Uncategorized @fa

آیا نوشیدن قهوه باعث لاغری می شود؟

قهوه سرشار از کافئین است و از سرطان پیشگیری می کند و افسردگی و سردرد خفیف را هم برطرف می کند روزانه حدود 80 درصد جهان قهوه می نوشند اما تعداد کمی از فواید لاغری آن با خبرند اگر می خواهید با نوشیدن قهوه لاغر شوید با مقاله ی ما همراه شوید .

در قهوه ترکیبات خاصی مثل کلروجنیک اسید نقش مهی در کاهش سایز سریع ایفا می کند وقتی پس از یک وعده ی غذایی قهوه مصرف می کنید کلروجنیک موجود در آن تولید گلوکز را در بدن کاهش می دهد در همین زمان تولید سلول  های چربی جدید نیز کاهش می یابد .این پروسه تنها زمانی رخ می دهد که یک فرد قهوه تلخی می نوشد که سرشار از کافئین و کلروجنیک اسید است .

افزودن شیر یا خامه به قهوه اگرچه طعم آن را بهتر می کند اما کمکی به کاهش وزن نمی کند .کافئین موجود در قهوه فعالیت متا بولیک را تحریک کرده و سطح انرژی را بالا می برد این کار به کاهش اشتها کمک می کند یک فنجان قهوه ی تلخ حاوی 5 کالی است و جز نوشیدنی های کالری آزاد است .از آنجا که قهوه سوخت و ساز و متابولیسم بدن را افزایش می دهد و کالری سوزی را نیز بیشتر می شود در تنیجه با مصرف روزانه ی قهوه می توانید کالری بیشتری بسوزانید.

کالری سوزی با نوشیدن قهوه

نوشیدن قهوه پیش از ورزش بهترین راه برای سوزاندن کالری است .برخی به دلیل وجود محتوی چربی یا آب اضافی در بدن دچار افزایش وزن هستند .نوشیدن قهوه به دلیل تکرر ادرار محتوی آب بدن را کاهش می دهد دلیل آن نیز وجود کافئین فراوان در آن می باشد .با نوشیدن قهوه وزن اضافی که به دلیل محتوی آب اضافی بدن به وجود می آید بدون هیچگونه عوارض جانبی از بین می رود.

اوه!پیشنهاد میشه این مطلب حتما بخونی >>> سریع ترین رژیم تاریخ (رژیم ۱۰۰۰ کالری)

کاهش سایز سریع و دائمی تنها زمانی رخ می دهد که محتوای چربی در بدن کاهش می یابد قهوه تلخ با سوزاندن کالری بیشتر به صورت تدریجی به کاهش وزن دائم کمک می کند .مطالعات نشان می دهد که افراد بعد از نوشیدن قهوه احساس گرسنگی نمی کنند و معمولا غذای کمتری مصرف می نمایند مکانیسم این اثر احتمالا ناشی از اثر این نوشیدنی بر مرکز سیری مغز است در واقع وجود کافئین و دیگر ترکیبات موجود در قهوه به عنوان یک مهار کننده ی اشتها عمل می کند و باعث می شود کمتر سراغ خوراکی بروید.

قهوه تا حدی چربی ها را از بین می برد کافئین قهوه موجب چربی سوزی می شود در واقع کافئین موجود در قهوه بدن را تحریک می کند تا کالری بسوزاند که در نهایت موجب از بین رفتن چربی ها می شود البته نباید زیاد از حد هم مصرف شود چون باعث بیماری قلبی و عروقی می شود و فشار خون را بالا می برد .

نکته خیلی مهم

باید بدانید که نوشیدن قهوه به تنهایی موجب کاهش وزن  نمی شود اما در کنار رژیم غذایی و ورزش به لاغری کمک می کند این نوشیدنی مفید قبل از ورزش موجب می شود فعالیت ورزشی شما بهتر نتیجه دهد و از نوشیدنی هایی است که توصیه می شود قبل از ورزش مصرف شود کافئین قهوه مصرف کردن آن قبل از ورزش موجب افزایش عملکرد ورزشی می شود به عنوان مثال نوشابه ها ی انرژی زا به دلیل اینکه حاوی کافئین هستند روی عملکرد ورزشی تاثیر دارند کافئین به عنوان کمکی قدرتمند نیروزا شناخته می شود این امر به کاهش وزن کمک می کند و این قدرت را می دهد تا مدت زمان بیشتری ورزش کنیم .

⭕ مقدار مصرف قهوه بسیار مهم است قهوه ی تلخ بدون شیر غنی از اکسیدان است که به خلق و خوی بهتر شماهم کمک می کند .

⭕ با نوشیدن این نوشیدنی مفید هوشیاری جسمی و ذهنی شما بالا می رود و تمرکزتان هم بالا می رود .

⭕ خطر بیماری کشنده کبدی را تا 40 درصد کاهش دهد و بیشترین تاثیر رابر افرادی که کبدشان مشکل دار شده است .

⭕ احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 با مصرف قهوه کاهش می یابد .

⭕براساس مطالعات انجام گرفته کسانیکه به طور منظم قهوه می نوشند تا 60 درصد در میانسالی کمتر به بیماری آلزایمر مبتلا می شوند .

⭕با نوشیدن قهوه از ابتلا به سرطان روده ی بزرگ که در جهان بسیار شایع است جلوگیری می کنید .

نوشیدن قهوه در مقادیر اندک باعث می شود کالری بسوزانید اما اگر بیشتر از مقداری که باید مصرف کنیم باعث افزایش سطح استرس و بی خوابی می شود که خود از عوامل چاقی هستند فقط 1 تا 2 فنجان قهوه در طول روز کافی است نباید بیشتر از 400 میلی گرم در روز مصرف کرد یک فنجان قهوه ی سیاه تلخ تنها 2 کالری داشته و فاقد چربی است نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا دارای کالری و قند پنهان بالایی بوده و برای کاهش وزن مضر هستند .

✅ به محدودیت روزانه قهوه نوشیدن خود پایبند باشید و اگر قرار است در 4 فنجان قهوه بنوشید یکی را صبح یکی را موقع ناهار یکی را هنگام عصر و آخری را با شام خود بنوشید طوری تنظیم کنید که بیشترین بازدهی را داشته باشد.

نوشیدن قهوه اشتها را کاهش می دهد و اگر هوس غذا کردید یا داشتید به سمت یک خوراکی می رفتید کمی قهوه بنوشید این کار هوس شما را کم کرده و احتمالا تا زمان مقرر وعده بعدی از اشتهایتان می کاهد .

اگرچه قهوه ادارار آور است اما موجب کم آبی بدن نمی گردد نوشیدن همزمان آب و قهوه در طول روز باعث می شود تا در مدت زمان بیشتری سیر بمانید و میل به خوردن غذا در شما کاهش یابد نوشیدن آب همچنین باعث می شود تا در نوشیدن قهوه زیاده روی نکرده و دچار بد خوابی نگردید .

آقایان بهتر است که حدودا روزی 3 لیتر و خانم ها روزی 2/2 لیتر آب بنوشند نوشیدن آب برای بدن ضروری است به قهوه ی خود خامه یا شکر اضافه نکنید خامه حاوی قهوه تقریبا حاوی 52 کالری به ازای هر قاشق غذاخوری بوده و چربی بالایی دارد شکر نیز به ازای هر قاشق غذاخوری 49 کالری دارد اضافه کردن فقط 1 قاشق خامه و شکر به قهوه باعث می شود تقریبا 100 کالری تهی به آن افزوده شود پس قهوه را تلخ و ساده بنوشید و از این چربی سوز استفاده کنید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *