Uncategorized @fa

رژیم برزیلی چیست | رژیم برزیلی چگونه باعث لاغری می شود

رژیم برزیلی چیست

برزیلی ها روش هایی سنتی و جدیدی برای کاهش وزن و لاغری به کار می برند و رازهای لاغری آن ها معروف است . دراین مقاله از کلینیک رسپینا قصد داریم شما را با رازهای لاغری و کاهش وزن مردم برزیل آشنا کنیم با ما همراه باشید.

رژیم برزیلی چیست

اصول رژیم لاغری برزیلی ها :

روش سنتی ماساژ با شن و ماسه :

همیشه در همه ی کشورها ی دنیا برای لاغری سریع و رسیدن به تناسب اندام تبلیغ شلوارهای لاغری و قرص و داروهای مختلف می شود که بیشتر ان ها فقط جنبه ی تبلیغاتی دارندو هیچ کارایی نداشته و درواقع فقط برای کسب و کار و تجارت یک عده سود جو این تبلیغات صورت می گیرد در برزیل اما از روش باستانی و سنتی ماساژ استفاده می شود این روش به این صورت است که بر روی قسمت هایی از بدن که دارای چربی اضافه است شن و ماسه ریخته و ماساژ می دهندو  می مالند.

این کار باعث تحریک شدن چربی ها و درادامه گردش خون می شود و این عمل باعث از بین رفتن چربی های اضافه می شود.در کنار رژیم لاغری بریزیلی شما می توانید از بهترین مکمل لاغری جهان یعنی کرومیوم پیکونات بهره ببرید که سرعت لاغری شما در این رژیم دو برابر شود

رژیم غذایی برزیلی :

می دانید که کشور برزیل علاوه بر جمعیت زیادی که از نژادهای مختلف دارد از رژیم های متنوع و سالم و در عین حال جالبی استفاده می کنند . در برزیل تنوع زیادی در غذاهای سنتی و رژیمی وجود دارد . مردم برزیل ضرب المثلی دارند که می گوید : لوبیا پلو سرو کن می دانیدکه مردم برزیل درکنار انواع جشن ها و رسومات پر سرو صدارو شلوغ خود در کنار همه ی غذاهای خود برنج و لوبیا سرو می کنند .

به دلیل همین سنت غذایی که دارند کما بیش لاغر هستند . تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که  رژیم غذایی حاوی لوبیا و برنج درمقایسه با غذاهای رایج غربی خطر اضافه وزن را تا 14 درصد کاهش می دهد . دلیل این امر پایین بودن چربی و بالا بودن فیبر این غذا است که باعث تثبیت سطح قند خون می شود .

در نتیجه می توان با این رژیم غذایی تناسب اندام را حفظ کرد . مردمان برزیل در وعده های غذایی خود بیشتر از مواد غذایی حبوبات و گیاهان از جمله سویا و مخلوط گیاهان و جو و گندم مصرف می کنند . و ان ها را با پنیرو یا میوه می خورند البته باید بدانید که این ها بدون ورزش و تحرک فایده ای نخواهد داشت .

برزیلی ها برنج با لوبیا قرمز و یا سفید را به عنوان وعده غذایی استفاده میکنند . بیشترین فایده مصرف برنج و لوبیا فیبر بالای ان است که درعی حال جذب نمی شوند و باعث نابودی چربی های ذخیره شده می شوند غذای اصلی مردم برزیل گوشت و برنج و لوبیا و بیشتر غذاهای گیاهی است که تمامی این مواد را در یک مایع گیاهی معطر قرار می دهند .

مردم برزیل در کنار این غذاهای خود از مکمل غذایی هم استفاده می کنند . این مکمل ها حاوی فیبر و امگا 3 است که این مواد درنابود کردن چربی های بسیار کمک می کنند . البته کارکرد روده را هم بهبود داده و تقویت کننده متابولیسم بدن است . مکمل های غذایی در رژیم لاغری برزیلی روش خوبی است ولی ورزش و تحرک بدنی را فراموش نکنید .

مردم برزیل در وعده های غذایی خود چه می خورند ؟

برای مردم برزیل صبحانه از اهمیت زیادی برخوردار است و مهم ترین وعده ی غذایی ان ها به حساب می اید . و ان ها برای صبحانه بسیار تدارک دید ه و خوراکی و مواد زیادی تهیه می کنند. مردم برزیل همچنین علاقه ی شدید به مصرف صبحانه ی دوم یا ناشتایی هم به جای ناهار هم به جای ناشتایی از ان استفاده می کنند دارند البته اگر صبح خیلی زود بیدار نشده باشند . ان ها معمولا ساعت 6 صبح تا 8 درمنزل صبحانه ی مختصری که به قهوه ی صبح معروف است میل می کنند. ان ها در اخر هفته ها صبحانه را مفصل تهیه می کنند .

غذاها و نوشیدنی هایی که مردم برزیل روزانه مصرف می کنند :

نوشیدنی caipirinha : نوعی نوشدنی ملی در کشور برزیل است که جایگاه ویژه ای در رژیم غذایی مردم این کشور دارد . ان ها با استفاده از ترکیب عصاره ی ساقه ی نیشکر و آب و برخی میوه ها مانند لیمو یا توت فرنگی نوشیدنی مخصوصی را تهیه می کنند که خاص این کشور است و در فصول گرم سال بیشتر از سایر اوقات استفاده می کنند .

دانه های guarana : نوشیدنی دیگری که در کشور برزیل تهیه می شود وطرفداران بسیاری دارد می توان به ا ب انواع میوه هایی که در برزیل رشد می کنند شیره نیشکر باتیداس که با له کردن انواع میوه بدست می اید guarana   که از داناه ی گارانا تهیه می شود یکی از نوشیدنی های کافئین دار محسوب می شود که برای لاغری هم بسیار مناسب است .

دسرها : در فرهنگ مردم برزیل دسرها از محبوبیت زیادی برخوردارند . شکلات ها ی توپی و مربای مشهور که  goiabada  نام دارد این مربا به رنگ قرمز تیره تهیه شده وروی نان محلی و گاهی اوقات هم نان های تست و باگت را مقداری پنیر اغشته کرده و به همراه یک فنجان قهوه میل می کنند .

غذای فجوآدا : در ریوسائو و میناس گرایس یکی از معروف ترین غذاهایی که مصرف می شود و در واقع وعده ی اصلی غذای مردم این ناحیه است فجوآدا است که خوراکی محلی و سنتی است و با حبوبات سیاه و گوشت و برنج طبخ می شود . بهترین غذا برای لاغری و چاق نشدن است .

غذای  virado a paulista  : این غذا با برنج و کلم پیچ سرخ شده روغن و گوشت خوک تهیه می شود .

غذای arroz com pequi : این غذا که با برنج پخته شده و بادام هندی پخته می شود یکی از غذاهای سالم و مفیدی است که در شمال برزیل مصرف می شود .

غذاهای برزیلی بسیار متنوع هستند شاید برخی از مواد در تهیه ی این غذاها درایران نباشند اما می توانیم از این غذاها الهام گرفته و با توجه به مواد اولیه ی موجود در ایران ان ها را تهیه کنید و سالم زندگی کنیدو همواره درست و سالم غذا بخورید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *