لاغری موضعی

معرفی روش لاغری کول اسکالپتینگ | فت فرییزینگ ✅

دستگاه لاغری کرایولیپولیز

اگر دوست دارد بدانید چگونه می شود که با سرما لاغری شوید؟ این مقاله را تا انتها بخوانید.اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که از بزرگی شکم و بیرون زدگی پهلوها و ران و بازوی نا متناسب شما را اذیت می کند اصلا نگران نباشید در این مقاله با یک روشی آشنا می شوید که بدون جراحی درد و خونریزی باعث خلاص شدن از دست چربی های موضعی خود می شوید تا آخر این مقاله از کلینیک رسپینا با ما همرا باشید تا به شما آگاهی های لازم را در مورد این علم بدهیم.

کول اسکالپتینگ چیست؟

کرایولیپولیز که معمولا با نام های کول اسکالپتینگ cool sculpting  و یا fat freeze خوانده می شود فرآیندی است در باعث شکستن سلول های چربی با استفاده از فریز کردن در دمای بسیار پایین انجام می شود.

موضوع جالب ای است که سلول های چربی بخصوص در برابر اثرات سرما برخلاف سایر سلول های دیگر بسیار حساس هستند و نکته مهم این است که زمانی که سلول های چربی یه می زنند به دیگر ساختار بدن آسیب نمی رسانند.روش کرایولیپولیز یکی از محبوب ترین روش های کاهش چربی غیر تهاجمی است تاکنون بیش از 1000000 نفر در سراسر دنیا از این روش معروف و شناخته شده بهره میبرند.این روش در بین هنرمندان هالیوودی هم بسیار محبوب است و دکتر آز یکی از طرفداران پر و پا قرص این روش است.

چه کسانی به کول اسکالپتینگ نیاز دارند؟

کسانی که نیاز به کاهش چربی های موضعی هستند و همچنین افرادی که با رژیم و ورزش نمی توانند چربی قسمت خاصی از بدن خود را از بین ببرند البته در نظر داشته باشید این روش برای آدم های فربه و خیلی چاق توصیه نمی شود.

هدف از کول اسکالپتینگ چیست؟

هدف از کرایولیپولیز کاهش حجم چربی در ناحیه هدف است یا کاهش چربی در ناحیه ای که چربی موضعی اضافی دارد البته بنا بر نظر پزشک مربوطه و یا حتی انتخاب خود مریض امکان دارد بیش از یک منطقه تحت درمان قرار گیرد و گاهی یک منطقه را به دفعات ولی به فواصل زمانی معین کرایولیپولیز می کنند.

آیا کرایولیپولیز نیاز به بیهوشی دارد؟

پاسخ این سوال خیر است زیرا در روش کرایولیپولیز هیچگونه بیهوشی و یا حتی بی حسی ندارد.

روش کرایولیپولیز یافت فرییز یا کول اسکالپتینگ

این روش توسط تحقیقات دانشمندان و محققان در ارتباط با اثر سرما بر روی بدن خلق شده است و نشان داد که سلول های چربی در برابر سرما نسبت به سلول ها دیگر بسیار حساس تر هستند سلول های چربی در دمای 4 درجه سانتی گراد شروع به کریستالیزه شرن می کنند و این پدیده بسیار خوشجال کننده است.چرا؟؟؟چون با کریستاله شدن چربی می توان آنها را از بین برد و آنها به شکل طبیعی از بدن خارج می شوند.

برخی خطرات احتمالی کرایولیپولیز چیست؟

درکل روش کرایولیپولیز روش کم خطری محسوب می شود منتهی در برخی موارد و در برخی بیماران خاص باید دقت شودتا عدم تقارن در بدن بوجود نیاید باید میزان چربی تمام قسمت ها بررسی شود و پزشک مربوطه مراقب باشد که ناهماهنگی بوجود نیاید.تاریخ کرایو دراز مدت است و معمولا از یک هفته شروع می شود و تا 3ماه تکمیل می گردد.الته این امر ممکن است برای بیماران کم حوصله کمی آزار دهنده بنظر بیاید.

در کرایو محدودیت فعالیت وجود ندارد و افراد بلافاصله به کارهای روزانه خود می پردازند.به ندرت بیماران درد را تجربه می کنند که اگر این اتفاق بیفتد بیمار می تواند با پزشک مربوطه تماس گرفته و برای مدت زمانی دارو تجویز شود.

نتایج کرایولیپولیز به چه شکل است؟

در این فرآیند سلول های چربی آسیب دیده به تدریج توسط بدن بین 4 تا 6 ماه حذف می شوند البته این میزان در افراد مختلف متفاوت است.در طی این مدت حدود 30درصد از چربی ها حذف می شود.

روش کرایولیپولیز به چه شکل صورت می گیرد؟

پس از بررسی و ارزیابی ابعاد و شکل چربی ناحیه ی مورد نظر که دارای چربی موضعی اضافی است و باید مورد درمان قرار گیرد سپس دهانه کاپ را در ناحیه مورد نظر قرار می دهیم و سپس یک پد که آغشته به ژل آنتی فریز است و برای محافظت از پوست بکار می رود را روی ناحیه مورد نظر که دارای چربی است قرار می دهیم سپس از طریق کاپ ها که مستطیلی شکل و تو خالی هستند چربی ها به داخل آن ها کشیده می شود به عبارت دیگر این کاپ ها خاصیت مکشی دارند البته شاید در ابتدا بیمار احساس خوشایندی از این مکش پیدا نکند که فقط برای چند دقیقه است.

در طول این مدت بیمار حتی می تواند تلوزیون تماشا کند کتاب بخواند و با تلفن همراه خود کار کند در پایان کاپ را بر می داریم و همان لحظه منطقه مورد نظر را ماساژ می دهیم که این امر در نتایج نهایی تاثیر زیادی می گذارد.

چرا درمان با روش کرایولیپولیز؟

درمان با روش کرایولیپولیز،فت فرییز،کول اسکالپتینگ روشی بی خطر و بدون عارضه است دقیقا بر خلاف لیپوساکشن اصلا نیازی به بیهوشی و بیحسی ندارد روشی است غیر تهاجمی این به آن معنا است که شما می توانید بلافاصله بعد از کرایولیپولیز به فعالیت های روزانه خود باز گردید.

این روش رویکردی هدفمند برای از بین بردن چربی موضعی بدن به شمار میرود و برعکس رژیم غذایی که اثرات کلی در بر دارد این روش فقط منطقه ای که دارای چربی اضاقی موضعی است را مد نظر قرار می دهد بنابراین اگه شما فردی هستید که از انواع رژیم ها استفاده می کنید و نتیجه مثبت نگرفته اید می توانید از این روش برای منطقه خاصی بهره ببرید و همانطور که قبلا گفتیم نتایج آن پس از چند ماه قابل مشاهده است بنابراین داشتن کمی صبر و حوصله را به شما پیشنهاد می کنم که نهایتا شما با کاهش حدود 25الی30 درصد از چربی های بدن خود مواجه می شوید.

نظرات و تجربیات خود را در مورد کرایولیپولیز با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *