Uncategorized @fa

امبدینگ و سوالات متداول – هزینه ی امبدینگ

امبدینگ

شاید بهتر باشد که در ابتدا تعریفی از امبدینگ داشته باشیم امبدینگ یا کاشت نخ به روشی گفته می‌شود که در آن به جای استفاده از سوزن، از نخ‌های قابل جذب بخیه جراحی استفاده می‌شود. در واقع در این روش از همان نقاط طب سوزنی استفاده می شود با این تفاوت که به جای سوزن از نخ استفاده می شود و نقاط به همان شکل تحریک می‌شوند. این شیوه درمانی یک روش تقریباً نو در طب سوزنی به شمارمی اید  این نخ ها تقریبا سه هفته در بدن باقی می مانند و سپس جذب می شوند .

امبدینگ

در کدام موارد از امبدینگ استفاده می شود ؟

خوب است بدانید که موارد استفاده‌ی بسیاری جهت امبدینگ ذکر شده است. از این موارد می‌توان به استفاده جهت بیماران سکته مغزی، فلج های مغزی، میوپاتی ها، سندرم روده تحریک پذیر، دردهای عضلانی و اسکلتی و… اشاره کرد. این در حالیست که در حال حاضر بیشترین استفاده از این روش در درمان چاقی است.

امبدینگ برای لاغری و مبارزه با چاقی مناسب است ؟

باید بدانید که در ایران ما از امبدینگ بیش‌تر برای درمان چاقی‌ها مانند چاقی‌های موضعی یا چاقی‌های عمومی استفاده می‌شود. امبدینگ یک روش درمانی بسیار خوب است که برای بسیاری از بیماری‌ها می‌توان از آن به جای طب سوزنی استفاده کرد. در امبدینگ فواصل درمانی یک ماهه است. این روش درمانی باب میل بیمارانی است که از مسیرهای دور برای درمان مراجعه می‌کنند.

البته امبدینگ در موارد زیبایی نیز کاربرد دارد. برای زیبایی صورت، از بین بردن خط خنده، چین و چروک‌ها و انواع لیفتینگ می‌توان از امبدینگ استفاده کرد. برای باسن، همچنین فرم دهی و تغییر سایز در باسن نیز امبدینگ کاربرد خوبی دارد. اما جنس نخ و سوزن‌ها با امبدینگی که برای درمان در بدن استفاده می‌شود، متفاوت است.

در چه مواردی امبدینگ موثر و مفید است ؟

درمان چاقی‌های عمومی و یا موضعی به صورت فواصل یک ماه یک باردر زمینه‌ی زیبایی صورت برای از بین بردن خط خنده، چین و چروک های صورت و لیفت صورت و تغییر سایز باسن  که موارد اشاره شده می تواند نتیجه ی بسیار خوبی با امبدینگ داشته باشد .

چند جلسه باید امبدینگ را انجام دهید :

باید توجه داشت که فواصل جلسات امبدینگ به صلاحدید پزشک در افراد مختلف متفاوت است . ولی در اکثر موارد فواصل جلسات 3 الی 4 هفته است . زمان هر جلسه تقریبا نیم ساعت است .تعداد جلسات به میزان چربی و اضافه وزن فرد بستگی دارد ولی حداقل جلسات امبدینگ 2 جلسه هست و گاها تا 6 جلسه هم میتواند نیاز باشد که این را پزشک تعیین می کند .

در امبدینگ از چه تعداد نخ استفاده می شود ؟

این مسأله بستگی به نوع بیماری و روش درمانی پزشک دارد. ولی در موارد چاقی‌های عمومی معمولا بالای 15 نخ استفاده می شود  . البته این برخلاف نظر برخی از دوستان است که فکر می‌کنند هرچقدر تعداد نخ‌ها بیشتر باشد تأثیر درمان بهتر است.

چه افرادی نباید از امبدینگ استفاده کنند :

خانم‌های باردار که ترجیحا از طب سوزنی نیز برای این افراد استفاده نمی شود، افرادی که دارای بیماری قلبی یا دارای باطری در قلبشان هستند و یا عمل جراحی قلب باز کرده اند ،افرادی که عفونت‌های شدید پوست در ناحیه‌ای که درمان قرار است انجام شود دارند. همچنین افرادی که دارای ناراحتی‌های پوستی مانند نوعی اگزما هستند که ممکن است ناراحتیشان تحریک یا تشدید شود فرد اخیراً جراحی شکم انجام داده باشد. کلیه بیمارانی که در محل امبدینگ عفونت فعال یا ضایعات ناشناخته دارند. بیماران دچار مشکلات کوآگولوپاتی البته این موارد احتیاط برای عدم استفاده از امبدینگ هستند و به این معنی نیست که به هیچ وجه حق استفاده از امبدینگ ندارند.

نخ ها در چه عمقی گذاشته می شوند :

عمق فرو بردن نخ‌ها نبایستی به نحوی باشد که احتمال ایجاد خطر برای بیمار وجود داشته باشد. هرچند این احتمال کم است ولی اصل بر عدم آسیب بیماران حتی به میزان جزئی است و این عمق را تا نهایتأ دو سانتی‌متر توصیه می‌کنیم. در مواردی که دختران جوان و فقط برای کاهش سایز قسمت‌های خاصی از بدن (مثلأ بازو یا ران) مراجعه می‌کنند عمق کار گذاشتن از این هم کمتر می‌شود.

هزینه ی انجام امبدینگ چقدر است ؟

با توجه به افزایش چشمگیر هزینه های جراحی لاغری و حتی غیر جراحی امبدینگ یرای لاغری موضعی و از بین بردن چربی های اضافه بدن روش بسیار کم هزینه ای می باشد . روشی که نه تنها کم هزینه هست نتایج بسیار خوب و رضایت بخشی دارد . ولی در کل هزینه هر جلسه امبدینگ به تعداد نخ ها و تکنیک پزشک بستگی دارد . طبیعتا هر چه تعداد نخ ها بیشتر باشد هزینه افزایش می یابد و تعداد نخها ی استفاده شده به میزان بافت چربی و قوام چربی فرد بستگی دارد .

امبدینگ برای درمان چاقی برای چه افرادی مناسب است ؟

این روش تقریبا برای تمام افرادی که از چاقی موضعی رنج می برند مناسب است . ولی طبیعتا افرادی که رژیم غذایی مناسب تری دارند نتایج بهتری هم از این روش می گیرند . بنابراین بهتراست در صورت اضافه وزن زیاد حتما همراه با این روش از پزشک خود رژیم غذایی مناسب با شرایط بدنی خود ردیافت کنید.

بعد از امبدینگ چه محدودیت هایی برای فرد ایجاد می شود ؟

بلافاصله بعد از جلسه امبدینگ فرد می تواند به فعالیت روزمره ی خود بازگردد . در بعضی از افراد بعد از جلسه امبدینگ درد موقتی و گذرا هست که برطرف می شود .

امبدینگ برای کدام نواحی تاثیر بیشتری دارد؟

در واقع امبدینگ برای  هر ناحیه ای که چربی موضعی داشته باشد مناسب است . ولی نواحی همچون شکم ، باسن و ران ها نتایج بهتری دارد .

ورزش بعد از امبدینگ امکان پذیر است ؟

48 ساعت بعد از جلسه امبدینگ امکان ورزش وجود دارد و اگر بعد از جلسه امبدینگ جلسات منظم ورزش هوازی داشته باشید نتایح بهتری کسب می کنید .

امبدینگ برای لاغری بازو ، چقدر تاثیر گذار است ؟

این روش لاغری برای بازو هم موثر است ولی اکثر پزشکانی که در زمینه ی لاغری با امبدینگ فعالیت می کنند این روش را به دلیل وجود اعصاب این ناحیه و نوع بافت چربی پیشنهاد نمی کنند و برای لاغری بازو روش های دیگری همچون مزوتراپی یا کرایولیپولیز مناسب تر هست .

دیدگاهی در مورد “امبدینگ و سوالات متداول – هزینه ی امبدینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *