پوست و جوانسازی و زيبايی

مزوتراپی مو | مزولیفتینگ چیست؟

مزوتراپی مو به عنوان روشی ظاهر می شود که امکان بازسازی مو را بدون استفاده از روش های جراحی فراهم می کند. مشکلات مو مانند آلوپسی، ریزش بیش از حد مو و طاسی را درمان می کند. همچنین باعث رشد مو و کاهش شوره سر می شود. ریزش مو به طور کلی ناشی از کمبودهای تغذیه ای، کمبود هورمون در اطراف فولیکول های مو، گردش خون ضعیف در پوست سر و کاهش DHT در مردان است. مزوتراپی نوعی درمان با هدف اصلاح این مشکلات است.

منشا اصلی مشکلاتی مانند ریزش مو را درمان می کند و راه حلی برای این مشکلات ارائه می دهد. این یک روش درمانی است که هم برای زنان و هم برای مردان قابل استفاده است. این یک روش درمانی موثر برای ریزش موی ارثی است. مواد مغذی، برخی مواد معدنی و ویتامین‌هایی که به پوست سر تزریق می‌شوند، متابولیسم سلول‌های مو را تسریع می‌کنند، گردش خون پوست سر را افزایش می‌دهند و عفونت‌های پوست سر را از بین می‌برند. موهایی سالم تر، بلندتر، حجیم تر و قوی تر می دهد. مشکلات مو به دلیل عواملی مانند ژنتیک، استرس، آلودگی محیطی، اشعه ماوراء بنفش، کمبودهای تغذیه ای، اختلالات خواب، عدم تعادل هورمونی رخ می دهد. کاربرد مزوتراپی فولیکول های مو را با اسیدهای آمینه، ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی تغذیه می کند. استفاده از مزوتراپی که فولیکول های مو را احیا می کند و گردش خون را تسریع می کند از ریزش مو جلوگیری می کند. در عین حال، روش مزوتراپی باعث تقویت فولیکول های مو و جلوگیری از ریزش مو در صورت اعمال پس از کاشت مو می شود.

مزایای مزوتراپی مو

 • ریزش مو را کاهش می دهد.
 • رشد و تولید مثل مو را تحریک می کند.
 • از شکافتن مو جلوگیری می کند.
 • رشد فولیکول های موی جدید روی پوست سر را تسریع می کند
 • قطعات آسیب دیده روی پوست سر را ترمیم کنید.
 • مشکل شوره سر را کاهش می دهد.
 • گردش خون در پوست سر را تسریع می کند و فولیکول های مو را تغذیه می کند.

روش مزوتراپی لاغری

مزوتراپی لاغری به عنوان یک روش درمانی جایگزین برای لیپوساکشن استفاده می شود که برای رفع چاق شدن پا، کمر، بازو و ناحیه شکم افراد انجام می شود. استفاده از مزوتراپی بافت چربی را در بافت زیر جلدی حل می کند. کاربرد مزوتراپی را می توان با ورزش منظم و رژیم غذایی برای دستیابی به نتایج دائمی تر پشتیبانی کرد.

مزولیفتینگ چیست؟

مزولیفتینگ که یک روش ترمیم کننده است و با اثر سفت کنندگی پوست را جوان می کند برای بسیاری از افرادی که از افتادگی و چین و چروک شکایت دارند مناسب است. این روش درمانی که با تزریق مواد احیا کننده به پوست با سوزن های بسیار ظریف اعمال می شود، تفاوت های بسیار زیادی ایجاد می کند و در مدت زمان بسیار کوتاهی اثرات آن نمایان می شود. مزولیفتینگ برای هر مرد یا زنی که از علائم پیری در صورت خود رنج می برد مناسب است. این روش چروک‌های تازه شروع شده ناشی از افزایش سن و اثرات مضر آفتاب را از بین می‌برد و برای تمام افرادی که می‌خواهند حتی اندکی از شر چین و چروک‌های پوست خود خلاص شوند، قابل استفاده است.

مزوتراپی یک روش درمانی موثر برای جوانسازی پوست است. به همین دلیل بیشتر مورد علاقه افراد مسن است. برای تمام سوالات خود در مورد مزولیفتینگ می توانید با ما تماس بگیرید. مزوتراپی روشی است که هم برای پوست و هم برای مو قابل استفاده است. مزولیفتینگ که یک روش ترمیم کننده است و با اثر سفت کنندگی پوست را جوان می کند برای بسیاری از افرادی که از افتادگی و چین و چروک شکایت دارند مناسب است. این روش درمانی که با تزریق مواد احیا کننده به پوست با سوزن های بسیار ظریف اعمال می شود، تفاوت های بسیار زیادی ایجاد می کند و در مدت زمان بسیار کوتاهی اثرات آن نمایان می شود. مزولیفتینگ برای هر مرد یا زنی که از علائم پیری در صورت خود رنج می برد مناسب است. این روش چروک‌های تازه شروع شده ناشی از افزایش سن و اثرات مضر آفتاب را از بین می‌برد و برای تمام افرادی که می‌خواهند حتی اندکی از شر چین و چروک‌های پوست خود خلاص شوند، قابل استفاده است. مزوتراپی یک روش درمانی موثر برای جوانسازی پوست است. به همین دلیل بیشتر مورد علاقه افراد مسن است.

مزوتراپی مو در کجا و توسط چه کسانی باید انجام شود؟

روش مزوتراپی حتما باید توسط پزشک متخصص انجام شود. همکاری با یک کلینیک معتبر و با تجربه بسیار مهم است. مزوتراپی مطمئناً نباید در هیچ کلینیکی که هیچ آموزشی ندارد و مجاز به استفاده از داروهای مزوتراپی نیست انجام شود.

قیمت مزوتراپی مو در سال 2023

پس از یادگیری جزییات روش مزوتراپی، یکی از مسائلی که بسیار مورد توجه قرار می گیرد، قیمت مزوتراپی است. قیمت مزوتراپی با توجه به بسیاری از عوامل مانند کلینیک محل انجام عمل، پزشک، مواد مورد استفاده در برنامه، نوع درمان، منطقه درمان، جلسه درمان، مدت زمان درمان، منطقه ای که کلینیک در آن انجام می شود متفاوت است. واقع شده و شرایط بیمارستان قیمت روش مزوتراپی که برای اهداف زیبایی استفاده می شود همیشه بالاتر از مزوتراپی است که برای اهداف درمانی استفاده می شود. اگر روش های مزوتراپی در یک بیمارستان خصوصی یا کلینیک خصوصی برای اهداف زیبایی انجام شود، بیمه تامین اجتماعی هزینه های بیمارستان را پوشش نمی دهد زیرا هیچ تعهدی وجود ندارد. به این دلایل، پزشک یا کلینیک مزوتراپی زیبایی نباید تنها با در نظر گرفتن قیمت انتخاب شود. بدیهی است که کلینیک ها و پزشکانی که دارای گواهی، مجوز و مجاز برای تجویز داروهای مزوتراپی هستند باید در اولویت قرار گیرند. مردم هرگز نباید با انتخاب کلینیکی که مجاز به انجام آن نیست، سلامت خود را به خطر بیندازند.

مزوتراپی مو در چه شرایطی ناخوشایند است؟

مزوتراپی در شرایط خاصی توصیه نمی شود. این شرایط به شرح زیر است:

 • زنان حامله
 • مادران شیرده
 • افرادی که سابقه فلج دارن
 • بیماران دیابتی که مجبور به استفاده از انسولین هستند
 • بیماران سرطانی
 • بیماران مبتلا به اختلالات انعقادی خون
 • افرادی که به هر ماده ای که در فرآیند میکرواینجکشن استفاده می شود حساسیت دارند
 • افرادی که مشکل کهیر دارند
 • افراد مبتلا به بیماری های قلبی که با استفاده از چندین دارو درمان می شوند

مزوتراپی مو چه ویژگی هایی دارد؟

استفاده از مزوتراپی به مقدار کمی از دارو که با استفاده از روش میکرواینجکشن اعمال می شود، اجازه می دهد تا مستقیماً با ناحیه مورد نظر روی پوست تماس پیدا کند. این مشکل به صورت موضعی بدون ایجاد اثرات سیستمیک که بر کل بدن تأثیر می گذارد، حل می شود. درمان حداکثر سود را ارائه می دهد.

مزوتراپی بدون سوزن چیست؟

این یک روش مزوتراپی است که با استفاده از دستگاه های اولتراسونیک برای افرادی که به روش مزوتراپی با استفاده از سوزن حساس هستند انجام می شود. دستگاه اولتراسونیک مخلوط دارو را بدون استفاده از سوزن به پوست منتقل می کند. دستگاه اولتراسونیک به غشای سلولی که معمولاً نیمه تراوا است اجازه می دهد تا برای مدت کوتاهی کاملاً نفوذپذیر شود. غشای سلولی که کاملاً نفوذپذیر می شود، مایع منتقل شده را با بردن آن به داخل سلول جذب می کند. مزوتراپی بدون سوزن برای درمان مو، افزایش تعادل رطوبت در پوست و مو، سفت کردن بدن، کاهش چین و چروک سطح پوست و جوانسازی صورت استفاده می شود. بر اساس نتایج تحقیق، روش مزوتراپی با سوزن نتایج موفق تری نسبت به روش های مزوتراپی بدون سوزن داشته است. موثرترین کاربرد در مزوتراپی با استفاده از سوزن انجام می شود. مزوتراپی بدون سوزن روشی است که توسط افرادی که به سوزن حساس هستند ترجیح می دهند.

چه کسانی می توانند مزوتراپی کنند؟

مزوتراپی را می توان برای افراد بالای 18 سال، بسته به منطقه مورد درمان و وضعیت سلامتی افراد، اعمال کرد. مناسب بودن فرد با غربالگری سلامت مشخص می شود.

عوارض و آسیب های مزوتراپی

استفاده از مزوتراپی مانند هر عمل پزشکی دارای عوارض جانبی است. عوارض جانبی که پس از استفاده از مزوتراپی ایجاد می شود معمولاً طولانی نمی ماند. بروز عوارض جانبی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی از بیماران هیچ عارضه جانبی را تجربه نمی کنند. برخی از داروهایی که در حین مزوتراپی استفاده می شوند می توانند باعث واکنش های آلرژیک در افراد شوند. به منظور جلوگیری از واکنش های آلرژیک، واکنش های پوستی باید با استفاده از دارو در قسمت کوچکی از سطح پوست دقیقاً 24 ساعت قبل از مزوتراپی کنترل شود. عوارضی که بعد از مزوتراپی مشاهده می شود به شرح زیر است:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • اسهال
 • تورم پوست
 • حساسیت پوست
 • احساس خارش و سوزش روی پوست
 • بثورات روی سطح پوست
 • کبودی روی سطح پوست
 • واکنش هایی مانند بثورات پوستی و جوش ممکن است در افرادی که پوست بسیار حساس دارند دیده شود. ممکن است اسکارهای تیره در ناحیه کاربرد مزوتراپی وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *