Uncategorized @fa

چگونه هفته ای یک کیلو گرم لاغر شویم ؟ + تکنیک های لاغری ?

یک کیلو گرم در یک هفته لاغر شویم؟برای لاغر شدن به دنبال رژیم های عجیب و غریب نباشید باید برای کاهش وزن و لاغر شدن زمان کافی صرف کنید و عجول نباشید اولی گام در کاهش وزن تغییر تفکر در این خصوص بوده و داشتن یک برنامه منظم و دقیق و قابل اجرا می باشد .

در کنار این تکنیک های لاغری کلینیک رسپینا به کرایولیپولیز لاغری را پیشنهاد می کند که می توانید نتایج بسیار شگفت انگیزی بگیرید و به اندام دلخواه خود برسید.

راهکار یک کیلو گرم لاغری و کاهش وزن در یک هفته:

حساب کالری های خود را داشته باشید

وقتی غذا می خورید باید آهسته و با تمرکز بخورید و خوب بجوید لقمه های خودتان را بشمارید و تعد یاد بگیرید انرژی موجود درهر لقمه را هم محاسبه کنید باید بدانید که یک قاشق برنج و خورشت از هر هوع که باشد حدودا 60 کالری انرژی خواهد داشت و این یعنی فاجعه چون قطعا شما با ده قاشق غذا کل روز سیر نخواهید ماند بنابراین وقتی یاد بگیرید انرژی هر غذا چقدر است به سراغ غذاهایی می روید که کالری کمی دارند تا بتوانید بیشتر بخورید و در تنیجه وزن کمتری هم بگیرید .

رژیم غذایی درست داشته باشید

یک رژیم مناسب و حرفه ای و البته صحیح رمز موفقیت است هرگز از روی رژیم دوستتان یا خواهرتان رژیم نگیرید و به هر کسی اعتماد نکنید یک رژیم غذایی غلط می تواند صدمات جبران ناپذیری به سلامتی شما واردکند .افراد غیر متخصص که در باشگاه ها و آرایشگاه ها یا کلینیک های زیبایی به شما برنامه تغذیه بدهند و در کنار آن قرص و مکمل معرفی کنند و وعده کاهش وزن و لاغری بدهند خطرناک ترین کاری است که برای لاغر شدن انجام می دهید برای داشتن یک رژیم غذایی مناسب وکارآمد باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

پزشک متخصص برای شما آزمایش های لازم را انجام می دهد و با توجه به آن رژیمی را به شما می  دهد که به اندام های  داخلی مانند کبد و کلیه و گوارش آسیب وارد نکند و البته بهترین نتیجه را هم داشته باشد این گام به لحاظ اینکه مستقیما با سلامتی مرتبط است بسیار مهم بوده و نباید به آن بی توجهی شود .افراد ذیصلاح قطعا به شما خواهند گفت که بهترین برنامه برنامه ای است که سرشار از میوه ها و سبزیجات و فیبر باشد و البته باعث گرسنگی شدید شما هم نگردد یک برنامه ی غذایی جامع که همه ی مواد غذایی مهم برای بدن را شامل شود .

ورزش را فراموش نکنید

ورزش فقط برای لاغر شدن و کاهش وزن نیست یعنی تمرینات ورزشی مانند وعده های غذایی برایتان مهم و اساسی است هیچ لاغری درست و اصولی بدون ورزش رخ نخواهد داد هر کس هم به شما بگوید می توانیدبا قرص و رژیم و بدون ورزش کردن لاغر شوید و لاغر بمانید درست نمی گوید .
ورزش کردن باعث نشاط و شادابی می شود باعث افزایش سطح متابولیسم وسوخت و ساز در بدن شده و فرایند لاغری را تسریع می کند یک برنامه منظم و حدودا یک ساعته برای هر روزتان داشته باشید اگر فرصت رفتن به باشگاه را ندارید روزی نیم تا یک ساعت بدوید دویدن باعث چربی سوزی می شود  بدن را خوش فرم می کند و در مدت کوتاهی می توانید وزن کم کنید .

راه بروید

سعی کنید زیاد راه بروید موقع تلفن زدن یا آشپزی راه بروید برای خرید پیاده بروید سعی کنید مواد غذایی را که لازم دارید روزانه بخرید تا بیشتر مجبور به راه رفتن شوید راه رفتن 350 تا 400 کالری انرژی از شما خواهد گرفت بنابراین کمتر تلویزیون تماشا کنید و بیشتر در خانه کار کنید و راه بروید هر روز حداقل نیم ساعت پیاده روی کنید چه در خانه چه بیرون از خانه این کار قطعا باعث می شود در یک هفته نیم کیلو وزن کم کنید و لاغر شوید .

تنقلات و هله هوله را حذف کنید

خوردن چیپس و پفک و آجیل های نمکی می تواند کالری زیادی را وارد بدن شما کند و در کنار وعده های غذایی وانرژی آنها بسیار زیاد خواهد شد و بدن در طول یک روز فرصت سوزاندن آن را پیدا نخواهد کرد بنابراین به چربی تبدیل می شوند هنگام فیلم دیدن یا کتاب خواندن یا کار سعی کنید عادت هله هوله خوردن را کنار بگذارید و میوه بخورید این کار باعث لاغر شدن شما می شود .

دسر را فراموش کنید

عده ای عادت دارند که بعد از هر غذا از دسرهای شیرین مصرف کنند باید اگر خواهان وزن کم کردن هستید خوردن دسرهای شیرین و پرکالری را فراموش کنید و از میوه ها استفاده کنید و سعی کنید خوردن میوه برایتان تبدیل به عادت شود دسرها اغلب با شکر زیاد و کره تهیه می شوند و کالری زیادی را وارد بدن می کنند .

اگر به خوردن پاپ کرن عادت دارید باید بدانید که 1000 کالری انرژی دارد و این کالری بیشتر از نیاز بدن است پاپ کرن شما را سیر هم نمی کند و باز احساس گرسنگی خواهید کرد و به سراغ غذا می روید بنابراین برای کاهش وزن در یک هفته باید خوردن پاپ کرن را فراموش کنید .

صبحانه ی خود را اصلاح کنید

اگر عادت به خوردن مربا و کره و عسل و خامه دارید باید میزان آن ها را کاهش دهید و از تخم مرغ آب پز استفاده کنید که 70 کالری دارد و تا ساعت ها شما را در طول روز سیر نگه می دارد از خوردن شکر و قند هم اجتناب کنید.

برای میان وعده یک واحد سیب یا گوجه فرنگی مصرف کنید و برای وعده ی ناهار خیلی به خودتان سخت نگیرید خوردن یک کفگیر برنج و خورشت به همراه کمی نان اشکالی ندارد میان وعده عصر را با کاهو و سبزیجات دیگر بگذرانید و برای شام یه سوپ سبزیجات سالم با انواع هویج کلم شوید و جعفری و گشنیز درست کنید .

رفته رفته می توانید صبح ها کمی مربا و پنیر بدون نمک به همراه جو دوسر پخته شده و آب میوه های طبیعی شروع کنید و برای ناهار عدس پخته و یک کفه دست نان مصرف کنید و برای شام هم یک اسنک سبزیجات بدون روغن درست نمایید هر وقت در طول روز احساس گرسنگی کردید میوه بخورید یا با سبزیجات سر خود را گرم کنید.

[yasr_overall_rating]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *