Uncategorized @fa

لاغری و کاهش وزن با فولیک اسید و ویتامین

می دانیم که وقتی رژیم هستیم معمولا دریافت برخی ویتامین ها و مواد معدنی و مغذی را به بدن محدود می کند و درکنار رعایت رژیم غذایی و تلاش برای رسیدن به تناسب اندام باید از ویتامین ها و مولتی ویتامین ها هم استفاده کنید تا بدن و سلامتی تان به خطر نیافتد .

در مورد مولتی ویتامین ها همیشه این ابهام وجود دارد که آیا باعث طول عمر و سلامتی هستند یا واقعا تاثیر چندانی ندارند و حتی طول عمر را کوتاه می کنند؟! متخصصان تحقیقات فراوانی را درباره ی مولتی ویتامین ها انجام داده اند . 

برای رهایی از چربی های موضعی با ما تماس بگیرید .

همیشه از زمان ها ی دور مولتی ویتامین ها تجویز می شوند و این ویتامین ها به کسانی که رژیم غذایی خاصی را رعایت می کنند یا از نظر مصرف میوه و سبزیجات محدودیت داریند یا بعد از بیماری ها و یا جراحی ها دچار کمبود ویتامین شده اند توصیه می شود که ویتامین ها ی کلیدی را به صورت مکمل  دریافت کنند .

البته مولتی ویتامین ها ی بدون سرب هم ساخته می شوند که نگرانی دراین مورد را هم رفع کرده اند. نباید از ویتامین هایی که تایید نشده استفاده نکنید . حتما توجه کنید که روی بسته ها نوشته شده باشد بدون سرب و بهتر انکه تایید مراکزی مانند USP NSF CL  روی بسته بندی وجود داشته باشد . 

باید توجه داشته باشید که ویتامنی ها هر چقدر گران قیمت تر باشند به این معنی نیست که حتما بهترین مولتی ویتامین است بسیاری از این گران قیمت ها در تست های سی ال شکست خورده اند . و در بازار مولتی ویتامین ها یی بوده که قیمت مناسب داشته اند اما همه ی تاییده ها را هم گرفته اند . پس به کیفیت و تاییده ها توجه کنید نه قیمت مولتی ویتامین .

اهمیت فولیک اسید در لاغری و کاهش وزن :

مطمئن شوید که 400 میکرو گرم فولیک اسید داشته باشید تا بتوانید به رشد سلول های جدید کمک کنید خصوصا دردوران بارداری و قبل از آن مولتی ویتامین مورد استفاده باید 600 میکروگرم فولیک اسید داشته باشد افرادی که رژیم غذایی دارند هم باید از فولیک اسید استفاده کنند زیرا در سلامت قلب و سلامت کلی بدن بسیار موثر است .

زنان یائسه بهتر است مولتی ویتامین بدون اهن مصرف کنند زیرا میزان بالای اهن باعث بروز بیماری ها ی قلبی می شود . کسانی که بیماری سرطان دارند باید مراقب باشند چه مولتی ویتامینی استفاده می کنند و با پزشک مشورت کنند .
البته که بهتر است تمام مواد موردنیاز بدن را از مواد غذایی تامین کنیم اما گاهی مقدور نیست .

مثلا زمانی که رژیم غذایی داریم یا شاید کار زیاد و مسافرت و کلی دلیل دیگر وجود داشته باشد که باعث شود عادات غذایی ما انطور که باید پیش نرود و باید برای جبران کمبودها از مولتی ویتامین ها استفاده کنیم .

باید حتما با متخصصین مشورت کنید مکمل ها می توانند ویتامین هایی که از غذاها دریافت می کنید را افزایش دهند و دریافت کافی ویتامین ها می تواند احساس و عملکرد بدنتان را دربهترین حالت قرار دهد . فرقی نمی کند که شربت یا قرص متخصصان خود بهتر تشخیص می دهند هرگز بدون مشورت با متخصص و پزشک از این مولتی ویتامین ها استفاده نکنید زیرا همین قدر که مفیدند می تئانند مضر هم باشند.

درواقع شمشیر دو لبه هستند . ما به انزیم های فعال شده نیاز داریم تا بتوانیم تمام عملکردهای بدنی خود را انجام دهیم . انزیم ها با ویتامین ها  مینرال ها فعال می شوند . انزیم ها ی مشخص به ویتامین های خاصی نیز برای فعال شدن نیاز دارند

برای مثال یک انزیم خاص برای فعال شدن به ویتامین ب 6 نیاز دارد این انزیم باید فعال باشد تا پالس های عصبی به نوک انگشتان ازسال شوند اگر کمبود ویتامین ب 6 وجود داشته باشد ممکن است نوک انگشتان دستتان احساس مورمور شدن داشته باشید . 

علائم کمبود برخی ویتامین ها در بدن :

ویتامین آ: مشکل در بینایی – با شب کوری شروع می شود و کاهش عملکر سیستم بدنی 

ویتامین سی : بی حالی – درد عضلانی – این افراد به سادگی کبود می شوند واز لثه هایشان خون می آید. 

ویتامین دی : می تواند سرعت ابتلا به نرمی استخوان را افزایش دهد همچنین باعث ضعیف شدن ساختار استخوان و شکنندگی ان می شود . 
ویتامین ای : کم خونی و اسیب رسیدن به سلول های عصبی 

برای کاهش وزن باید مکمل مصرف کنیم یا نه ؟

هنگامی که رژیم هستیم آب سبزیجات را می خوریم و بشقاب ناهار یا شام خود را پر از سبزیجات رنگارنگ می کنیم و مولتی ویتامین روزانه را هم سر ساعت مشخص می خوریم برایاینکه مطمئن شویم که مواد مورد نیاز بدن مان را تامین می کنیم اما این کار به  این سادگی نیست هر چقدر هم بروکلی بخورید گاهی برخی ویتامین ها و مینرال ها را جا می اندازید .

چون نمی توان گفت سطح هر کدام از اینها جداگانه چه مقدار است . البته دیگر مثل قدیم ها نیست که کسی به دلیل کمبود ویتامین دچار بربری شود اما مشکل امروز بیمارانی هستند که مشکل بیماری هایی گوارشی دارند یا کسانی که رژیم لاغری می گیرند و سطح ویتامین ها و مینرال در بدنشان کم می شود .  کمبود مینرال بیشتر کمبود ویتامین است و باید به  برنامه ی غذایی شما نگاهی عمیق و جامع انداخت  .

 اگر میوه ها و سبزیجات تازه  استفاده می کنید و و غلات کامل می خورید و روغن های سالم و پروتئین استفاده می کنید و  عملکرد گوارش خوبی دارید بعید است که کمیود ویتامین داشته باشید .

 اگر حالت تهوع بعد از مصرف مولتی ویتامین داشتید :اگر احساس تهوع و استفراغ داشتید باید بدانیدکه مارک مولتی ویتامین  با بدن شما سازگار نبوده است و باید به دنبال مارکی باشید که با معده ی شما سازگار است که این فقط با آزمون و خطا بدست می اید یعنی باید مصرف کنید تا ببینید به فلان مارک حصاصیتی نشان نمی دهید و از ان مصرف کنید.

برای لاغری سریع و کاهش وزن بدون عوارض و جراحی پیشنهاد میشه این مطلبو بخونی >>> کرایولیپولیز در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *