Uncategorized @fa

رژیم میوه خواری برای کاهش وزن سریع ?

غدر رژیم میوه خواری میوه های تازه یکی از بهترین مواد غذایی اند و حاوی مقادیر زیادی عناصر اصلی لازم برای حییات و سلامت انسان هستند.میوه ها دارای مقادیر فراوانی مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، سدیم، آهن و انواع ویتامین های مورد نیاز بدن می باشند که هر یک نقش حیاتی موثری در انجام وظایف بدن ایفا می کنند.اگر غذای انسان فاقد آنها باشد بدون شک در اعمال بدن اختلالاتی پدید خواهد آمد.در کنار رژیم میوه خواری می توانید چربی های شکم و پهلو خود را فریز کنید تا سرعت لاغری شما چند برابر شود.

توصیه هایی در مورد رژیم میوه خواری – لاغری سریع:

1)میوه ها را همیشه با شکم خالی بخورید.

مخلوط کردن آنها با مواد دیگر به هر شکل خطرناک است و باعث تخمیر مواد در دستگاه گوارش و نفخ می شود.

گاز کربنیک حاصل از تخمیر مواد در دستگاه گوارش، به قلبتان فشار وارد می کند و باعث تخریب سلول های آن می شود، این بزرگترین عامل بیماری قلبی است.

هرگز نباید میوه ای را که زمان هضمش کوتاه است بعد از غذاهای دیر هضم خورد.

2)صبح، بهترین زمان برای صرف میوه است، از ساعت 4 بامداد به بعد جریان دفع شروع می شود به همین دلیل نباید با مصرف غذاهای دیر هضم، مانع این جریان شد.

میوه های آبدار بهترین کمک دهند در این زمان به حساب می آیند نه موز و خرما.

3)بهتر است هر روز تا ظهر هیچ گونه مواد تحریک کننده مثل قهوه، چای، کاکائو، الکل مصرف نکنید چون این مواد هضم میوه را کاملا منع می کنند.

4)در رژیم میوه خواری-لاغری سریع شما به اندازه کافی از میوه ها در صبح انرژی کسب می کنید و حتی به دنبال مصرف این میوه ها، خونتان همیشه قلیایی می ماند، اسیدی شدن خون بسیار مضر است و قلیایی بودن خون مصادف با سلامتی است.

5)می توانید آب هر میوه ای را که دوست دارید بگیرید و جرعه جرعه بنوشید اما آب میوه ای که خودتان بگیرید نه آب میوه کارخانه ای که مواد شیمیایی نگهدارنده دارد و قابل خوردن نیست.

6)توجه داشته باشید که فقط قند میوه ها انرژی بدن و فقر را تامین می کند، پروتئین و مواد نشانه ای هیچ کدام نمی توانند مستقیما به بدن و یا فقر انرژی برسانند.

آشنایی با رژیم میوه خواری

در رژیم غذایی تمام میوه، روزی 3 وعده میوه های تازه و آبدار فصل را میل کنید.

در طی رژیم غذایی تمام میوه، چنانچه هرگونه غذای دیگری حتی نان سبوس دار مصرف شود، تمام ارزش درمانی آن را از بین خواهد رفت.

چون نان، غذایی سنگین و دیر هضم است.

مراقب باشید که میوه ها کاملا رسیده باشند، خوردن میوه های نارس در رژیم میوه خواری هیچ وجه جایز نیست زیرا مصرف آنها فشار زیادی به کبد می آورد و به آن آسیب می رساند.

آیا رژیم میوه خواری لاغری سریع منجر به آسیب استخوان ها نمی شود؟

خیر-تحقیقات نشان می دهد افرادی که از رژیم میوه خواری استفاده می کنند، بالاترین قدرت استخوان را دارند.

در بدن افرادی که گوشت می خورند، اسیدی ترشح می شود تا پروتئین حیوانی را تجزیه کند. این اسید، کلسیم را از بدن دفع می کند و باعث تضعیف و پوکی استخوان می شود.

-آیا در رژیم میوه خواری فرد کلسیم کافی دریافت می کند؟

این سوال همیشه در رژیم میوه خواری مطرح است که آیا میوه ها و سبزی ها به اندازه کافی کلسیم به بدن ما می رسانند؟

دکتر والکر که خود در اوایل جوانی اش بیمار بود، در کتاب “تو نیز می توانی دوباره جوان شوی” می نویسد:

“یک لیوان آب هویج تازه بیشتر کلسیم دارد تا قرص های کلسیم موجود در داروخانه ها”

اگر شما تا کنون نمی دانستید که چگونه باید کلسیم مورد نیاز بدنتان را تامین کنید، حالا متوجه می شوید که میوه ها و سبزی ها سرشار از کلسیم هستند، اما به صورت خام.

استخوان ها و دندان ها به 99 درصد کلسیم احتیاج دارند، برای ساختن این میزان کلسیم احتیاج مبرم به نور خورشید و ویتامین D داریم، شیوع راشیتیسم در انگلستان کم آفتاب ثابت کرد که نور خورشید چقدر در ساختن کلسیم ضروری است.

-خوراکی هایی که حاوی کلسیم زیاد هستند، عبارتند از:

دانه کنجد، بادام زمینی، بادام انجیر خشک، پسته، خرما، هویج خام، لوبیا سبز، قارچ، گوجه فرنگی، پرتقال، خربزه، سیب، سویا، اسفناج خام، کرفس، کلم بروکلی، کاهو، فلفل سبز، انگور.

به هر حال، هر آنچه بدن شما احتیاج دارد، در میوه ها موجود است، نیازی به مصرف شیر نیست.

شیر فقط برای کودکان قابل هضم است، البته در صورتی که آن را با کاکائو یا چیز دیگری مسموم نکنید.

دکترآبراهام، استاد دانشگاه معروف پزشکی UCLA متخصص علایم پیش از عادات ماهیانه انواع مختلف دردها را در هنگام قاعدگی که امروزه هزاران زن از آن رنج می برند، بررسی کرد.

او بررسی ها و آزمایش هایی انجام داده است و معتقد است که تخمدان های زنان سریع تر از سایر اندام ها به درگیری گرفتار می شوند و به جای اینکه حدود سن 60 سالگی فعالیت خود را متوقف کنند، در 17 تا 20 سالگی به این قبیل نارسایی ها مبتلا می شوند و نتیجه آن پیری زودرس است.

هرچه انسان پیرتر می شود، اندام های نرم روبه سفتی می رود، به همین دلیل زنان باید در تغذیه خود بیشتر دقت کنند در غیر این صورت به بیماری های قلبی، آرتروز، دیابت، پوکی استخوان و آلزایمر مبتلا می شوند.

-نحوه صحیح رژیم میوه خواری

میوه ها را باید به عنوان غذای اصلی مصرف کرد نه به عنوان دسر که موجب ناراحتی های گوارشی می شود.

میوه ها شما را سرحال و چابک می کنند.

درحالی که پختنی ها شما رو تنبل، بی حال و مسموم می سازند.

به همین دلیل بعد از صرف غذاهای پختنی خسته و خواب آلوده می شوید، چون بیشتر انرژی تان صرف هضم و جذب شده است و دوست دارید دوباره چیز دیگری مثل قهوه، چای یا شکلات بخورید.

با رژیم میوه خواری می توانید دوباره مزه واقعی خوراکی ها را حس کنید و به تدریج غذاهای پخته برایتان بی ارزش می شوند و شما دیگر چندان رغبتی به خوردنشان ندارید.

افرادی که نمی توانند میوه ها را هضم و جذب کنند، ابتدا بایستی از رژیم های پاکسازی شروع کنند تا به دستگا ه گوارش خود نظم دهند و سپس رژیم میوه خواری را شروع کنند.

[yasr_overall_rating]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *