Uncategorized @fa

لاغری زانو در خانه | زانوهای خود را در خانه و با روش های خانگی لاغر کنید2

برخی از افراد دارای زانوهای چاقی هستند واین برای مخصوصا خانم ها خوشایند نیست برای لاغر کردن این قسمت در این مقاله روش هایی را به شما اموزش می دهیم با مقاله ی ما همراه شوید . باید بدانید که برای لاغرکردن زانو لازم است سراغ برنامه‌های جامع کاهش وزن بروید. نکته اینجاست که نمی‌توانید فقط وزن یک قسمت خاص از بدن‌تان را کم کنید. شاید چربی‌های اطراف زانو به‌راحتی از بین نروند؛ اما زمانی‌که از رژیم غذایی سالم و کنترل‌شده و ورزش‌های کامل بدنی استفاده کنیددر نهایت به نتیجه ای که می خواهید خواهید رسید.

از روش های لاغری زانو می شود به روش های تهاجمی و غیر تهاجمی ( غیر جراحی) اشاره کرد که در کلینیک رسپینا از روش های غیر جراحی با عوارض نزدیک به صفر بدون حتی ۱ ثانیه دوران نقاهت مثل روش کرایولیپولیز و مزوتراپی که نتایج بسیار عالی دارند.

باید بدانید که چربی به‌صورت تری‌گلیسیرید در سلول‌های چربی ذخیره می‌شود و این سلول‌های چربی درون کیسه‌هایی در تمام بدن از جمله باسن، ران، شکم، بالای بازوها و همچنین در زانوها تجمع می‌کنند شما نمی‌توانید به‌طور مستقیم از تری‌گلیسیریدهای ذخیره‌شده به‌عنوان سوخت بدن استفاده کنید. زمانی‌که بدنتان احساس کند که به انرژی بیشتری نیاز دارید، مثل وقتی‌که غذای کمی می‌خورید و تحرک زیادی دارید، برای تأمین انرژی مقداری از تری‌گلیسیرید‌ها را به اسیدچرب و استرول تبدیل می‌کند.

اینکه چربی‌های کدام قسمت از بدن بسوزد، به ژنتیک شما بستگی دارد و لزوما این انرژی از قسمتی تأمین نمی‌شود که بیشتر با آن کار می‌کنید؛ مثلا با درازنشست، چربی شکم را آب نمی‌کنید. زمانی که ورزش می‌کنید یا غذا می‌خورید، ابتدا از چربی‌های ذخیره‌شده در اندام‌های داخلی، که شکم‌تان را بزرگ کرده است، استفاده می‌کنید؛

چون این چربی‌ها قابلیت سوخت و ساز بالایی دارند. چربی‌های زیر پوست مثل زانو سخت‌تر از بین می‌روند. بدن شما این چربی‌ها را برای شرایط اضطراری نگه می‌دارد. اگر زانوهایتان به‌تازگی و در نتیجۀ اضافه وزن چاق‌تر شده است، می‌توانید انتظار داشته باشید که در اوایل برنامۀ کاهش وزن، این چاقی از بین برود؛ اما اگر همیشه پاهای لاغر و زانوهای چاقی داشتید، احتمالا زانوهایتان یکی از آخرین قسمت‌هایی است که درنتیجۀ کاهش وزن لاغر می‌شود. و می دانید که لاغر کردن فقط یک نقطه از بدن با رژیم های لاغری امکان پذیر نیست .

تمرینات موثر ورزشی و کاهش چربی های اطراف زانو:

بسیاری از تمرینات ورزشی هستند که برای کاهش چربی های موضعی زانو می توانند مفید باشند و سبب کاهش چربی های این ناحیه شوند در این جا  چند حرکت ورزشی که می تواند بسیار مفید باشد را برای تان شرح می دهیم :

پیاده روی و کاهش چربی های زانو :

باید توجه کنید که پیاده وری یکی از روش های بسیار موثر است برای کاهش چربی های زانو . زمانی‌که صحبت از کاهش چربی بدن و تقویت ماهیچه‌های پایین تنه می‌شود، شاید قدم‌زدنِ درست این کار را انجام دهد. قدم‌زدن فواید بسیار زیادی دارد؛ از طرفی، کم‌فشار و مقرون‌به‌صرفه است بررسی ها نشان می‌دهد زمانی‌که قدم‌زدن با رژیم غذایی سالم ترکیب شود، سبب کاهش حجم ران در زنان یائسه می‌شود. مطالعه‌ای دیگر نشان داد که قدم‌زدن به استحکام بیشتر زانو کمک می‌کند.

راه رفتن با سرعت و دویدن و کاهش چربی های زانو :

دویدن و راه‌رفتن با سرعت متوسط، هر دو به سوختن کالری کمک می‌کنند. همچنین نسبت به زمانی‌که راه می‌روید، پاهایتان سفت‌تر می‌شوند و همین موضوع به تقویت نواحی اطراف زانوهایتان کمک می‌کند. براساس تحقیقات، دویدن‌های کوتاه پشت‌سرهم برای سوزاندن چربی مناسب‌تر از دویدن یک‌باره در مسافت طولانی است قبل از دویدن با پزشک خود مشورت کنید البته اگر مشکلات مفصلی دارید.

طناب زدن و کاهش چربی های زانو :

طناب زدن برای کاهش چربی های زانو عالی است . این ورزش کالری بالایی را می‌سوزاند که به حجیم‌شدن و قدرت پاها و البته به سلامت قلب‌ کمک می‌کند. مهم‌ترین نکته در طناب‌زدن، سرعت آن نیست بلکه روش مورداستفاده است. همان اندازه که طناب‌زدن برای زانو مفید است، استفادۀ نادرست از آن هم می‌تواند به مفصل زانو آسیب بزند. هنگام پریدن، زانوهایتان را کمی خم کنید که هنگام فرودآمدن، به مفصل‌هایتان آسیب نرسد. سعی کنید تا حد امکان روی پرش‌های کوتاه تمرکز کنید. سطوح نرم و تا حد امکان سطح لاستیکی را برای طناب‌زدن انتخاب کنید از آنجاکه طناب‌زدن جزو تمرینات پرفشار است، انجام چنددقیقه‌ای آن برای مفاصل زانوها مناسب است. می‌توانید این تمرین را به‌مدت ده دقیقه انجام دهید.

دوچرخه سواری و کاهش چربی های زانو :

دوچرخه سواری برای سلامت بدن هم بسیار مفید است . این ورزش به شکل‌دهی پا کمک می‌کند. همچنین ماهیچه‌های چهارسر ران، ران و ساق پا را درگیر می‌کند و روی نواحی اطراف زانو اثر می‌گذارد.سعی کنید هنگام دوچرخه‌سواری سرعت متوسط داشته باشید. سرعت کم یا زیاد می‌تواند روی مفاصل اثر بگذارد.

بدنتان هنگام دوچرخه‌سواری باید صاف باشد و نباید به سمت جلو خم شوید دوچرخه‌سواری می‌تواند جایگزین مناسبی برای دویدن باشد. افرادی که زانو درد یا جراحتی در پا‌هایشان دارند، می‌توانند از این ورزش استفاده کنند. دو روش برای دوچرخه‌سواری وجود دارد که می‌تواند مزایای آن را افزایش دهد: با سرعت سریع و در مسافت‌های کوتاه دوچرخه‌سواری می‌کنید؛ با سرعتی ثابت طی مدت‌زمان طولانی رکاب می‌زنید. البته، برای چربی‌سوزی بهتر، به‌مدت طولانی روی دوچرخه ننشینید .

نشیمنگاه دوچرخه را کمی بالاتر ببرید تا زانوهایتان برای پدال‌زدن بیشتر درگیر شوند. در این حالت، ران‌ها‌یتان باید شروع به کمی سوزش کند. هنگامی‌که شدت فعالیت به بالاترین میزان خودش رسید و حس کردید که دیگر توان ندارید، بنشینید و به‌آرامی پدال بزنید تا زمانی که قدرت خود را بازیابید. می توانید از دوچرخه ی ثابت هم در منزل یا باشگاه استفاده کنید .

اسکوات و کاهش چربی های زانو :

اسکوات یک حرکت کلیدی است .در این حرکت ورزشی باید پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید و درحالی‌که پشت‌تان صاف است، سعی کنید به‌آرامی روی زانوهایتان بنشینید، مثل حالتی که روی صندلی می‌نشینید. سعی کنید وقتی نفستان را بیرون می‌دهید، به‌آرامی پایین بروید و با همان سرعت بلند شوید و نفس بکشید. اسکوات را با ۱۲ حرکت شروع کنید و برای قوی‌تر شدن پاها و عضلات باسن‌تان، تعداد آن را افزایش دهید. هدفتان را روی صد حرکت در روز بگذارید تا تغییرات را ببینید.

لانگز و کاهش چربی های اطراف زانو :

باید بدانید که حرکت لاگنز ماهیچه‌های جلویی پا به‌خصوص چهارسر ران را هدف قرار می‌دهد. وقتی این ماهیچه‌ها را تقویت و حجیم می‌کنید، به‌مرورزمان تمام پاهایتان ازجمله زانو و عضلات باسن سفت می‌شوند یکی از پاهایتان را در زاویه نود درجه قرار دهید و بالاتنه را صاف نگه دارید.

بعد از ده بار می‌توانید پایتان را عوض کنید. به‌مرور می‌توانید برای افزایش مقاومت از یک جفت دمبل استفاده کنید. زانوها به‌خصوص زمانی‌که هیچ فعالیت فیزیکی ندارید می‌توانند تجمع چربی داشته باشند. این حرکت ورزشی یکی از بهترین حرکات نه‌تنها برای ازبین‌بردن چربی‌های ناخواسته بلکه برای تقویت زانوها است.پس سعی کنید این حرکت را حتمادر طول روز انجام دهید .

ماساژ و کاهش چربی های اطراف زانو :

ماساژ هم می تواند به شما ارامش دهد و هم در کاهش چربی های اطراف زانو های شما بسیار موثر باشد .در انتهای هر فعالیت چربی سوزی که انجام می‌دهید از کرم ضد سلولیت استفاده کنید و آن را روی زانوهایتان بمالید و ماساژ دهید. این کار تأثیر فعالیت‌ها را افزایش می‌دهد.علاوه‌بر تمریناتی که کالری را می‌سوزاند و به‌طور مؤثر روی حجم ماهیچه‌های اطراف زانو اثر می‌گذارد، از مواد کم‌کالری سالم استفاده کنید. علاوه بر این، نوشیدن روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب، میزان رطوبت بدن شما را تأمین می‌کند.

برای داشتن اندام دلخواه و رهایی از چربی های شکم و پهلو کلیک کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *