بسیاری از ما در نقاط مختلفی از بدن خود دارای چربی اضافه هستیم که این چربی های اضافه بسیار هم مقاوم بوده و با ورزش و رژیم غذایی هم از بین نمی روند و در ظاهر ما هم تاثیر بسیار بدی دارند .

حال این سوال پیش می آید که چگونه می توان از دست چربی های مزاحم خلاص شد و بهترین راهکار لاغری موضعی چیست ؟

در پاسخ باید گفت که روش های مختلفی را به منظور کاهش چربی های موضعی می توان به کار گرفت اما روش های غیر جراحی و استفاده از دستگاه در اولویت قرار دارند .

در سال های اخیر متخصصان در حال توسعه فناوری های جدید برای کمک به افرادی هستند که بدن روش های تهاجمی و جراحی قصد کاهش وزن خود را دارند شایع ترین و کارآمدترین روش های کاهش وزن بدن خارج از روش های جراحی در حال حاضر شامل استفاده از روش های کاهش چربی با استفاده از سرما در روش کرایولیپولیز و  براساس درجه حرارت از جمله لیزر فرکانس رادیویی و تکنیک های اولتراسوند است .

هر روش و هر دستگاه با استفاده از انواع روش های کاهش چربی کارکردی متفاوت دارد .

به عنوان مثال روش های لیزر در لاغری موضعی شکم ممکن است به سلول های بدن شما کمک کند تا چربی اضافی را بدون آسیب رساندن کاهش داده و در جوان سازی سفت کردن پوست و تولید کلاژن جدید موثر باشد . تکنیک های اولتراسوند ممکن است از روش های گرما برای کمک به ذوب کردن چربی استفاده کنند اما این در واقع تنها در ظاهر ساده است و باید گفت که روند پیچیده تری دارد و …

لاغری موضعی با جراحی یا بدون جراحی ؟

در برخی از موارد برای حذف چربی های موضعی از روش های جراحی استفاده می کنند هر روش جراحی به دنبال خود ممکن است عوارضی را نیز به همراه داشته باشد به همین دلیل اکثر افراد برای حذف چربی های خود و لاغری موضعی به دنبال روش های غیر جراحی هستند .

البته این نکته هم قابل ذکر است که لاغری و کاهش وزن یک شبه اتفاق نمی افتد روند کاهش چربی در هر جایی از بدن شما نیاز به یک رویکرد صحیح و روش خاصی دارد .

شما نمی توانید چربی های نقطه ی خاصی از بدن خود را تنها با رژیم غذایی برطرف کنید امروزه از روش های مختلف به منظور کاهش وزن و لاغری موضعی استفاده می کنند انواع دستگاه های لاغری برای این منظور در نظر گرفته شده اند .

چند روش در لاغری موضعی :

کرایولیپولیز:

یک تکنیک غیرجراحی برای کاهش چربی موضعی است با افزایش خطر عوارض روش هایی مانند لیپوساکشن و سایر روش های تهاجمی می توان گفت که کرایولیپولیز یک روش امیدوار کننده برای کاهش چربی ها به صورت غیرجراحی است در این روش از طریق فریز کردن و انجماد سلول های چربی به صورت غیرجراحی آن ها را  از بین می برد  با این روش سلول های چربی برای همیشه از بین می روند  و در کوتاهترین زمان ممکن و بدون هیچ عوارضی چاقی های موضعی ما از بین خواهند رفت .

دستگاه کویتیشن :

کویتیشن در واقع یک روش بدون نیاز به جراحی است برای از بین بردن چربی های سطوح مختلف بدن امواج اولتراسوند با فرکانس های صوتی خود تکان هایی در چربی های بدن ایجاد می کنند امواجی که گوش انسان قادر به شنیدن آن ها نیست ولی چنان تکانی در بافت های چربی  ایجاد  می کند که سلول های چربی نمی توانند در مقابل آن مقاومت کنندو در نتیجه شکسته و به حالت مایع در می آیند و سپس بدن آن ها را برای سوختن در بدن یا دفع در کبد آماده می کنند از کویتیشن به عنوان روش فرم دهنده ی بدن هم یاد می کنند برای اینکه نه تنها چربی ها را از بین می برد بلکه می تواند به آن ها فرم دلخواه را نیز بدهد .

لیپولیز :

این روش برای سوزاندن چربی های جزئی و خفیف استفاده می شود این روش به صورت مزوتراپی یا با استفاده از امواج صوتی توسط فرکانس های خاصی از اولتراسونیک که باعث خرد کردن چربی ها به خصوص ناحیه ی شکم صورت می گیرد مزایای این روش روره ی نقاهت کوتاه و بی درد بودن آن است فرکانس اولتراسوند باعث تحریک سلول و تولید کلاژن می شود .

مزوتراپی :

این روش از طریق تزریق ویتامین ها آنزیم ها هورمون ها و عصاره های گیاهی برای جوان سازی و سفت کردن پوست و همچنین حذف چربی اضافه استفاده می شود .

مزوتراپی برای حذف چربی در مناطقی مانند ران باسن پاها بازوها صورت بوده و همچنین باعث کاهش سلولیت می شود .

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مهندسی پزشکی دستگاه های بسیاری برای انجام لاغری موضعی ارائه شده اند که جدیدترین و بهترین آن ها کرایولیپولیز است که در کشورهای اروپایی و امریکا از این دستگاه به دلیل بی عارضه بودن آن استقبال زیادی شده است .

شما هم اگر با مشکل چاقی موضعی مواجه هستید برای حل مشکل و آگاهی از قیمت با پزشک ما در کلینیک رسپینا تماس بگیرید و بهترین روش لاغری موضعی را از ما بخواهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *