دتاکس واتر چیست؟

 

دتاکس واتر
دتاکس واتر-کلینیک رسپینا

 

امروزه به مصرف آب به همراه میوه های مختلف توصیه می شود زیرا هم خاصیت بسیاری دارد و هم سم زدا است مخصوصا به ورزشکاران و کسانی که می خواند وزن کم کنند توصیه می شود در این مقاله شما را با دتاکس واتر تخم شربتی و خواص ان اشنا می کنیم این دتاکس واتر  برای کاهش وزن عالی است با مقاله ی ما همراه باشید .

تخم شربتی و ترکیبات معجزه گر آن برای کاهش وزن :

باید بدانید که این گیاه منبع فوق العاده ی کلسیم است به طور ی که 5 تا 6 برابر بیشتر از شیر کلسیم دارد و اگر موز را به عنوان منبع پتاسیم می شناسید باید بدانید که این دانه های ریز 2 برابر بیشر از موز پتاسیم دارند . و البته 3 برابر بیشتر از اسفناج آهن دارد از نظر انتی اکسیدان قوی تر از میوه ای مانند بلوبری و 4 برابر قوی تر از قره قاط می باشد .

تخم شربتی منبع بی نظیر اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 بوده و و در واقع در حدود 20 درصد وزن دانه های به این کوچکی حاوی این اسیدهای چرب بوده که از این نظر شباهت زیادی به تخم کتان خواهد داشت تخم کتان نیز یکی از منابع غنی اسیدهای چرب امگا 3 است .

اگر می خواهید بیماری های قلبی و عروقی از شما دور شود باید به خواص محافظتی این دانه های ریز اعتما د کرده و مصرف ان را فراموش نکنید تخم شربتی درمان لاغری است . این گیاه حاوی منیزیم منگنز مس زینک نیاسین و ویتامین ها ی دیگر بوده و سرشار از فیبر محلو ل دراب است این دانه ها 9 تا 12 برابر وزن خود اب را به خود گرفته و لعاب مانند می باشند . 

مواد مغذی درهر صد گرم تخم شربتی :

انرژی 034/2 

کربوهیدارت 42 گرم 

فیبر 34/4 گرم 

چربی 30 گرم 

چربی های اشباع شده 330/3 

چربی های تک اشباع 309/2

ویتامین آ 54 میکروگرم 

کلسیم 631 میلی گرم 

آهن 72/7 میلی کرم 

منیزیم 335 میلی گرم 

منگنز 723/2 میلی گرم 

فسفر  860 میلی گرم 

پتاسیم  407 میلی گرم 

سدیم 16 میلی گرم 

روی  54/4 میلی گرم 

خواص تخم شربتی به همراه آب لاغری و کاهش وزن با دتاکس تخم شربتی :

این گیاه به دلیل دارا بودن فیبر و انتی اکسیدان به کاهش وزن کمک می کند مصرف فیبر در رژیم غذایی باعث می شود که خیلی زود احساس سیری کنیم و به همین علت کاهش اشتها نیز خواهیم داشت و این یعنی لاغری . تخم شربتی و موثر بودن آن درمشکل ریزش مو در رژیم های مختلف : معمولا برای لاغری از رژیم های لاغری فراوانی استفاده می کنیم و این رژیم ها تاثیر ات بدی روی موهای ما می گذارند و اثرات مخرب و جبران ناپذیری بر روند رشد موها می گذارند .

با مصرف تخم شربتی می توانید از اثرات سوء این رژیم ها بر رو ی موهای خود جلوگیری کنیم . این گیاه به دلیل داشتن تعداد زیاد انتی اکسیدان و ویتامین کا و اهن به پوست سر خون رسانی می کند و این باعث رشد مو و تحریک ریشه ی مو می شود و سطح کلسترول بد خون شما را پایین می اورد .

تحقیقات نشان می دهد که تخم شربتی سطح کلسترول خون را پایین می اورد با پایین امدن سطح کلسترول خون خطر ابتلا به تصلب شرایین یا ناراحتی هایی مانند تشکیل پلاکت درون شریان یا رگ ها ی خونی کاسته می شود . با مصرف مرتب این گیاه احتمال حمله های قلبی یا بیماریهای قلبی و عروقی بسیار کاهش می یابد . 

تخم شربتی فشار خون را تنظیم می کند و باید بدانیدکه با مصرف تخم شربتی می توانید فشار خون را کنترل کنید زیرا حاوی پتاسیم است .  پتاسیم حاوی خواصی است که منجر به پایین اوردن فشار درون شریان ها و رگ های خونی می گردد که این باعث کاهش تنش های قلبی و عروقی می شود . 

گاهی در رزیم غذایی خود مجبود به ترک لبنیات و شیر های محلی و چرب هستیم و این یعنی از دست دادن کلسیم شما می توانید در حین رژیم خوداز تخم شربتی استفاده کنید با مصرف تخم شربتی مواد معدنی فراوانی مانند کلسیم و اهن و مس و پتاسیم و منگنز و منیزیم به بدن و استخوان ها برمی گردند و دیگر نگران کلسیم و سلامت بدن و استخوانهای خود نباشید . مصرف تخم شربتی از بیماری های آرتروزو پوکی استخوان جلوگیری می کند و شما می توانید با خیال راحت رژیم خود را ادامه دهید . 

تخم شربتی  قند خون را تنظیم می کند موادی که در تخم شربتی وجود دارند مانند فیبر رژیمی در کنترل سطح قند خون نقش مهمی دارد و می تواند برای بیماران دیابت نوع 2 مفید باشدکه کنترل شدید میزان انسولین و گلوکز خون بسیار مهم است . بیماران دیابتی بهتر است هر روز یک لیوان اب و تخم شربتی بنوشید که بسیار مفید است.

مصرف آن استرس را کاهش می دهد  همانطور که همه ی ما می دانیم داشتن استرس سر منشا بسیار ی از بیماری های روحی و جسمی است برای درمان استرس کافی است یک لیوان اب را با تخم شربتی مخلوط کرده و بنوشید . این شربت می تواند را حلی ساده برای کاهش و حتی در برخی موارد برطرف شدن استرس باشد . در کنار رژیم غذایی که رعایت می کنید حتما مصرف تخم شربتی را داشته باشید . این گیاه مفید هم در کاهش وزن به شما کمک می کند و هم با کم کردن استرس باعث می شود یکی از عوامل چاقی حذف شود استرس خود باعث چاقی و اضافه  وزن می شود . 

برای تهیه ی این دتاکس واتر مقداری تخم شربتی را در اب بریزید و بگذارید مدتی در یخچال بماند و در طول روز یا بعد از ورزش از این دتاکس بنوشید و اینگونه به سرعت وزن کم کنید و البته بسیاری مواد مغذی مورد نیاز بدن تان را هم به ان برسانید . در مصرف ان مداومت داشته باشید تا نتایج معجزه آسای این گیاه را ببینید . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *