Uncategorized @fa

تفاوت های پیکرتراشی با جراحی های لاغری ✅

کرایولیپولیز بهتره یا لیپوساکشن

اگر می خواهید وزن خود را کم کنید یا دارای چاقی موضعی هستی و می خواهید به تناسب اندام برسید و ورزش و رژیم غذایی هم نتوانسته شما را لاغر کند پس حتما به فکر انجام جراحی های لاغری و یا پیکرتراشی به شیوه هایی چون ابدومینوپلاسی یا لیپوساکشن هستید .

اما اگر در درک تفاوت پیکرتراشی با جراحی های لاغری دچار مشکل شده اید بدانید که بسیاری از ما به اشتباه فکر می کنیم که جراحی لاغری با پیکر تراشی یکی هستند با اینکه جراحی لاغری و پیکر تراشی هر دو نهایتا موجب بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس بیمار می شوند اما این دو عمل از لحاظ روند و هدف جراحی تفاوت های بسیاری دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم .

جراحی لاغری میزان کاهش وزن بیشتری نسبت به پیکرتراشی دارد .

جراحی لاغری مانند بای پس یا اسلیو معده  با کوچک کردن اندازه ی معده موجب محدود شدن کالری دریافتی بدن می شوند جراحی لاغری می تواند برای افرادی که به چاقی مفرط دچار هستند کمک کند تا میزان قابل توجهی تا 80 درصد وزن کم کنند در عوض پیکرتراشی هیچ تاثیری بر اشتها گوارش یا متابولیسم نداشته و موجب کاهش وزن قابل توجهی نمی شوند در پیکر تراشی قسمت هایی از بدن مثل پهلوها و شکم و … که باعث ظاهری نامتناسب شده اند و با ورزش و رژیم غذایی هم تغییری نمی کنند از بین می روند و با رعایت سبک زندگی سالم این چربی ها برنخواهند گشت .

جراحی لاغری نوعی عمل پزشکی و پیکرتراشی جراحی زیبایی محسوب می شود در واقع هدف جراحی لاغری بهبود مستقیم ظاهر بیمار نیست بلکه هدف آن کاهش اشتها و کمک به کاهش وزن و بهبود بیماری های فرد می باشد بیماری هایی مثل : دیابت، بیماری های قلبی عروقی و فشار خون پس از جراحی لاغری به طرز شگفت آوری بهبود پیدا می کند .

درمقابل هدف پیکرتراشی دستیابی به تناسب اندام و بدنی با فرم ایده آل بودهو هیچ ازتباطی با بهبود سلامت فیزیکی ندارد .همان طور که گفته شد جراحی لاغری موجب تغییر سیستم گوارش بدن می شود از این رو می توان گفت کاهش اشتها و کاهش وزن حاصل از آن می تواند دائمی و همیشگی باشد هرچند اگر سبک زندگی سالم رعایت نشود  و ورزش هم نکنند ممکن است باز فرد شاهد بازگشت چربی های اضافی باشد .
اما در پیکرتراشی چربی های موضعی از محل مربوط خارج می شود که در بعضی از روش ها مثل کرایولیپولیز این چربی های موضعی برای همیشه از بین می روند .

برای اینکه بدون جراحی و راحت به اندام دلخواه خودتان برسید کلینیک رسپینا به شما لاغری به روش های غیر جراحی یا غیر تهاجمی را پیشنهاد می دهد از جمله این روش های غیر جراحی لاغری با دستگاه کرایولیپولیز است که بسیار نتایج شگفت انگیزی را رقم زده است.

بیمه هزینه ی پیکرتراشی را تقبل نمی کند اما هزینه ی جراحی لاغری را تا حد زیادی پوشش می دهد .

پیکرتراشی جزء جراحی های زیبایی محسوب می شود به همین دلیل شرکت های بیمه هزینه آن را تقبل نمی کنند اما جراحی لاغری به بهبود سلامت فرد کمک می کند از این رو در صورتی که BMI فرد 40 باشد و یا از بیماری های مرتبط با چاقی رنج ببرد بیمه تا حد زیادی هزینه ی جراحی  لاغری را پوشش می دهد اما در پیکرتراشی به دلیل کم بودن تعداد جلسات هزینه ی زیادی را تقبل نخواهیم کرد مثلا در کرایولیپولیز تنها در یک جلسه می توانید از شر چربی های موضعی خود خلاص شوید .

کدامیک مناسب تر است ؟ جراحی لاغری یا پیکرتراشی

برای انتخاب بین جراحی لاغری و پیکرتراشی باید ابتدا هدف خود را با شرایط لازم برای هر یک از این جراحی ها مقایسه کنید .

جراحی لاغری برای افرادی مناسب است که از چاقی مفرط رنج می برند و تا کنون تمام روش های لاغری اعم از ورزش و رژیم لاغری را امتحان کرده و موفق نشده اند این افراد می توانند به کمک جراحی لاغری 60 تا 80 درصد از وزن خود را کاهش دهند و به وزن ایده آل برسند .

اما جراحی پیکرتراشی مخصوص افرادی است که با روش های طبیعی و غیرطبیعی لاغری به کاهش وزن دلخواه خود رسیده و وزنشان ثابت شده است این افراد ممکن است حتی پس از کاهش وزن در برخی نقاط بدن دارای چربی اضافه باشند که به هیچ عنوان آب نمی شود از این رو بسیاری از بیماران خواستار برداشتن چربی شکم بدون جراحی های تهاجمی باشند همچنین ممکن است پس از جراحی لاغری و کاهش چشمگیر وزن دچار شل شدگی و افتادگی پوست شده باشند این افراد می توانند برای اصلاح افتادگی پوست پس از جراحی لاغری از روش های مختلف پیکرتراشی مانند لیپوساکشن ابدومینوپلاستی و لیفت بدن کمک بگیرند .

چه کسانی کاندید مناسبی برای پیکرتراشی هستند ؟

  • به طور کل می توان گفت که افراد زیر می توانند کاندید مناسبی برای پیکرتراشی باشند :
  • افرادی که کاهش وزنشان ثابت شده است
  • افرادی که ازسلامت کامل برخوردار بوده و دچار بیماری هایی نیستند که بهبودی را مختل کرده و عوارض و خطرات جراحی را افزایش دهد
  • افراد غیرسیگاری
  • افرادی که دیدگاه مثبت و اهداف واقع گرایانه ای دارند

پیکرتراشی می تواند بر روی چه قسمت هایی از بدن انجام شود :

  • لیفت بازو اصلاح شل شدگی یا افتادگی ماهیچه های بازو
  • لیفت سینه اصلاح شل شدگی و عدم برآمدگی سینه ها
  • لیفت صورت اصلاح افتادگی پوست گردن کناره های صورت غبغب و گونه ها
  • لیفت پایین تنه اصلاح افتادگی باسن شکم داخل و خارج ران ها

جراحی لاغری باید توسط جراح عمومی که در جراحی لاغری تخصص دارد انجام گیرد پیکر تراشی باید الزاما توسط جراح پلاستیک انجام گیرد این شخص باید در جراحی های پیکرتراشی مهارت و تجربه کافی داشته باشد  .

پیکرتراشی به روش های مختلفی به حذف چربی های موضعی می پردازد بادی جت لیپوماتیک کرایولیپولیز از روش های پیکرتراشی غیرجراحی می باشند که بدون نیاز به بیهوشی و تنها با بی حسی موضعی چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن برداشته و از بدن تخلیه می گردد .

پیکرتراشی به طور موثری در کمترین زمان ممکن چربی های موضعی را  از بین می برد .

قبل از اقدام به پیکرتراشی فرد باید اضافه وزن خود را از بین ببرد زیرا پیکرتراشی به منظور حذف چربی های اضافی می باشد نه کاهش وزن لذا افراد چاق با وزن بالا کاندید مناسبی  برای پیکرتراشی نمی باشند .

باید بدانید که در حال حاضر بهترین این روش ها کرایولیپولیز است که طی یک جلسه و  بدون بیهوشی و یا درد و آسیبی انجام می شود و هیچگونه عوارضی هم ندارد و بعد از عمل به سرعت می توانید به انجام فعالیت روزانه ی خود بازگردید و نیازی به دارو یا رژیم غذایی خاصی هم ندارید .

“برای انجام کرایولیپولیز با بهترین دستگاه و استاندارد بالا با کلینیک رسپینا تماس بگیرید و با متخصصان ما مشورت کنید .”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *