Uncategorized @fa

ورزش تنیس و چربی سوزی سریع در همان جلسات اول

ورزش تنیس یکی از ورزش هایی است که می تواند برای تقویت عضلات و کاهش وزن و لاغر کردن بسیار مناسب باشد ضمن اینکه فواید بیشمار دیگری هم دارد . خوب است بدانید که تنیس یک نوع ورزش است که با استفاده از راکت انجام می شود و این ورزش را می توان به طور فردی و یا دو به دو بازی کرد. راکت مخصوص، تنیس دسته کوتاه و بسیار محکمی دارد و یک توپ کوچک در ان بین دو نفر رد و بدل می شود و اگر حریف شما نتواند توپی پرتاب شده از دست شما را به خودتان بازگرداند و توپ به زمین بیافتد، و امتیاز بگیرید .

برای اطلاع از روش های لاغری غیر تهاجمی پیشنهاد میشه این مقاله را مطالعه کنید >>>‌ کرایولیپولیز لاغری

فواید ورزش تنیس برای کاهش وزن و تناسب اندام و سلامت بدن :

عادات غذایی سالم و تنیس :

وقتی وارد این رشته می شوید مجبورید که برای قدرت و ادامه در کار خود همیشه یک رژیم و روتین غذایی سالم داشته باشند و به همین دلیل این عادت در شما نهادینه می شود و فقط از غذاهای سالم برای تولید انرژی بهتر استفاده می کنید و یک غذای مقوی و سالم بعد از مسابقه می تواند بدن را به سرعت ریکاروی کند و می توانید به سرعت وزن کم کنید و چربی سوزی کنید .

تحرک زیاد و چربی سوزی با تنس  :

وقتی تنیس بازی می کنید همیشه مجبورید که به دنبال توپ بدوید و به آن ضربه بزنید. در واقع امکانش نیست که بدون هیچ حرکت و جنب و جوشی بتوانید تنیس بازی کنید. این ورزش به قدرت بدنی بالایی نیاز دارد. چون که دسته تنیس نسبتا سنگین است علاوه بر آن، توپ تنیس جهش های بسیار زیادی می کند و گاهی اوقات مجبورید که فاصله های بسیار زیادی را برای ضربه زدن به آن بدوید.

تنیس یکی از فوق العاده ترین تمرین ها برای محرک حرکت ماهیچه است، مخصوصا برای افرادی که می خواهند وزن کم کنند . این ورزش استقامت شما را نیز افزایش می دهد و می توان آن را به ورزش هایی مثل بدمینتون تشبیه کرد این بازی شما را مجبور به حرکت در جهات مختلفی می کند و باید هر کاری بکنید که توپ به زمین نیافتد پس هر فاصله ای را برای به دست آوردن توپ طی خواهید کرد و با این کار توانایی دویدن شما نیز افزایش پیدا می کند و می توانید به راحتی چربی سوزی کنید .

تناسب و زیبایی اندام با تنیس :

اگر به ورزشکاران حرفه ای تنیس توجه کنید متوجه این موضوع می شوید که تنیس کمک زیادی به اندام مناسب و متعادل می کند. بدن شما به اندازه کافی با این ورزش لاغر و ماهیچه ای می شود که همین امر باعث افزایش سلامتی و تناسب بیشتر اندام می شود حرکت های مختلف بدن در طول بازی به شما کمک می کند که چربی و کالری زیادی را بسوزانید و بتوانید متابولیسم خود را بهبود ببخشید و بنابراین اگر به دنبال یک ورزش برای تناسب اندام بیشتر هستید، می توانید به تنیس هم فکر کنید.

عملکرد بهتر مغز با تینس :

خوب است این نکته را بدانید که تنیس از آن دسته ورزش هایی است که می تواند اتصالات عصبی بیشتری را در مغز ایجاد کند و علت آن هم این است که فرد در طول بازی از مغزش برای پیدا کردن توپ و دنبال کردن آن کمک می کند. همین امر باعث می شود که مغز و ذهن شما هوشیارتر از همیشه عمل کند و این کار باعث می شود که در دوران پیری نیز ذهن قوی نیز داشته باشید.

پیشگیری از بیماری های قلبی وعروقی با تنیس :

وقتی تنیس بازی می کنید فعالیت بدنی و تمرین های زیادی را انجام می دهند، چون مجبور است که پرتاب های زیادی داشته باشد و این کار باعث می شود که سیستم تنفسی تان عملکرد بهتری داشته باشد و کلسترول مضر از عروق شما خارج شود و بنابراین خطر بیماری های قلبی عروقی تا حد زیادی کاهش پیدا می کند حرکات سریع نیز در بخش های مختلف بدن باعث می شود که سلامت قلب شما تضمین شود. لایه های چربی در بدن شما به حالت متعادل بر می گردند و اضافات ان از اعضای بدن خارج می شوند. پمپاز خون به قلب افزایش می یابد و همین امر باعث می شود که از بیماری های قلبی در امان باشید.

پیشگیری از پوکی استخوان با تنیس :

تنیس یک ورزش بسیار مفید برای استحکام استخوان های شما است و می تواند سلامت و قدرت استخوان ها را افزایش دهد در واقع تراکم استخوان شما با این ورزش بالا می رود. ورزش تنیس اگر به طور مداوم انجام شود، خطر پوکی استخوان را از بین می برد و تا سی سالگی توده استخوانی فرد به حداکثر خود می رسد پس از انجام ان غافل نشوید .

هماهنگی اعضای بدن و تنیس :

برای انجام این ورزش باید ذهن و مغز فرد بسیار خوب کار کنند به همین دلیل تمرکز در فرد افزایش پیدا می کند و با این کار مهارت شما و واکنش های بدن تان دقیق تر می شود و در نتیجه اعصاب بدن شما یاد می گیرند که بیش از همیشه با مغزتان هماهنگی داشته باشند و در واقع انجام این ورزش برای ذهن مثل انجام دادن محاسبات ریاضی می باشد و می تواند به همان اندازه تمرکز شما را افزایش دهد.

تقویت سیستم ایمنی بدن با تنیس :

فعالیت فیزیکی بالا مثل انجام ورزش تنیس، می تواند باکتری ها را از بدن فرد به بیرون هدایت کند و این اتفاق باعث می شود که احتمال ابتلا به تب، سرماخوردگی و دیگر بیماری های مربوطه تا حد زیادی کاهش پیدا کند و این تغییرات می تواند شامل گلبول های سفید نیز شوند و آن ها را افزایش دهد. سلول های خونی سفید در سیستم ایمنی فرد و مبارزه با بیماری ها نقش بسیار مهم و حیاتی دارند در ورزش تنیس مجبورید که همکاری کل اعضای بدن را به کار بگیرید. پاهای شما در تنیس مسئول قرار گرفتن شما در یک پوزیشن خوب هستند و دست ها و بازوهای شما می توانند که با قدرت مناسب به توپ ضربه بزنند. همین امر باعث افزایش انعطاف در بدن فرد می شود.این ورزش در کشور ما کمی گران است ولی اگر توان مالی دارید و قصد لاغری کردن وکاهش وزن دارید از تنیس غافل نشوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *