمرین حرکتی عالی برای شکم محسوب می شود زیرا نه تنها بر قدرت این حرکت کار می کنید بلکه تمام قسمت های زیرین شکم را در یک محیط ناپایدارهدف قرارمی دهید. ثبات در طول تمرین برای تقویت و کاهش وزن بسیار عالی است می توانید تعداد انجام این حرکت راهرروز اضافه کنید .

کاهش چربی های شکم با بالا بردن مستقیم پا ها:

توجه کنید که بالا بردن پاها به صورت صاف در حالی که به پشت دراز کشیده اید تمرینی عالی برای شکم می باشد. این حرکت برای تمام سطوح تناسب اندام مفید است زیرا فرد می تواند به پشت دراز بکشد و هنگام بالا و پایین بردن پاهایش ارتفاع آن ها را تنظیم کند.

کاهش چربی های شکم با پیلاتس :

پیلاتس چیست

خوب است بدانید که منقبض کردن پایین شکم به فعال کردن عضلات ناحیه مرکزی بدن کمک می کند. بدون منقبض کردن این عضلات احتمال این وجود دارد که سایر عضلات این کار را برای عضلات شکم انجام دهند که مسلما سبب می شود این تمرین کمتر موثر باشد.

کاهش چربی های شکم با وزنه برداری :

می دانید که وزنه برداری تمرینی کامل است که بر کل بدن تاثیر گذاشته و بیشتر عضلات ناحیه مرکزی بدن را درگیر می کند. اگر چه در حالت ایده آل باید تمریناتی که بر یک ناحیه بدن متمرکز می شوند را با تمریناتی که کل بدن را درگیر می کند، ترکیب کنید.هنگامی که برای کاهش وزن تلاش می کنید مهم است که چندین گروه عضلانی را فعال کنید . اگر به جای کاهش وزن بر روی عضلات شکم تمرکز دارید ، باید به جای کار با عضلات ناحیه مرکزی بدن بر1-2 منطقه در روز متمرکز شوید.

کاهش چربی های شکم با تمرینات نشسته:

توجه کنید که این تمرین درحالی انجام می شود که شخص برروی زمین نشسته ، زانوهایش را خم کرده و پاهایش را صاف برروی زمین قرار می دهد. هرچه بیشتر این تمرین نشسته انجام شود عضلات ناحیه مرکزی بدن بیشتر فعال می شوند. انجام تمرینات به حالت نشسته به بدن کمک می کند تا خون در جریان باشد و عضلات در حال حرکت باشند .

کاهش چربی های شکم با اسکوات  :

توجه کنید که اسکوات تمرینی مناسب برای افرادی است که از ناحیه کمر مشکلی ندارند، بنابراین پس از انجام اسکات ساده لازم است آن را در مرحله پیشرفته نیز انجام دهید که در غیر این صورت عضله سازی نخواهید داشت.می دانید که تمرینات اسکوات شامل جامپ اسکات پلی اسکات اسکات زندانی اسکات دوتکه و … است .

کاهش چربی های بدن با دراز و نشست:

می دانید که درازنشست یک تمرین اساسی است که عضلات شکم را هدف قرار می دهد. بدین منظور به پشت دراز بکشید و پاهایتان را شش سانتی متر از یکدیگر جدا کنید . دست هایتان را در طرفین خود قرار داده و سر و شانه هایتان را به اندازه کافی بلند کنید تا نوک انگشتان پاهایتان را ببینید . پس از تسلط به این حرکت زانوهایتان را به سمت سینه خم کرده و آرنج ها را به سمت زانوی مقابل حرکت دهید.

کاهش چربی های شکم با شنا سوئدی:

باید گفت انواع مختلفی از پلانک یا شنا سوئدی وجود دارد که تمامی آن ها نیاز به درگیری عضلات ناحیه مرکزی بدن دارند . پلانک نوعی تمرین است که هر قسمت از بدن را هدف قرار می دهد حتی اگر شخص آن را بلافاصله احساس نکند . به مدت پنج دقیقه این تمرین را انجام دهید ولی به خودتان فشار نیاورید.

کاهش چربی های شکم با حرکت برف پاک کن:

این تمرین یکی از بهترین و سخت ترین تمریناتی است که به طور همزمان عضلات فوقانی، پهلو و پایین شکم را هدف قرار می دهد. افرادی که در سطح پیشرفته ورزشی قرار دارند می توانند پاهای خود را به دو طرف خود دراز کنند و افراد مبتدی می توانند روی زمین دراز کشیده و زانوهایشان را خم کنند.

کاهش چربی های شکم با کرانچ :

می دانید که حرکت کرانچ برای درگیر کردن مفاصل فوقانی، پهلو ها و حتی گردن توصیه می شود. با قرار دادن دست ها در پشت سر ، عضلات گردن تقویت می شوند. برای ارزیابی قدرت عضلات مرکزی بدن توصیه می شود هر 4-6 هفته به مدت سی ثانیه حرکت کرانچ را انجام دهید.

کاهش چربی های شکم با بلند کردن وزنه و خم شدن به طرفین :

بلند کردن وزنه تمرینی عالی برای عضلات شکم است که عضلات ناحیه مرکزی بدن را درگیر می کند زیرا برای بلند کردن وزنه های سنگین به چالش کشیده می شوند. با انجام این حرکت بر سیکس پک های خود نیز کار می کنید تا شکمی زیبا و صاف داشته باشید.علاوه بر پلانک طرفین، خم شدن به طرفین نیز برای پهلو ها موثر است. بایستید و پاهایتان را به عرض شانه باز کنید. یک دست را بالا برده و بازوی دیگرتان را روی مفصل ران مخالف قرار دهید. این تمرین را با سمت مخالف بدن خود نیز انجام دهید. انجام این حرکت عضلات ناحیه مرکزی بدن، پهلو ها، کمر و شکم را کشش می دهد.

کاهش چربی های شکم با رژیم غذایی :

توجه کنید که حتی اگر از لحاظ فنی ، رژیم غذایی یک تمرین محسوب نشود اما غذاهایی که مصرف می کنید در توانایی ساخت عضله نقش اصلی دارند باید تا جایی که می توانید مصرف قند و شکر را به طور کلی قطع کنید.و درمصرف سایر مواد غذایی و کالری دریافتی خود دقت بیشتری کنید . باید بدانید که کاهش کالری درزیبایی شکم نقش اساسی دارد. همچنین با مدیریت استرس خود می توانید چربی های شکمی را از بین ببرید زیرا استرس زیاد باعث بالارفتن هورمون کورتیزول شده که منجر به ایجاد چربی شکمی خواهد شد.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز شکم و پهلو بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *