امروزه بیشتر مربیان و باشگاه های ورزشی ادعا می کنند که با پیلاتس می توانید وزن کم کنید و به تناسب اندام برسید . پیلاتس ، ورزشی محبوب و در عین حال با شدت پایین است که برای حجم دهی ، ساخت عضله و بهبود وضعیت بدنی موثر می باشد. تمرین پیلاتس برای سلامتی مفید بوده و به ثبات وزنی کمک خواهد کرد . با این وجود ممکن است پیلاتس به اندازه دیگر ورزش های هوازی مانند دویدن یا شنا کردن برای کاهش وزن موثر واقع نشود زیرا در کلاس های پیلاتس کالری کمتری نسبت به ورزش های هوازی سوزانده می  علاوه بر این انجام منظم ورزش از موثر ترین راه ها برای تثبیت سبک زندگی سالم است اگر می خواهید واقعا وزن کم کنید  سعی کنید پیلاتس را با یک رژیم غذایی سالم سرشار از پروتئین ، غلات کامل ، میوه ها و سبزیجات و دیگر انواع ورزش های قدرتی ترکیب کنید .

برای رهایی از مشکلات چاقی در کوتاه ترین زمان ممکن با ما تماس بگیرید .

تحقیقات صورت گرفته از وضعیت بدن در ورزش پیلاتس نشان داد که تمرین پیلاتس آن ها به مدت 8 هفته باعث کاهش وزن کاهش حجم توده بدنی شکل دهی اندام های میانی کاهش سایز کمر، دور ران و باسن افراد می شود . همچنین تحقیقات بر روی زنان یائسه نشان داد که تمرین پیلاتس به مدت 12 هفته برروی تشک پیلاتس تغییری در حالت بدنی آن ها ایجاد نکرده است اما قدرت بدنی آن ها مخصوصا در قسمت های شکم ، بالاتنه و پایین ران افزایش یافته بود . ورزش پیلاتس را برای کنترل درد کمر و توانبخشی به مصدومان بسیار موثر است . چنانچه مصدوم هستید و یا درد دارید، حتما با پزشک تان مشورت کنید . اگر در این ورزش مبتدی هستید پیلاتس را در طی هفته به تعداد 2-3 مرتبه انجام دهید و بعد ها در کلاس های پیشرفته پیلاتس مانند :ریفرمر پیلاتس یا کلاس های ترکیبی پیلاتس مانند پیلوکسینگ  و یوگالیت را شرکت کنید. در این کلاس ها تمام عضلات بدن درگیرشده و در نتیجه، نسبت به کلاس معمولی پیلاتس کالری بیشتری خواهید سوزاند و سریع تر وزن کم خواهید کرد .

مزایای ورزش پیلاتس :

پیلاتس برای فرم دهی بدن عالی است .  پیلاتس به شما کمک می کند تا ماهیچه های خود را به خصوص در ناحیه میانی فرم دهی کنید. از آنجایی که ظاهر زیبا برای هر فرد مهم است پس پیلاتس دراین امر حائز اهمیت خواهد بود.پیلاتس برای تقویت ساختمان بدن بی نظیر است . برای کاهش وزن نیاز به توانایی جسمی دارید. طبق مطالعات انجام شده پیلاتس می تواند قدرت عضلات را تقویت کرده و باعث بهبود انعطاف پذیری شود . در پیلاتس به اندازه ی کافی تحرک دارید پیلاتس مقدمه ای برای جنب و جوش است زیرا با متعادل کردن حالت بدنی می تواند در کاهش وزن موثر واقع شود .

چند تمرین برای لاغری و کم کردن وزن :

تمرین پاشنه پا بالا : این تمرین برای تقویت و حفظ فرم پاها و تمرین در دویدن به کار می رود . برای انجام این تمرین ابتدا بر روی تشک پیلاتس دراز بکشید و آرنج خود را در کنار بدنتان قرار دهید. در همین حالت زانوان خود را تا ارتفاع باسن بالا آورید و شروع به پدال زدن و یا دویدن کنید. این ورزش را به مدت 8 مرتبه تکرار کنید .

حرکت پلانک :  این حرکت برای عضله سازی و تقویت بازوان مهم است. برای انجام این حرکت ابتدا صورت خود را مقابل تشک پیلاتس پایین بیاورید و به آرامی بدون آن که زانوها خم شوند به سمت پایین خم شوید. سعی کنید کف دست را بر روی زمین قرار دهید و عضلات شکم را منقبض کنید .

تمرین با توپ پیلاتس : ابتدا برای انجام ابتدا باسن خود را روی توپ پیلاتس بگذارید و در واقع بنشینید. پاهایتان را کمی جلوتر روی زمین بگذارید سپس کمر را بر روی توپ گذاشته طوری که گویی دراز کشیده اید. سپس فکر کنید ریسمانی در بالا سر شما آویزان است و یک دست و یک پای خود را بالا بیاورید و به مدت چهار ثانیه نگه دارید .

حرکت غلت  زدن :  ابتدا بر روی تشک پیلاتس دراز بکشید. در این میان عضلات شکم را به خوبی بکشید سپس به آرامی و به تدریج حالت غلت زدن به خود بگیرید  .

حرکت لمس کردن :  برای انجام این تمرین لازم است که بر روی تشک پیلاتس دراز بکشید و از وجود کمی فاصله در قسمت تحتانی بدن خود مطمئن شوید. زانو هایتان را خم کنید و کف پا را بر روی زمین بگذارید. با عمل دم ، پاها را بالا آورده و پس از آن بر روی زمین بگذارید. برای هر پا این تمرین را انجام دهید .

حرکت پهلو : برای انجام این حرکت لازم است به سمت راست دراز بکشید طوری که دست راست زیر بدن قرار بگیرد. بدون تکان دادن شانه ها و بالاتنه پای چپ خود را بالا بیاورید و به باسن خود فشار وارد کنید. پس از 10 مرتبه به آرامی به سمت چپ بخوابید و با سمت مخالف همین عمل را تکرار کنید .

لیفت زانو : به این صورت است که ابتدا به حالت چهار دست و پا شوید. طوری که انگشتان پا روی زمین و ستون فقرات در امتداد شانه ها قرار بگیرد و سپس زانو ها را بالا بیاورید و چند ثانیه نگه دارید. سپس با هربار عمل دم ، زانو ها را پایین برده و برای هر پا این حرکت را 6 مرتبه تکرار کنید .

چند نکته برای کاهش وزن با پیلاتس :

همه ی ما می دانیم که ورزش برای کاهش وزن مهم است اما تمرکز بر روی رژیم غذایی نیز به همان اندازه اهمیت دارد. وعده ها و میان وعده های سالمی به همراه پروتئین، سبزیجات، میوه ها و غلات کامل بخورید . با یک متخصص تغذیه مشورت کنید تا رژیمی بر اساس اهداف خود برایتان تهیه کند. به یادداشته باشید که برای کاهش وزن مصرف کالری را محدود نکنید .

برای رسیدن به تناسب اندام با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهار =