Uncategorized @fa

چگونه گیاه خوار شویم ؟ ?

یکی از روش هایی که می توانید به سرعت وزن کم کنید و لاغرشوید روی اوردن به گیاهخواری است امروزه اکثر افراد به گیاهخواری روی اورده اندو سبک زندگی گیاه خواران بهترین و سالم ترین سبک این روزها برای زندگی است اما ایا گیاه خوار شدن اسان است و همه می توانند به گیاه خواری روی بیاورند یا این سبک از زندگی هم مشکلات خاص خود را دارد در این مقاله از کلینیک رسپینا گیاه خوار شدن بیشتر صحبت کرده ایم .اگر گیاهخواری را به عنوان روشی برای کاهش وزن و لاغری خود انتخاب کرده اید در نظر داشته باشید که می توانید برای سرعت بیشتر و گرفتن بهترین نتیجه از روش کرایولیپولیز هم بهره ببرید.

چگونه و چطور گیاه خوار شویم 

بهتر است قبل از گیاه خوار شدن به نکات زیر توجه کنید :

حتما دلایل خوبی برای گیاه خوار شدن داشته باشید: اگر گیاه خوار می‌شوید فقط به این دلیل که تمایل دارید این رژیم را امتحان کنید، احتمالا به مدت طولانی آن را تحمل نخواهید کرد – نه به دلیل این‌که سخت است، بلکه به این دلیل که تغییر سبک زندگی یا تغییر عادت نیاز به کمی انگیزه و اراده دارد. پیش از هر کاری باید فکر کنید که چرا می‌خواهید گیاه خوار شوید و واقعا به آن ایمان داشته باشید.

قبل از گیاهخوار شدن خوب تحقیق و مطالعه کنید 

می دانید که  قبل از شروع هر چیز جدیدی، بهتر است تا جایی که برای‌تان امکان دارد در مورد آن مطالعه و جستجو کنید. پیشنهاد ما این است که همین رویکرد را در مورد گیاهخوار شدن نیز داشته باشید. می توانید در مورد آن کتاب بخوانید یا حسابی در ابنترنت جستجو کنید و وبسایت‌های متفاوت را بخوانید.

دستور عمل پخت غذاهای گیاهی را خوب یاد بگیرید

شما می توانید از کتاب های مختلف یا سایت های مختلف رسپی مخصوص گیاهخواران را پیدا کنید حتماهنگام جستجو با انواع رسپی ها روبه رو خواهید شد اما بهتراست مورد علاقه های خود را پیدا و یادداشت کنید و شروع کنید به پختن و خوردن و عادت دادن ذائقه به غذاهای گیاهی .  بهتر است فقط یک رسپی جدید گیاه خواری را در هفته امتحان کنید. اگر رسپی را دوست داشتید، می‌توانید آن را به مجموعه‌ی غذاهایی که همیشه طبخ خواهید کرد اضافه کنید. اگر غذایی که آماده کردید چنگی به دل نمی‌زد، هفته‌ی آینده یکی دیگر را امتحان کنید. خیلی زود فهرست خوبی از ۵-۱۰ رسپی خواهید داشت که عاشق پختن و خوردن آن‌ها هستید. و در واقع خواه گیاه خوار باشید و خواه گوشت‌خوار، به هر حال آن غذاها را به طور منظم مصرف خواهید کرد.

حتما جایگزین ها را بشناسید

توجه کنید که همچنین می‌توانید رسپی‌های همیشگی‌تان را آماده کنید، اما به جای استفاده از گوشت، از یک جایگزین گوشت استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر دوست دارید اسپاگتی بخورید می‌توانید گوشت گاو را با سویا جایگزین کنید، و بعد آن را مثل همیشه بپزید. تقریبا برای هر نوع گوشتی یک جایگزین وجود دارد، و بعضی از آن‌ها بسیار خوب هستند. شما می‌توانید همه‌ی غذاهایی را که به طور معمول می‌خورید، آماده کنید، اما بدون گوشت

درقدم اول گوشت قرمز را حذف کنید

شما بهتر است که به طور تدریجی به گیاهخوار شدن روی بیاورید  اگر چه می‌توانید این کار را به طور یک‌باره نیز انجام دهید، برای بسیاری از آدم‌ها، تغییر تدریجی راحت‌تر و موثرتر است. ضرورتی وجود ندارد که همه‌ی انواع گوشت را به یکباره از برنامه‌ی غذایی‌تان حذف کنید. چند دستورالعمل جدید را امتحان کنید، یا مثلا یک وعده غذای گیاهی در هفته‌ی اول بخورید، دو وعده در هفته‌ی دوم و غیره. اگر قصد انجام این کار را دارید، با حذف گوشت قرمز شروع کنید، چون از همه‌ی انواع گوشت ناسالم‌تر است.

بعد از گذشت چند هفته از زندگی بدون گوشت قرمز، گوشت‌های دیگر را هم در عرض دو هفته کنار بگذارید. گوشت مرغ و غذاهای دریایی را از برنامه‌ی غذایی‌تان حذف کنید. با این رویکرد دو هفته‌ای (و حتی می‌توانید آن را طی ۳ هفته یا یک ماه انجام دهید، در صورتی که می‌خواهید آرام‌تر پیش بروید)، تقریبا تفاوت را متوجه خواهید شد. احتمالا متوجه خواهید شد که دیگر غذاهای گوشتی را دوست ندارید، هر چند این حالت ممکن است در همان هفته‌ی اول نیز رخ بدهد

سعی کنید پروتئین کافی دریافت کنید

توجه کنید که یکی از تصورات اشتباه در مورد گیاهخوار شدن این است که پروتئین کافی دریافت نمی‌کنید. در واقع، گوشتخوارها معمولا پروتئین بیش‌تری را نسبت به نیاز بدن‌شان دریافت می‌کنند. پروتئین مورد نیاز برای بزرگسالان ​​کم‌تر از چیزی است که مردم فکر می‌کنند. اگر شما یک رژیم غذایی متنوع  دارید که حاوی سبزیجات، غلات، لوبیا، آجیل، پروتئین سویا و غیره است، پروتئین دریافتی‌تان کافی خواهد بود. آماده کردن یک برنامه‌ی غذایی که در آن میزان پروتئین ناکافی باشد کار دشواری است. تصور اشتباه دیگر این است که شما باید پروتئین‌های متنوعی را در یک وعده‌ی غذایی (یا حتی یک روز) بخورید تا پروتئین کافی را از گیاهان دریافت کنید در واقع، تا زمانی که پروتئین‌های مختلف (مانند موارد قید شده در بالا) را در چند روز مصرف کنید‌، همه چیز عالی خواهد بود. و پروتئین سویا یک پروتئین کامل است،

باید از قبل غذای‌تان را آماده کنید

مشکل دیگر این است که وقتی غذای گیاهی آماده نکرده باشیم، سراغ ساده‌ترین چیزی که موجود است می‌رویم در صورتی که بیش از اندازه گرسنه باشیم و صبر کردن مقدور نباشد در عوض، می‌توانید مقداری میوه‌ی خشک یا سوپ در یخچال داشته باشید برای زمانی که گرسنه هستید و وقت آشپزی ندارید.

حتما میان وعده های گیاهی مصرف کنید

توجه کنید که به عنوان میان وعده باید بادام بوداده (یا خام)، هوموس و پیتا یا سبزیجات، چیپس میوه، گرانولای کم چرب، ماست سویا با انواع توت، غلات کامل و چندین و چند خوراکی دیگر را مصرف کنید . در واقع اگر نگاهی به دور و بر بیندازید موارد زیادی هستند که می‌توانند میان‌وعده‌ای عالی باشند. در خانه، در محل کار،  در جاده و خلاصه هر جایی که هستید به میزان زیادی از این خوراکی‌ها را همراه داشته باشید.بهتر است اگر اهل رفتن به رستوران هستید رستوران های مخصوص گیاه خواران را از قبل پیدا کنید وفقط به این رستوران ها بروید ودوستانتان را به انجا دعوت کنید تا ان ها مطلع باشند که شما گیاه خوار هستید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *