Uncategorized @fa

بهترین لایف استایل برای زندگی سالم ?

براساس تحقیقات مختلف، تقریبا دوسوم کارمندان غذای شان را در محل کار و پشت میز خود می خورند و اکثریت آنها وقت کافی برای استراحت منظم در طول روز کاری ندارند. نتیجه این وضعیت، اختلال در تمرکز و زمان کمتری برای تفکر خلاقانه است. بنابراین، برای جلوگیری از این اتفاق، از وقت ناهار به عنوان یک نقطه ایست طبیعی در میان یک روز پرمشغله استفاده کنید و کمی قدم بزنید. در روزهایی که هوا خوب است، برای تنفس هوای تازه بیرون بروید؛ با جایی پیدا کنید که با چند نفر از همکارانتان غذا بخورید. از وقت ناهار به عنوان فرصتی استفاده کنید که به شما یادآوری می کند باید کمی ورزش کنید واوقات دورهم بودن خود را نیز پر از انرژی کنید.

می توانید برای آشنایی با دستگاه لاغری و ساز و کار آن این مقاله را مطالعه کنید>>> ۵ دستگاه لاغری

بهترین لایف استایل کار کردن زیاد درست است؟

هرچه کمتر بخوابید، کمتر به اهداف تان می رسید، به همین سادگی. براساس تحقیقی که از سوی دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد انجام شده است، کمبود خواب، صرفا با کاهش بهره وری، سالی ۶۳ میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا صدمه می زند. این دقیقا گفته یکی از محققان ارشد است که «آمریکایی هاحاضر نیستند به خاطر بی خوابی کارشان را متوقف کنند.

آنها همچنان سرکارشان می روند، منتها چون خسته هستند کمتر نتیجه می گیرند. در یک اقتصاد دانش بنیان، به س ختی می شود وضعیتی را یافت که بیشتر از بی خوابی روی بهره وری در کار تأثیر داشته باشد. ا) رانندگی حین خواب آلودگی می تواند به همان خطرناکی رانندگی در حال مستی باشد. در ۷۵ درصد موارد که یک راننده کامیون با عابری تصادف و او را از جاده بیرون پرت می کند، دليل واضح این حادثه خواب آلودگی شدید راننده است. براساس نظر دانشمندی که در این باره تحقیقات گسترده ای انجام داده، اختلال هوشیاری ناشی از ۴ ساعت کمبود خواب با گیجی ناشی از نوشیدن ۶ بطری آبجو برابر است.

یک شب کامل بی خوابی مساوی با مقدار سرسام آور ۰٫۱۹ درصد الکل در خون است، که این میزان دوبرابر حداکثر مقدار قانونی الكل در خون در ایالات متحده است. کار کردن بعد از خواب ناکافی هم چندان بهتر نیست. به همین دلیل، امروز جراحان و خلبانان موظف اند که قبل از جراحی با پرواز با هواپیما دوره های استراحت داشته باشند.

در سال ۲۰۱۰ در سانحه سقوط هواپیمای ۷۳۷ و خطوط هواپیمایی هند» ۱۵۸ نفر جان باختند. زمانی که بازرسان سانحه به صداهای ضبط شده در اتاقک خلبان گوش کردند، چیزی که شنیدند صدای خروپف عمیق بود. این فقط یک نمونه از این موارد است. هرسال صدها نفر توسط کسانی که خواب ناکافی دارند کشته می شوند. اگر به کیفیت کار خود و تعامل با همکارانتان اهمیت می دهید، به خوابتان اهمیتی را که شایسته آن است بدهید. برای آن که این کار ممکن باشد، باید از کارتان رضایت داشته باشید.

میزان خواب با کیفیت پایین در میان افرادی که از شغلشان راضی نیستند تقریبا دو برابر عموم است. حتی اگر در حال حاضر شغل دلخواه خود را ندارید، این که اجازه ندهید شغلتان هر شب شما را تا صبح بیدار نگه دارد به خودتان بستگی دارد. هرشغلی ممکن است گاهی باعث یک شب بی خوابی شود. اما نکته جالب توجه این است که مردم چه طور هفته ها، ماهها و سال ها با خواب ناکافی ناشی از استرس شغلی دست و پنجه نرم می کنند. هیچ حرفه ای به اندازه صدمه ای که به سلامتی شما در طول زمان وارد می کند ارزش ندارد.

* فعالیت های تان را در طول روز کاری مهندسی کنید. جلسه ها را ایستاده یا در حال راه رفتن برگزار کنید. هر وقت با تلفن صحبت می کنید، بلند شوید و راه بروید.

* هر روز حداقل ۳۰ دقیقه میان روز استراحت کنید.

* برنامه کاری تان را طوری سازماندهی کنید که بتوانید بهتر بخوابید. به رئیس خود و همکاران تان کمک کنید تا بفهمند چرا داشتن خواب خوب و کافی به مصلحت همه است.

غذاهای دورریختنی

بعضی از غذاها هیچ ارزش قابل توجهی برای هیچ کس ندارند. با وجود این، وقتی مردم یک جعبه بزرگ آب نبات یا شکلات هدیه می گیرند که آن را نمی خواهند، اولین کاری که می کنند این است که آن را در یک مکان عمومی قرار می دهند تا دیگران مصرف کنند، مگرنه؟ چه کسی دست رد به سینه خوراکی مجانی می زند.

دو سال قبل من برای گروهی از مدیران در مورد اهمیت سلامت و سرحال بودن در محل کار صحبت می کردم. به دنبال سخنرانی ام، از طرف برگزارکنندگان مراسم یک سطل غول آسای آبنبات و شکلات برای تشکر به من هدیه داده شد. اطمینان دارم که آنها نیت خیلی خوبی داشتند، ولی با توجه به موضوعی که من در سخنرانی ام به آن پرداختم، این کار تمسخرآمیز بود. با این حال وقتی به دفترم برگشتم، كل جعبه آب نبات را به دنبال چیزی که حتی ذره ای سالم باشد زیرورو کردم، ولی خبری نبود. همه بیست نوع آبنبات موجود در ظرف انباشته از شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده بود.

برای پرهیز از وسوسه خوردن شیرینی ها معمولا جعبه آب نبات ها را در آشپزخانه عمومی شرکت می گذاشتم یا آن را به یک نفر دیگر هدیه می دادم. ولی وقتی در مورد این مسئله فکر کردم، به نظرم زیاد عاقلانه نرسید. اگر من ظرف شیرینی ها را در آشپزخانه مشترک دفتر کارمان قرار میدادم، دوستان و همکارانی که از آن جا رد می شدند وسوسه میشدند چندتا از آنها را بخورند و درنتیجه، از سلامتشان کاسته می شد. | با در نظر گرفتن این که یک سوم قندی که وارد بدن ما می شود از راه همین تنقلات است، ناگهان پی بردم این کار اشتباه است.

اگر من به سلامت همکارانم اهمیت می دادم، چرا باید آنها را وسوسه می کردم که چنین تصمیم ناجوری بگیرند. بنابراین، کل جعبه را در سطل زباله دفترم انداختم. برخی خوراکی ها بهتر است به جای معده شما در سطل زباله ریخته شود. نوبت آینده که یک خوراکی ناسالم هدیه می گیرید، سعی کنید کمی بعد باظرافت از شر آن خلاص شوید. اگر وقتی در رستوران غذا سفارش می دهید در کنارش به شما دسر یا شیرینی مجانی دادند، آن را جا بگذارید. اگر این دسر به صورت واضح برای شما بد است، لازم نیست احساس گناه بکنید. شما غذا را حیف ومیل نمی کنید، بلکه احتمالا دارید زندگی ها را نجات می دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *