Uncategorized @fa

مزایای مصرف نان تست برای سلامتی و تناسب اندام

مزایای مصرف نان تست

نان تست بسیار سبک است و بافت نرم و بسیار خوش طعمی دارد و دیرهضم نیست هر نوع نان سفیدی به علت نداشتن سبوس و فیبر نسبت به نان های کامل ضعیف تر است و بهتر است به عنوان نان اصلی استفاده نشود نان تست کمی شیرینی است و کالری آن نیز کم نیست و باید با احتیاط مصرف شود نان تست های سبوس دار نیز تهیه می شوند و در تهیه آنها از آرد جو استفاده می شود ولی بافت این نان ها کمی با نان تست متفاوت است اما به هرحال از نظر تغذیه دارای فواید بیشتری هستند .

برای آشنایی با فريز كردن چربي شكم و اطلاع از قیمت این فرآیند کلیک کنید.

می دانید که انواع مختلفی از نان در بازار وجود دارد. نان‌ها ارزش غذایی و بافت و طعم متفاوتی دارند. فارغ از منبع آردی که نان از آن تهیه می‌شود، تست‌ کردن نیز تأثیرات مفیدی روی نان می‌گذارد. نان را می‌توان خیلی سریع و ساده فقط با یک تستر برشته کرد در این مقاله راجع به نان تست و خواص ان برای کاهش وزن و نقش ان در رژیم های لاغری بیشتر خواهید خواند با ما همراه شوید .

مزایای مصرف نان تست

مزایا  – لاغری :

میدانید که افراد زیادی در سرتاسر جهان نان تست‌شده مصرف می‌کنند. بسیاری از ما بدون اینکه از خواص نان تست اطلاع داشته باشیم آن را مصرف می‌کنیم. تست‌کردن نان تأثیر چندانی بر ارزش غذایی آن ندارد؛ اما موجب تغییراتی شیمیایی می‌شود که به افزایش عمر مفید نان کمک می‌کند. تست‌ کردن نان، با کاهش مقداری از چربی نان، از کالری آن می‌کاهد؛ اما این کاهش چندان چشمگیر نیست. در ادامه این مقاله با مزایا و خواص نان تست یشتر آشنا خواهید شد .

باید بدانید که هرچه فرایند تصفیه آرد سبک‌تر باشد، آرد مواد مغذی بیشتری خواهد داشت. معمولا آردهای تیره‌تر پروتئین و فیبر بیشتری دارند. بهتر است همواره از نان‌های تهیه‌شده از غلات کامل استفاده کنید. این نان‌ها ارزش غذایی بالاتری دارند. همچنین، بهتر است نان را از فروشنده‌های محلی تهیه کنید؛ زیرا ممکن است در نان‌های بسته‌بندی‌شده و تجاری مقداری مواد نگهدارنده نیز وجود داشته باشد.

نان تست – مزایا – کاهش میزان چربی های بد  :

توجه داشته باشید که نان مقداری چربی دارد. چربی نیز یکی از علت‌های افزایش وزن است. اگر مشکل اضافه‌وزن یا دیابت دارید، مصرف نان تست‌شده برای سلامت‌تان مفید است. شما با تست‌کردن نان مقداری از چربی آن را کاهش می‌دهید. شاید این کاهش چربی در یک وعده چشمگیر نباشد؛ اما اگر هر روز نان مصرف می‌کنید، این اندازه قابل‌توجه خواهد بود.

 مزایا – مدیریت شاخص گلوکز :

شاید بپرسید شاخص گلوکز چیست باید بدانید که شاخص گلوکز، مانند چربی، ممکن است روی وزنتان تأثیر منفی داشته باشد. اگر دیابت دارید و هر روز نان مصرف می‌کنید، بهتر است نان‌هایی را مصرف کنید که شاخص گلوکز پایینی داشته باشند. تست‌کردن نان شاخص گلوکز آن را کاهش می‌دهد. با مصرف نان تست‌شده، قند خون کمتر تغییر می‌کند. این امر برای مبتلایان به دیابت بسیار مفید است.

 مزایا – در مان اسهال :

شاید شنیده باشید که نان تست برا ی کاهش استهال مفید و موثر است .  یکی از خواص نان تست، بهبود اسهال است. این نوع نان حجم مدفوع را افزایش می‌دهد. این امر موجب توقف اسهال و طبیعی‌کردن وضعیت دفع‌ می‌‌شود. برخی پزشکان برای توقف اسهال، یک رژیم حاوی چهار غذا را توصیه می‌کنند. این چهار غذا عبارت‌اند از موز، برنج، پوره سیب و نان تست‌شده. این غذاها در کنترل اسهال تأثیر مثبتی دارند. نان تست برای کاهش مشکلات استفراغ و حالت تهوع هم بسیار مفید است .

احساس حالت تهوع و استفراغ از حالات ناخوشایند برای افراد است. در این وضعیت، بهترین انتخاب این است که مقداری نان تست همراه با شیر مصرف بکنید. این ترکیبات مثل یک ترکیب طبیعی ضداسید عمل می‌کند و در درمان مشکلات معده مؤثر است. البته اگر از گاستروانتریت ویروسی رنج می‌برید، فراورده‌های لبنی ممکن است وضعیت‌تان را بدتر کنند.

 مزایا – تأمین انرژی :

باید توجه کنید که نان تست نشاسته دارد و شاخص گلوکزش پایین است. نشاسته یکی از بهترین منابع برای تأمین انرژی است. به همین دلیل، بخش زیادی از صبحانۀ بسیاری از افراد را نشاسته تشکیل می‌دهد. نشاسته کمک می‌کند فرد در کل روز انرژی داشته باشد. افرادی که از اسهال و یبوست مداوم رنج می‌برند، برای تأمین انرژیِ ازدست‌رفته‌شان می‌توانند از نشاسته استفاده کنند.

نان تست – مزایا – مناسب برای مصرف مبتلایان به دیابت :

جالب است بدانید که نان تست‌شده نقش مهمی در زندگی مبتلایان به دیابت دارد. تست‌کردن نان مقدار چربی و شاخص گلوکز آن را کاهش می‌دهد. شاخص گلوکز یا نمایه قند خونی مقدار قندی را نشان می‌دهد که پس از مصرف کربوهیدرات ها در واحد زمان در بدن آزاد می‌شود. هرچه شاخص گلوکز یک فراوردۀ محتوی کربوهیدرات کمتر باشد، کربوهیدرات آهسته‌تر و ‌تدریجی‌تر در اختیار بدن قرار می‌‌گیرد. این دو ویژگیِ تست‌کردن نان تأثیر چشمگیری بر زندگی یک فرد دیابتی دارد؛ زیرا بدن این افراد به نوسان شدید قند خون حساس‌تر است و با مصرف نان تست‌شده این نوسان کاهش می‌یابد.

نان تست – مزایا – طعم و شکل متفاوت :

نان تست از این نان هایی است که طعمی فوق العاده ومورد پسند تقریبا همه ی افراد را دارد باید بدانید که وقتی نان را تست می‌کنید، تغییراتی در بافت آن ایجاد می‌شود. این تغییرات باعث می‌شود نان به‌شکل کاملا متفاوتی از حالت اولیه‌اش دربیاید. همچنین، این تغییرات میزان چربی و شاخص گلوکز نان را نیز تغییر می‌دهند و آن را به گزینه‌ای سالم‌تر تبدیل می‌کنند. تغییر در طعم نیز موجب افزایش لذت و اشتها می‌شود و حس خوبی به فرد می‌دهد.

معایب مصرف نان تست :

خوب است توجه کنید که هر برش از نان تهیه‌شده از غلات کامل محتوی ۵ درصد از نیاز روزانه بدن به فولات (ویتامین ب۹) و تیامین (ویتامین ب۱) است. تست‌کردن نان این مقدار را به ۴ درصد کاهش می‌دهد؛ بنابراین تست‌کردن نان ویتامین ب نان را اندکی کاهش می‌دهد.

همواره به یاد داشته باشید که بهتر است در رژیم غذایی‌تان از نان‌های تهیه‌شده از غلات کامل استفاده کنید؛ زیرا ‌این نان‌ها مواد مغذی بیشتری دارند. تست‌ کردن نان کار ساده و سریعی است؛ فقط به یک تستر نیاز دارید. تست‌کردن نان شاخص گلوکز و چربی نان را کاهش می‌دهد. به همین دلیل، نان تست شده برای مبتلایان به دیابت بسیار مفید است. همچنین، نان تست‌شده در بهبود اسهال و یبوست نیز مؤثر است. یگانه عیب تست‌کردن نان اندکی کاهش در ویتامین ب است که می توانید با مصرف مکمل ها یا سایر مواد غذایی حاوی این ویتامین جبران کمبود ان را جبران کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *