بهترین روش برای کاهش وزن و همچنین رسیدن به اندام متناسب بطور منظم ورزش کردن با یک برنامه، غذایی متناسب است. هنگامیکه جوانی را پشت سر می گذاریم و سن ما بیشتر می شود، اندازۀ دور کمرما بیشتر می شود و ما هم بیشتر و بیشتر به فکر سوزاندن (آب کردن) چربی ها می شویم، ولی این کار به نظر ما خیلی سخت و دشوار می آید.با متخصصان کلینیک رسپینا همراه باشید.

هنگامیکه رژیم می گیرید، هم چربی از دست میدهید و هم عضلات بدن تان را کم می کنید. این کاهش در حجم عضلات، باعث می شود که سرعت میتابولیزم یا سوخت و ساز بدن تان، آهسته تر شود و در نتیجه، بدن تان قادر نخواهد بود انرژی بیشتری مصرف کند.البته هر چی سن ما بیشتر شود، این رویداد به طور طبیعی رخ می دهد و بعد از 25 سالگی، به تناسب هر 10 سال، میزان میتابولیزم، حدود 5 درصد کم می شود.

یکی از دلایل این رویداد طبیعی، این است که با گذشت زمان و نزدیگتر شدن به سن پیری، حجم عضلاتی بدن کم و در عوض مقدار چربی های بدن، زیادتر میشود. اکثر افراد بعد از گذشت سالها شادابی و جوانی، هنگامیکه مصروف زنده گی میشوند، اوقات بیکاری خود را به جای ورزش و مراقبت از بدن شان، مقابل تلویزیون مگزانند که این خود باعث چاقی می شود.

اضافه وزن بودن، یکی از دلایل عمدۀ ابتلا به انواع سرطان و احساس تنبلی و بی نشاط بودن است. کسانیکه قبلا رژیم غذایی گرفته اند، به خوبی می دانند که هر چی رژیم سخت تر باشد، پس از قطع رژیم، بدن زودتر به حالت اول خود باز می گردد. یکی دیگر از مشکلات عمدۀ رژیم غذایی این است که فرد نمی تواند برای مدت زیاد به آن پابند باشد زیرا پس از گذشت مدتی از همه غذا هایی که محروم بوده است، به آنها میل بیشتر پیدا می کند و نمی تواند به خوردنیک توته کیک قناعت کند، بلکه میخواهد همۀ آنرا بخورد. بنابر این، یک مشکل عمده به وجود می آید و تمام زحمات فرد را به باد می دهد؛ اینجاست که وزن فرد، حتی نسبت به اولش هم بیشتر می شود.

 

راه مناسب:

به راحتی می توانید مشکل به وجود آمده را حل کنید؛ حتما می پرسید، چگونه؟

با ورزش می توانید به بهترین شیوه، وزن تان را کم کنید. برای اینکه از وزن تان بکاهید، لازم است یک برنامۀ کم کردن انرژی به وجود به وجود بیاورید. به ترتیبی که اندازۀ مصرف انرژی بدن تان، بالاتر از میزان انرژی که در وجود جذب می شود باشد، و این صرف از طریق ورزش کردن در کنار یک تغذیه مناسب، امکان دارد نه از طریق رژیم غذایی سخت و موقتی.

با می توانید علاوه بر سوزاندن کالوری (انرژی اضافی) در هر روز، بر حجم عضلات بدن تان اضافه کنید که در نتیجه بر میزان میتابولیزم اساسی بدن افزود می شود. به تناسب هر کیلو گرام عضله یی که بدست می آورید، ورزش های ایروبیک (پیاده روی و دویدن) از بهترین راه های  سوزاندن کالوری استند.

همیشه قبل از شروع ورزش، 5 دقیقه خود را گرم کنید و سپس به ورزش بپردازید انجام ورزش های ایروبیک به مدت 15 دقیقه، می تواند به خوبی باعث سوزانیدن چربی ها شود پس از آن در مدت 5 دقیقه باید خود را به تدریج سرد کنید تا ضربان قلب تان به حد نورمال باز گردد البته پیش از شروع هر نوع ورزش به یاد داشته باشید که با داکتر در مورد محدودیتهای ورزشی و با استاد ورزش دربارۀ حرکات موزون، مشوره کنید.

تناسب اندام با ورزش

برای شکل دادن و قوی کردن بدن به منظور رسیدن به تناسب اندام دلخواه تان باید تمرینات ورزشی پرورش اندام را انجام دهید  این ورزشها عضلات را بیشتر و بدن شما محکمتر می کند چربی ها در زن ها بیشتر تمایل دارند در مناطقی مانند سرین و ران ها تجمع پیدا کنند در حالیکه در مردها بیشتر در منطقه شکم جمع می شوند که ورزش راه علاج و برطرف نمودن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 5 =