Uncategorized @fa

آیا استفاده از گن لاغری می تواند برای لاغر شدن موثر باشد ؟

گن لاغری

دراین مقاله از کلینیک رسپینا راجع به گن های لاغری توضیح خواهیم داد و اینکه آیا این گن ها باعث لاغری و کاهش وزن می شوند یا نه اغلب مردم گن ها را به نام گن های لاغری میشناسند حال آنکه گن لاغری یکی از دسته های پر طرفدار گن میباشد و گن ها را میتون به طور کلی به گن لاغری ، گن فرم دهنده و گن طبی و درمانی تقسیم نمود.

گن لاغری

استفاده از گن چه هنگام متداول شد ؟

به طور خلاصه صد ها سال قبل کمربند هایی شبیه به گن لاغری ساعت شنی شکمی امروزی بین دختران رواج داشت که در زیر لباس به تن میکردند و نشانه ای برای باکرگی دختران میبود و همینطور خوش فرم نشان دادن بدن در آن زمان به کار گرفته میشد. این کمربند ها قرن ها بین مردم بابل و اروپا رواج داشت و به اقتضای شرایط دچار تغییر میشد. در قرن شانزدهم میلادی و در اواخر دوره ملکه ویکتوریا این کمربند ها برای اولین بار از جنس فیبر و به شکلی شبیه به لباس دوخته شد. از آن زمان تا کنون نیز این لباس ها با مواد جدید و در شکل ها و با خاصیت های مختلف وجود دارند .

گن های لاغری میزان و تاثیر آن ها

اکثر ما مخصوصا خانم ها گن را برای پوشاندن چربی های شکم و پهلو می پوشند و در واقع با هدف لاغر نشان دادن خود از ان ها استفاده می شود . امروزه انواع گن لاغری را در بازار شاهد هستیم که برای تمام اعضای بدن کاربرد دارند.یکی از معروف ترین نوع گن لاغری ، گن لاغری ساعت شنی میباشد که خود به دو نوع گن ساعت شنی شکمی و نیز گن ساعت شنی جلیقه ای تقسیم میشود.

اوه اوه !! پیشنهاد میشه این مطلبو مطالعه کنی >>> آب کردن چربی شکم با دستگاه 

این مدل از گن ها شبیه ترین نوع گن به کمربندهای لاغری هستند که صدها سال پیش ساخته و استفاده می شده است. گن ساعت شنی شکلی شبیه به استوانه دارد که وسط آن عرض کمتری نسبت به بالا و پایین آن دارد و دقیقا شبیه به یک ساعت شنی میباشد و برای لاغر کردن و فرم دادن به عضلات و ماهیچه های شکم و پهلو به کار میرود . همچنین از انواع دیگر گن های لاغری میتوان به گن های لاغری بازو ، گن لاغری پا ، گن لاغری برای ران و یا ساق پا ، گن برای لاغری باسن ، گن لاغری سینه و همینطور گن های لاغری سرتاسری نام برد و بنا براین گن لاغری را نمیتوان تنها مربوط به لاغر کردن عضلات شکم و پهلو دانست و بلکه گستره وسیعی از گن ها را شامل میشود که برای لاغر تر کردن تمامی اعضای بدن کاربرد دارند و گن ساعت شنی تنها یک طیف پر طرفدار از این گن ها هستند البته باید گفت گن ها را فقط خانم استفاده نمی کنند و مخصوص اقایان هم ساخته شده اند .

انواع گن و کاربرد آن ها :

گن های فرم دهنده :

این گن ها بسیار پر طرفدار هستند . نوع گن فرم دهنده را میتوان گن فرم دهنده باسن و نیز گن فرم دهنده سینه دانست. اغلب گن فرم دهنده را گن فرم دهنده زنانه می نامند و بیشتر در بین خانم ها رواج دارد. همچنین انواع گن لاغری را نیز میتوان با یکسری شرایط به عنوان گن فرم دهنده استفاده نمود. گن هایی برای فرم دهی به شکم و پهلو، گن فرم دهنده بازو، گن فرم دهنده ران پا هم حتی در بازار هست .

گن هایی که برای درمان استفاده می شوند :

امروزه جراحی لیپوماتیک برای کاهش وزن بسیار متداول شده است ، لاغری به شیوه لیپوماتیک یا همان عمل جراحی لیپوماتیک می باشد که علت محبوبیت آن نیز به این خاطر است که تنها با یک عمل جراحی، چربی های اضافه آن قسمت بدن خارج شده و بدون نیاز به ماه ها رژیم غذایی و ورزش و تحمل سختی، چربی های بدن خارج شده و حتی بدن به شکل و فرمی زیبا و ایده آل میرسد! اما این روش لاغری مضراتی نیز دارد.

همانطور که میدانید بطور کلی عمل جراحی تاثیراتی منفی و گاهی غیر قابل بازگشت بر روی سیستم بدن به جای میگذارد که خارج از بحث ما است. اما شخصی که عمل لیپوماتیک انجام میدهد،  هنوز عادات غذایی و تحرک بدن قبل از عمل خود را دارد و بدن نیز به طور غیر طبیعی با این تغییر شکل مواجه شده و تمایل دارد تا شکل قبل خود را بدست آورد و لذا بسیاری از کسانی که هزینه میکنند و عمل لیپوماتیک را برای لاغری اندام هایشان انتخاب میکنند ، پس از مدتی دچار شل شدگی پوست و ماهیچه میشوند و با گذشت زمان حتی ممکن است بدن شان به فرم و شکلی نامتناسب تر از قبل دست پیدا کند و به بیماری های پوستی و مشکلات عضلات و ماهیچه دچار شوند. راه حل این مشکل استفاده از گن میباشد.

اما نه هر نوعی از گن ! افرادی که عمل لیپوماتیک انجام می دهند میباست جهت ادامه روند درمان خود اقدام به خرید گن نمایند. گن درمانی باید اصل باشد و از مواد مرغوب و بهداشتی ساخته شده باشد و نیز میبایست تمام اصول درمانی را در دوخت و تولید به کار گرفته باشد . توجه کنید که انتخاب نوع گن درمانی نیز باید به دقت عمل نمود و در دام فریب برخی از سود جویان که در بازار جنسهای تقلبی و بی کیفیت اما شبیه به گن های اصلی را عرضه میکنند نیافتید .

البته سوالی که ذهن هر کسی که از این گن ها استفاده می کند را مشغول کرده این است که آیا بستن این گن ها و تحمل سختی بسته شدن ان ها بر بدن تاثیری که باید را بر کاهش وزن و لاغری می گذارد ؟ و ایا استفاده ی طولانی مدت از این گن ها مشکلاتی را برای سلامتی ایجاد می کندیا خیر و ایا مشکلات استفاه از این گن ها جدی است .البته نمی توان یک پاسخ قطعی به این سوالات مانند دارویی که می تواند مفید باشد و بیماری را درمان کند ولی عوارض خود را هم بر بدن می گذارد . در حالیکه جواب این پرسش به حال کنونی و وضعیت کنونی سلامتی ما و نیز نحوه نگهداری و مصرف و خیلی عوامل دیگر بستگی دارد . سعی کنید همیشه با تعادل در مصرف غذا و ورزش وزن کم کنیدو کمتر از گن ها ی لاغری استفاده کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *