شاید شما از آن دسته از افرادی باشید که گوشت قرمز نمی خورند املت را با سفیده تخم‌مرغ درست می کنند،پوست مرغ را جدا می کنند سیب زمینی را پخته و ماکارونی بدون کره میل می کنند و یا ….در هر حال شما این رژیم غذایی را جز برنامه های روزمره خود قرار داده اید و دیگران هم شما را تحسین می کنند منهی نکته قابل تامل این است که شما بی هیچ عنوان لذت نمی برید و همیشه احساس گرسنگی می کنید و از لحاظ جسمانی نیز در وضعیت مطلوبی قرار ندارید به دلیل اینکه تحت تاثیر تبلیغات رژیم های موجود و غیر حرفه آی شده اید.

رژیم غیر حرفه ای به رژیمی گفته می شود به صورت عمومی تبلیغ می شود و بدون در نظر گرفتن شرایط جسمانی و سوخت و ساز بدن مورد استفاده قرار می گیرد.در واقع نکته اصلی که در رژیم برای فرد مهم است این است:

  1. محدودیت آنچنانی در خوردن غذا نداشته باشید

  2. احساس گرسنگی نکنید

  3. رژیم شامل مواد غنی و کامل باشد

  4. اشتها به صورت طبیعی کم شود

  5. کاهش وزن شما دائمی باشد

  6. کاملا به رژیمتان عادت کنید به طوری که تا آخر عمرتان بتوانید ادامه بدهید

مردم چاق می شوند چون زیاد می خورند

بیشتر افراد چاق زیاد نمی خورند مگر اینکه سوخت و ساز بدنشان آنها را وارد می کند آنها اغلب میل زیادی به مصرف کربوهیدرات دارند.افرادی که صحیح غذا می خورند حتی اگر هرچه می خواهند بخورند حول و خوش وزن مطلوب خود قرار می گیرند.

تجربیات افراد که رژیم های گوناگون گرفته اند نشان می دهد که نمی توان با رژیم های غذایی نادرست و غیر طبیعی س

الم و سر حال باقی ماند بدن شما که وظیفه دارد کارش را به طور مداوم و مرتب انجام دهد،باید در طول عمرش غذای سالم مصرف کنند.با مصرف غذاهای نادرست بدن کم کم عملکرد درستش را از دست می دهد و سوخت و ساز بدنشان مختل می شود.

 

کالری چیست؟؟؟

یک کالری مقدار حرارتی است که لازم است تا درجه حرارت یک گرم آب را در فشار یک درجه سانتی گراد بالا ببرد.همیشه فرض بر این بوده است که افزایش وزن به علت کالری مصرفی که شما نمی توانید آن را به طریقی بسوزانید.این فرضیه کاملا صحت دارد آنچه نادرست است راه کم کردن وزن از طریق کنترل میزان کالری مصرفی است.

مفهوم کلمه رژیم

کلمه رژیم به مفهوم روشی است برای زندگی یا در حقیقت رژیمی برای تمام عمر و هرگز به معنای روشی برای دو سه ماه نیست.این نکته مهمی است که مایلم به آن توجه کافی داشته باشید چون این راه واقعی کاهش وزن است.غذا های عمده ما در سه گروه کربوهیدرات،چربی ها و پروتئین ها تشکیل می دهند.

نکته

اگر شما خیلی وقت است که از چاقی رنج می برید به طور قطع دچار اختلال در سوخت و ساز کربوهیدرات هستید این موضوع را بیشتر تحقیقات نشان داده است و معنی آن این است که شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده و غذا های بی خاصیت انرژی زیادی را وارد بدن شما کرده است و باعث چاقی شما شده است.

 

برای مشاوره رایگان و رسیدن به یک رژیم مادام العمر و اصولی با متخصصان کلینیک رسپینا تماس بگیرید و یا از طریق نظرات در همین مقاله با نا در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =