با چه روش هایی در یک رژیم غذایی کمتر دچار مشکلات گوارشی شویمReviewed by Mehdi kh on May 17Rating: 5.0

رژیم های غذایی با هر کدام ممکن است مصرف یکسری مواد غذایی را محدود کنند واین محدودیت اول از همه ممکن است در گوارش ما مشکلاتی را به وجود اورد و برای همین است که دو روزی که رژیم را شروع می کنید ممکن است معده تان بهم ریخته و دچار مشکلات گوارشی شوید دراین مقاله به این موضوع می پردازیم که چه کنیم کمتر با این مشکلات مواجه شویم و در سلامت کامل به رژیم خود پایبند مانده و وزن کم کنیم .

برای رسیدن به تناسب اندام فقط با مشاورین حرفه ای ما مشورت کنید .

در هر رژیم غذایی با توجه به نوع رژیم باید ببنید که چه مواد غذایی را مجاز هستید مصرف کنید و با توجه به ان ها و مصرف بیشتر آن ها از مشکلات گوارشی خودداری کنیم . معمول این است که نشاسته و پروتئین با هم مصرف می شوند و گاهی صرف نظر کردن از این ها دشوار است تلفیق پروتئین و نشاسته با هم ایدئال نیست اما با تنظیم مقدار ان ها نتیجه ی بهتری می توان گرفت . هضم مکمل پروتئین به مقدار کم بسیار آسان تر است مثلا ترکیب برنج و لوبیا به نوعی طیف وسیعی از ترکیب آمینو اسیدها را فراهم می کند . بهتر است برای هضم بهتر هنگام ترکیب این دو مواد نسبت  پروتئین به نشاسته را یک به دو قرار دهیم . البته هر چه مقدار نشاسته بیشتر باشد بهتر خواهد بود .

بدن انسان ها باهم متفاوت هستند

معده ی برخی حساس تر و ضعیف تر است و بنابراین به مراقبت و اگاهی بیشتری نیاز دارد . اگر دچار مشکلات گوارشی هستند لیست غذاها و ترکیبات ان ها را تا چند روز یادداشت کنید. در صورت لزوم با پزشک نیز مشورت کنید . شما تجربه ای در مورد ترکیب یا ترتیب نامناسب مواد غذایی با یگدیگر داشته اید . ایا تا به حال ترکیب دو ماده غذایی در عملکرد دستگاه گوارشتان اختلال ایجاد کرده است ان را به خاطر داشت باشید و مصرف ان را رعایت کنید .  به دلیل ترکیب نامتعادل مواد پروتئینی با مواد نشاسته دار بهتر است این مواد با دیگر گروه های غذایی ترکیب شوند تا بهتر هضم شوند . 

سعی کنید از تمام مواد غذایی که در رژیم مجاز به مصرف آن ها هستید استفاده کنید و تنوع را فراموش نکنید .  آنزیم های گوارشی و نقش ان ها را فراموش نکنید . می دانیم که ساختار همه ی غذاها یکسان نیست ان ها دارای ترکیبات مواد مغذی گوناگونی هستند که پس از مصرف واکنش های متفاوتی را در بدن ایجاد می کنند . برخی غذاها بهتر از بقیه با هم ترکیب می شوند و هم کوشی بهتری در طعم هضم و جذب مواد مغذی با یکدیگر دارند .

هر غذایی منحصر به فرد است بنابراین ترکیب آنزیم های گوارشی متفاوتی هم برای هضم آن ها لازم است . مثلا کربوهیدرات موجود در سیب زمینی با کربوهیدرات سبزیجات ریشه ای نشاسته دار مثل هویج شبیه نیست . آنزیم ها ی گوارشی و عملکرد ان ها برای جذب و دریافت موادمغذی موجود در وعده های  غذایی مان تعیین کننده است بنابراین اگر به دنبال جذب بیشترین میزان مواد مغذی باشیم . باید وعده های غذایی را با توجه به انزیم ها مصرف کنیم . انزیم های گوارشی مسئول ساخت ترکیبات شیمیایی گوارش هستندو بسته به گروه غذایی و غذاهای خاص تغییر خواهندکرد . برخی مردم قدرت هضم قوی تری دارند اگر قدرت هم ضعیف تر باشد باید در ساختار غذا دقت بیشتری کرد . یک وعده ی غذایی حجیم برای اکثر دستگاه های گوارشی سنگین و سخت است . هر ماده ی خوراکی حاوی اطلاعاتی منحصر به فرد است .

خوردن غذاهای متعدد به صورت هم زمان حجم اطلاعات زیادی را به دستگاه گوارشی برای درک موقعیت سرریز می کند . اغلب در چنین مواردی دستگاه گوارشی در پردازش همه ی ان ها به صورت یک جا دچار مشکل می شود . ممکن است دستگاه گوارشی برای هضم طیف وسیعی از مواد غذایی با اشکال روبه رو شود این وضعیت باعث آهسته پیش رفتن فرایند گوارش می شود . با کاهش سرعت هضم ارزش موادغذایی پایین می اید و در معرض تخمیر باکتریایی قرار می گیرد . هضم غذا در داشتن یک زندگی شاد و پر انرژی و خلاقانه کمک بهتری خواهد کرد . 

نکاتی هستند که باید همیشه هنگام غذا خوردن مخصوصا وقتی رژیم هستید رعایت کنید و توجه داشته باشید که برخی  مواد غذایی با برخی دیگر اصالا سختي ندارد و موجب برهم ریختن گوارش شما می شود . به این نکات توجه کنید ترکیب میزان این عوامل روی چگونگی هضم غذا و جذب هر چه بیشتر مواد مغذی تاثیرگذار هستند . 

میوه ها و غذاهای شیرین با غذاهای پروتئین دار ونشاسته دار ترکیب خوبی نخواهند داشت . با سبزیجات نیز سازگار نیستند . هضم میوه ها دشوار است . در نتیجه با تحلیل رفتن دستگاه گوارش هضم سایر مواد غذایی هم ناقص می شود و فقط تخمیر می شوند این مسئله باعث بروز دل درد می شود . برخی از ما وقتی دسر می خوریم دچار دل درد می شوند . مصرف میوه پس از هر وعده ی غذایی موجب فشار آوردن به دستگاه گوارشی بدن می شود این مسئله به اختلال در دریافت مواد مغذی خواهد انجامید . توصیه می شود میوه ها را به صورت میان وعده یا در یک وعده ی غذایی جدا ویا پیش از صرف وعده ی غذایی اصلی میل کنید . باید بدانید که هضم پروتئین و به ویژه پروتئین حیوانی بسیار سخت است .

مصرف گوشت بعد از گروه های غذایی دیگر می تواند موجب هضم ناکارآمد آن شود. می دانیدکه هضم پروتئین به محیط بسیار اسیدی ای نیاز دارد ترکیب آن با نشاسته اصلا ایده ی خوبی نخواهد بود چون نشاسته برای هضم به محیطی قلیایی نیاز دارد . این محیط گوارشی رقابتی بانتایج منفی همراه خواهد بود که به ویژه به دستگاه گوارش آسیب می زند . قطعا حدس می زنید که راجع به چه عوارضی صحبت می کنیم . نفخ گاز معده سوء هاضمه و ناراحتی روانی . اگر این وضعیت به صورت مرتب پدیدار شود خطر کاهش جذب مواد مغذی سوء تغذیه و اختلال میکروبیوم ها افزایش می یابد. 

برای رسیدن به تناسب اندام با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =