Uncategorized @fa

روغن ذرت و کاهش وزن – مزایا و معایب روغن ذرت ?

باید بدانید که روغن ذرت یک روغن گیاهی تصفیه شده است که در پخت و پز و مخصوصاً سرخ کردن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین کاربردهای دیگری نیز دارد و معمولاً برای اهداف صنعتی یا به عنوان ماده ای در مواد آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد . اما ایا این روغن برای تهیه ی غذاهای رژیمی مناسب است یا می توان با ان موادغذایی را سرخ کرد و مزایا و معایب این روغن چیست ؟ آیا می شود برای داشتن تناسب اندام و کاهش وزن از این روغن استفاده کرد ؟

راجع به روغن ذرت باید بدانید که این روغن پایداری زیادی نسبت به اکسیداسیون دارد و از آن می‌توان برای همه مصارف پختن، سرخ کردن کوتاه مدت و نیز سالاد استفاده کرد، این روغن هم از نقطه نظر تغذیه‌ای و هم از نظر کیفیت پخت عالی است. این روغن را از لحاظ اسید لینولئیک به عنوان یک اسید چرب ضروری، غنی می‌دانند.

دلیل پایداری روغن ذرت در برابر اکسیداسیون، وجود مواد آنتی‌اکسیدان طبیعی در آن مانند اسید فرولیک و توکوفرول‌ها است . ذرت برای تولید روغن ذرت باید فرآیند پیچیده پالایشی را طی کند. این روند بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد را به روغن می دهد ، اگرچه همه آنها مثبت نیستند. در این مقاله بیشتر راجع به این روغن شرح خواهیم داد .

خواص و ارزش غذایی 

البته باید این نکته را توجه کنید که روغن ذرت صد درصد چربی است و حاوی پروتئین یا کربوهیدرات نیست. روغن ذرت حاوی چربی و ویتامین ای است در طی فرآیند استخراج روغن ذرت ، ویتامین ها و مواد معدنی زیادی از بین می رود ویتامین  ای ماده غذایی محلول در چربی است که به عنوان یک آنتی اکسیدان ضد التهاب در بدن شما عمل می کند علاوه بر این ، روغن ذرت حدود شصد درصد اسید لینولئیک ، نوعی چربی امگا شش اشباع نشده  است. چربی های اشباع نشده شامل چربی های امگا شش و امگا تری هستند.

با این حال ، رژیم های غذایی بسیاری از افراد حاوی بیش از حد چربی های التهابی امگا شش و همچنین به اندازه کافی چربی های ضد التهابی امگا تری نیست .روغن ذرت کاربردهای مختلفی دارد ، هم در کاربردهای پخت و پز و هم غیر پخت و پزاین ماده به عنوان یک پاک کننده صنعتی و روان کننده و همچنین برای تولید سوخت موتورهای بنزینی و دیزل استفاده می شود.

به علاوه ، در بسیاری از محصولات آرایشی ، صابون مایع و شامپو گنجانده شده است با این حال ، بهترین نوع آن به عنوان روغن سرخ کردن شناخته می شود. این ماده از نقطه دود بسیار بالایی برخوردار است روغن ذرت به طور گسترده ای در دسترس است و آن را به یک انتخاب محبوب برای آشپزخانه های خانگی تبدیل می کند. می توان آن را تقریباً در هر فروشگاه مواد غذایی خریداری کرد و از طرق مختلف استفاده کرد، مانند: سرخ کردن مواد غذایی و انواع سس و ماریناد و کیک و نان مواد مشابه .

مزایا ی این روغن در سلامتی و کاهش وزن  

می دانید که این روغن سرشار از ویتامنین ای است و این ویتامنین نقش موثری در کاهش وزن ولاغری دارد گفته شده که این روغن اثرات درمانی دارد این ترکیبات حاوی ترکیبات سلامت قلب مانند فیتواسترول ها ، ویتامین ای و اسید لینولئیک است این روغن سرشار از فیتواسترول هاست . روغن ذرت مملو از فیتواسترول ها است که ترکیبات گیاهی با ساختار مشابه کلسترول موجود در حیوانات هستند. فیتواسترول ها به طور بالقوه ضد التهاب هستند و خوردن رژیم غذایی سرشار از غذاهای ضد التهابی خطر ابتلا به برخی شرایط را مانند بیماری قلبی ، دیابت نوع دو و برخی سرطان ها را کاهش دهد.

بررسی های لوله آزمایش نشان داده است که بتا ممکن است خاصیت ضد توموری داشته باشد. علاوه بر این ، فیتواسترول ها به انسداد کلسترول بدن کمک می کنند. بنابراین ، آنها ممکن است به کاهش سطح کلسترول بالا ، که یک عامل خطر برای بیماری های قلبی است ، کمک کنند. این روغن برای سلامت قلب هم مناسب است.

از آنجا که روغن ذرت حاوی ترکیبات سالم قلب مانند ویتامین  ای اسید لینولئیک و فیتواسترول ها است ، ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد. ویتامین ای یک آنتی اکسیدان قدرتمند است ، بنابراین یک رژیم غذایی حاوی مقادیر زیاد این ماده مغذی ممکن است از آسیب اکسیداتیو قلب و رگهای خونی شما ناشی از رادیکالهای آزاد اضافی جلوگیری کند.برخی مطالعات همچنین دریافتند که روغن ذرت به خودی خود به کاهش کلسترول ، به ویژه کلسترول بد که احتمالاً به دلیل محتوای فیتواسترول آن است ، کمک می کند .

این روغن سرشار از امگا شش است . روغن ذرت دارای لینولئیک اسید است ، روغن ذرت دارای اسید لینولئیک زیاد است ،چربی امگا شش که در برخی مطالعات به بهبود سلامتی مرتبط است. با این حال ، در صورت مصرف بیش از حد ، چربی های امگا شش می توانند مضر باشند. طبق بیشتر تحقیقات ، بدن شما برای حفظ سلامت مطلوب باید نسبت امگا-شش به امگا تری را در حدود 4: 1 حفظ کند. تعادل مناسب این چربیها بسیار مهم است ، زیرا چربی های امگا شش ضد التهاب هستند،به ویژه هنگامی که چربی های ضد التهابی امگا تری کافی وجود نداشته باشد. محدود کردن روغن ذرت و سایر غذاهای پر چربی امگا شش و در ضمن افزایش مصرف غذاهای سرشار از چربی امگا تری مانند ماهی های چرب و دانه چیا ممکن است به کاهش التهاب و ارتقاء سلامت کلی کمک کند.

معایب مصرف

روغن ذرت حاوی برخی از اجزای سالم مانند ویتامین ای و فیتواسترول ها است ، اما در کل از آن به عنوان یک چربی سالم در نظر گرفته نمی شود این بدان دلیل است که از نظر چربی های امگا شش بسیار التهابی و پرمصرف است که باید در یک رژیم معمولی غربی محدود شود درست است که روغن ذرت حاوی مقادیر بالای  ویتامین ای و فیتواسترول هاست، اما به طور کلی روغن خوراکی سالمی برای طبخ غذا شناخته نمی شود. متخصصان توصیه می کنند که از روغن زیتون و روغن نارگیل به عنوان جایگزین های سالم تر روغن ذرت برای تهیه غذا استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *