Uncategorized @fa

۴ دلیل اصلی که چرا خانم ها بعد از ازدواج چاق می شوند؟؟؟

چرا خانم ها بعد از ازدواج چاق می شوند

بسیاری از خانم ها به محض اینکه ازدواج می کنند شروع می کنند به چاق شدن واضافه وزن پیدا کردن اما علت این چاقی و اضافه وزن چیست و چگونه می توانید از چاق شدن بعداز ازدواج جلوگیری کنید با این مقاله ی از کلینیک رسپینا همراه باشید در این مورد بیشتر شرح خواهیم داد .

می دانید که این چاق شدن روی جذابیت ظاهری تأثیرات زیادی می‌گذارد. و سبب می شود خانم ها اعتماد به نفس خود را از دست بدهند چاق شدن بعد از ازدواج، به‌ویژه در خانم‌ها، خیلی رایج است؛ طوری که ترتیب مقاطع عاطفی را در زندگی تغییر داده است: عاشق شدن، ازدواج، چاقی یکی از بدترین جنبه‌های چاق شدن بعد از ازدواج این است که طرف مقابل احساس می‌کند، شما دیگر برای رابطه ارزش چندانی قائل نیستید و با رسیدگی نکردن به ظاهر و افزایش وزن، این پیام ناخوشایند را تلویحا منتقل می‌کنید. اما خوب است دلیل این چاقی را بدانید و با روش های کاهش وزن بیشتر اشنا شوید .

نگران نباشید ما در کلینیک رسپینا از روش های بسیار امن و با کارایی بالا لاغری شما را تضمین می کنیم و کاهش سایز با این روش ها در مدت زمان سه ماه امکان پذیر است این روش ها که موسوم به روش های غیر جراحی هستند باعث می شوند شما چربی های موضعی خود را حذف کنید یکی از این روش های با فریز کردن ناحیه شکم و پهلو چربی های را از بین می برد.

نداشتن تحرک در اولیل ازدواج :

به یاد داشنه باشید که معمولا زوج‌هایی که تازه ازدواج کرده‌اند، معمولا کم‌تحرک‌تر از گذشته می‌شوند. شما وقتی مجرد هستید، بیشتر به برنامه‌های بیرون از خانه فکر می‌کنید. با دوستان‌تان قرارهای مختلف می‌گذارید، بیشتر به باشگاه و استخرو منزل دوستان می‌روید، اما پس از ازدواج، هر دوی زوج ها ترجیح می‌دهند تا در کنار هم اوقات‌شان را بگذارند و در بیشتر موارد نیز از خانه خارج نمی‌شوند. این بی‌تحرکی و محدود شدن به تخت و مبلِ جلویِ تلویزیون شما را چاق خواهد کرد. زوج‌های جوان باید برای گذراندن اوقات فراغت در کنار یکدیگر به فکر فعالیت‌های پرتحرکی مانند قدم زدن، ورزش کردن در کنار هم باشند. سعی کنید برنامه ی پیاده روی داشته باشید یا با هم به باشگاه های خصوصی بروید و به هم برای ورزش کردن انگیزه بدهید .

رژیم های مونو و سخت قبل از ازدواج

خانم ها قبل از ازدواج معمولا در دوران نامزدی بسیار خوش‌اندام و متناسب به‌نظر می‌رسند؛ به‌طوری‌که در روز ازدواج با خانمی طرف هستیم که حتی ۱ گرم اضافه‌وزن ندارد. این دوستان معمولا با رژیم‌های غذایی خیلی سرسخت و شمارش کالری‌هایی که روزانه از حد ۱۰۰۰ کالری تجاوز نمی‌کند چنین می‌شوند و ساعت‌ها ورزش هوازی نیز به کاهش وزن سریع آنها بیشتر و بیشتر کمک می‌کند.

اگر با روش‌های فوری و تمرینات سخت وزن از دست بدهید، پس از اینکه به وزن ایده‌آل دست پیدا کردید و دیگر این شیوه را ادامه ندادید، دچار افزایش وزن خواهید شد. سوخت‌وساز بدن دچار دست‌کاری‌هایی می‌شود که در بلندمدت تناسب اندام را بر هم می‌زند. پس اگر در آستانه ازدواج هستید، دست‌به‌کار بشوید و با رژیم‌هایی آهسته و پیوسته وزن خود را تغییر بدهید تا این تغییر، دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشند و سعی نکنید قبل از ازدواج با رژیم های سخت وزن کم کنید که عواقب دارد .

وعده‌های غذایی سنگین و حجیم خوردن :

با بررسی ها ی دقیق دربار ی چاق شدن بعد از ازدواج باید گفت که بانوان محترم در غذا خوردن از همسر گرامی الگوبرداری می‌کنند. آقایان معمولا بیشتر از خانم‌ها غذا می‌خورند. بعد از ازدواج زوج‌ها بیشتر اوقاتی که باهم می‌گذرانند، معطوف به آشپزی در کنار هم یا رفتن به رستوران و در کل کارهایی می‌شود که محوریت آنها غذا و خوردن است . شاید شما هم متوجه زوج‌هایی شده باشید که تلاش آنها برای نزدیکی بیش‌ازحد به یکدیگربیش از اندازه است .

یکی از کارهایی که سبب چاقی خانم ها بعد از ازدواج می شود ایناست که این زوج‌ها در یک بشقاب غذا می خورند و با حجم زیاد و شاید برای آقایان طبیعی باشد ولی برای خانم یعنی کالری زیادتر و چاقی بیشتر پس اگر در دوران شیرین نامزدی هستید یا تازه ازدواج کرده‌اید، حواس‌تان را حسابی جمع کنید. یادتان باشد پابه‌پای هم غذا خوردن تنها راه ابراز علاقه به همسر و تفاهم نیست.

اگر قرار است در رستوران غذا بخورید، قبل از خروج از منزل سعی کنید کمی خود را سیر کنید تا در آنجا زیاده‌روی نکنید و کالری زیاد مصرف نکنید که تبدیل به چربی و چاقی می شود . زوج های جوان اصرار دارند که در اوایل زندگی در کنار هم وعده های غذایی را صرف کنند. زوج‌هایی که تازه ازدواج کرده‌اند، مایل هستند که هر کاری را کنار هم انجام بدهند. مثلا خانم‌ها کمتر حاضر می‌شوند بدون همسرشان غذا بخورند. پس در طول روز خود را گرسنه نگه می‌دارند تا با همسر غذا بخورند.

این کار نیز دوباره به‌ضرر شما خانم های جوان تمام می‌شود، چون فرایند غذا خوردن آقایان کمی متفاوت است. مثلا آنها غذا را کمتر می‌جوند و در طول روز نیز کمتر به خوردن تنقلات میل دارند. این تفاوت باعث می‌شود، خانم‌ها در کنار همسرشان زیادتر غذا بخورند و درنتیجه اضافه‌وزن پیدا کنند.خانم هایی که تازه ازدواج کرده اید به خاطر داشته باشید که در طول روز میان وعده‌های مغذی مانند ماست یا میوه‌هایی چون موز مصرف کنید و سر میز غذا از شمارش کالری‌ها غافل نشوید .

بی تفاوتی خانم ها به تناسب اندام بعد از ازدواج :

می دانید که معمولا اینگونه است که خانم ها وقتی ازدواج کردند دیگر به نسب سابق به وزن خود اهمیت نخواند داد . شاید شما این علت را قبول نداشته باشید اما واقعیت محض است. بیشتر افراد پس از اینکه قلب طرف مقابل را تسخیر کردند، لزومی نمی‌بینند که مانند سابق به خود رسیدگی کنند و به زیبایی و تناسب اندام و ظاهرشان توجه نشان بدهند.

بی‌تفاوتی و اهمیت ندادن به ظاهر باعث می‌شود که طرفین نسبت به هم احساس سردی کنند و این‌طور فکر کنند که روابط‌شان دیگر مثل گذشته پرشور و حرارت نیست. چنین سردی در رابطه زندگی مشترک را با خطر مواجه می‌کند هرگز اجازه ندهید که خیال آسوده‌تان بعد از ازدواج باعث چاقی و رسیدگی نکردن به سر و وضع‌تان بشود. این بی‌خیالی در درجه اول توهین به خودتان و سپس بی‌احترامی به همسرتان است.

شما در همه شرایط، چه تأهل و چه دوران مجردی، باید همیشه به سلامتی و حفظ زیبایی ظاهرتان اهمیت بدهید. پس در برنامه ریزی هایتان حتما به انجام تمرینات ورزشی یا رفتن به باشگاه فکر کنید. اتفاقا بعد از ازدواج با ورزش و رژیم های لاغری باید وزن خود را متناسب کرده و متناسب نگه دارید میدانید که ظاهر شما در تداوم زندگیتان چه بخواهید چه نه  بسیارموثر است .پس برای تناسب اندام خود وقت بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *