لاغری موضعی

مزوتراپی لاغری چیست؟ + بررسی مزایا و عوارض

مزوتراپی لاغری یک روش پرکاربرد و نوآورانه در زمینه کاهش وزن می باشد که با بهبود گردش خون، تقویت بافت‌های همبند و تجزیه چربی‌های اضافه، بدن را از شر سلولیت خلاص می‌دهد.مزوتراپی لاغری یک روش درمانی معتبر است که برای کاهش چربی‌های اضافی در نواحی خاصی از بدن استفاده می‌شود. این روش از تزریق یک آمپول به بدن برای حذف چربی‌های اضافی استفاده می‌کند.

استفاده درست و به میزان مناسب از این آمپول، منجر به چربی‌سوزی، سفت شدن پوست و حتی جوانسازی پوست می‌شود. دوز این آمپول برای هر فرد باید با توجه به شرایط بدنی و میزان اضافه وزن فرد تعیین میشود، به همین دلیل توصیه می‌شود این روش را تنها تحت نظارت و راهنمایی پزشک یا متخصص انجام دهید.

مزوتراپی لاغری چیست؟

مزوتراپی لاغری یک روش تکنیکی است که با استفاده از تزریق آمپولی حاوی ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و عصاره‌های گیاهی به نواحی خاصی از بدن، اقدام به جوانسازی، سفت کردن پوست و کاهش چربی‌های اضافی می‌کند. این روش در حوزه خدمات زیبایی جایگاه ویژه‌ای دارد و از سال ۱۹۵۲ توسط میشل پیستور، پزشک فرانسوی، ابداع شده است. ابتدا این روش برای تسکین درد استفاده می‌شد اما پس از آن، در سراسر جهان و به ویژه در ایالات متحده، محبوبیت بسیاری کسب کرد. مزوتراپی می‌تواند زمینه‌را برای بهبود پوست کدر، چین‌وچروک‌های سطحی، گردش خون، حذف سموم پیری بدن، رفع هایپرپیگمانتاسیون، درمان آکنه و افزایش درخشش پوست فراهم کند.

کاربرد مزوتراپی لاغری

مزوتراپی یک روش موثر برای کاهش چربی‌های اضافی بدن و کانتورینگ آن است. این فرایند شامل چندین تزریق ساده است که با کمک به شکستن چربی ها در نواحی خاصی از بدن، به کاهش آن کمک می‌کند. این فرآیند به عنوان لیپولیز شناخته می‌شود و به عنوان یک راه حل موثر برای کاهش چربی بدن شناخته می‌شود.

مزوتراپی به عنوان یک روش پزشکی پیشرفته، امروزه به عنوان یک راهکار مؤثر به منظور حذف چربی از مناطق مختلف بدن مانند شکم، ران، باسن، پاها، بازوها و حتی صورت به کار گرفته می‌شود. این فرآیند دقیق، با استفاده از تزریقات متناسب به نواحی خاص بدن، در کاهش سلولیت، از بین بردن چین و چروک و سفت‌تر کردن پوست شل موثر است.

لاغری صورت با مزوتراپی

مزوتراپی یک روش موثر برای کاهش چربی‌های موجود در نواحی حساس مانند صورت به شمار می‌رود. این روش قادر است با استفاده از تزریق محلول‌های مخصوص به نواحی خاصی که دارای تراکم چربی بیش از حد هستند، توجه کرده و این چربی‌ها را کاهش دهد.سپس بدن به صورت طبیعی این چربی‌های شکسته شده را از بدن دفع می‌کند. از جمله نواحی صورت که نیاز به مزوتراپی برای کاهش چربی دارند، می‌توان به ناحیه غبغب اشاره کرد. پزشکان با انجام چند جلسه مجزا مزوتراپی برای کاهش چربی در این ناحیه بهبود شکل و فرم صورت را تسریع می‌کنند. این روش علاوه بر جوانسازی و شادابی صورت، تاثیر چربی‌سوزی نیز دارد و به نحوی طبیعی و موثر می‌تواند چربی‌های غیرمطلوب را از صورت شما کاهش دهد.

مزوتراپی لاغری شکم

با تزریق محلول‌هایی مخصوص به این ناحیه از بدن، مزوتراپی به کاهش چربی و بهبود ظاهر شکم کمک می‌کند. این محلول‌ها معمولا شامل مواد شکننده چربی و مواد تغذیه‌ای مفید برای پوست و بافت زیرپوستی است. این روش در طول زمان منجر به کاهش چربی در ناحیه شکم می‌شود، و فرد پس از مدتی تغییرات مثبت در اندازه و شکل شکم خود را مشاهده می‌کند.

مزوتراپی لاغری بازو

بازوها یکی از نواحی بدن هستند که چربی جمع شده در آن‌ها معمولاً با رژیم‌های غذایی مختلف به راحتی کاهش نمی‌یابد.در مزوتراپی لاغری بازوها، از یک روش غیر جراحی برای کاهش چربی و بهبود ظاهر بازوها استفاده می‌شود. در این روش، با تزریق میکرو مخلوطی از عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها و سایر مواد مفید به لایه زیرین پوست، چربی و سلولیت تخریب و تجزیه می‌شوند تا بهبودی در ظاهر بازوها حاصل شود.در روش لاغری بازوها با استفاده از مزوتراپی، باید انتظار داشته باشید که برای دستیابی به نتایج مطلوب، حدوداً بین ۳ تا ۱۵ جلسه مزوتراپی لازم خواهد بود. این تعداد جلسات ممکن است براساس وضعیت فرد و میزان چربی مورد نیاز تغییر کند.

در مزوتراپی لاغری بازوها، برنامه درمانی معمولاً به این شکل است که در ابتدا، شما به طور منظم هر ۷ تا ۱۰ روز یکبار برای تزریق به پزشک مراجعه می‌کنید. پس از جلسات اولیه، برنامه درمانی هر دو هفته یک بار یا یک بار در ماه ادامه خواهد یافت. این برنامه جلسات، به منظور حفظ و بهبود نتایج به دست آمده و اصلاح شکل بازوها، تنظیم می‌شود.

مزوتراپی لاغری ران

مزوتراپی نوعی روش درمانی است که طی آن، با تزریق میکرومخلوطی از مواد مختلف از جمله عصاره‌های گیاهی و ویتامین‌ها به لایه زیرین پوست، چربی و بافت‌های همبند زیر پوست را هدف قرار می‌دهد. این روش می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی سلولیت و نقاط چربی در نواحی مختلف از جمله ران‌ها، داشته باشد.

مزوتراپی لاغری برای چه افرادی مناسب است؟

مزوتراپی را می‌توان برای همه افراد تجویز کرد و ‌انجام داد. از افراد چاق که نیاز به درمان در تنه، شکم، باسن، بازوها و پاها دارند تا افرادی که عموماً لاغر هستند اما از برخی‌ نواحی بدن خود که دچار چربی بیشتری است؛و احساس نارضایتی دارند مفید است.

مزوتراپی یک روش درمانی مناسب برای افرادی است که در بازه سنی ۱۸ تا ۷۵ سال قرار دارند،و وزن آنها متناسب با قد و سن آن‌ها بوده و از سلامت عمومی بدن برخوردار می باشند.مزوتراپی، به عنوان یک روش درمانی، برای افرادی مناسب است که دارای نقاط خاصی از چربی سرسخت در بدن هستند که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نداده‌اند. این فرایند به افراد کمک می‌کند تا این مناطق مورد نظر را بهبود دهند.

مزوتراپی لاغری برای چه افرادی مناسب نیست؟

مزوتراپی لاغری برای افرادی که در شرایط زیر قرار دارند، مناسب نمی باشد:

 •  زنان باردار
 • مادران شیرده
 •  بیماران مبتلا به دیابت (به دلیل احتمال عدم درمان نقاط تزریق)
 • افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن مانند بیماری کبد یا کلیه، سرطان، و بیماری‌های خودایمنی مانند لوپوس
 • افراد چاق با شاخص توده بدنی (BMI) بالای ۳۰.

مزایای مزوتراپی لاغری

یکی از مزایای این روش این است که انجام آن نیازی به جراحی و پانسمان ندارد، همچنین عوارض جانبی آن بسیار کمتر از روش‌های جراحی است. علاوه بر این، دوره نقاهت پس از انجام مزوتراپی کوتاه است و زمان مورد نیاز برای درمان نیز کمتر از روش‌های دیگر مانند جراحی است. این روش همچنین منجر به تجزیه چربی‌های بدن، بهبود جریان خون در محل تزریق، حفظ عملکرد طبیعی بافت‌های بدن و بهبود سلولیت‌ها می‌شود.

مزوتراپی لاغری چگونه انجام می شود؟

در هر جلسه مزوتراپی لاغری، ابتدا داروی بی‌حس کننده روی پوست و نقطه‌ای که نیاز به درمان دارد، تزریق می‌شود. میزان و نحوه تزریق با توجه به نیاز و شرایط هر فرد توسط پزشک تعیین می‌شود. سپس با استفاده از یک سوزن کوتاه مخصوص، تزریقات صورت می گیرد. برای تزریق‌های متعدد، ممکن است سوزن به یک تفنگ مکانیکی متصل شود تا انجام تزریق‌ها به طرز سریع و مؤثری انجام شود.در مزوتراپی لاغری، تزریقات بسته به نیاز و نقطه‌ی مورد درمان، در عمق‌های مختلفی از ۱ تا ۴ میلی‌متر در پوست انجام می‌شود.

در مزوتراپی لاغری، پزشک ممکن است سوزن را با زاویه‌ای خاص در پوست فرو کند یا در حین تزریق، با تکان دادن مچ دست خود، فرایند تزریق را بهبود دهد. هر تزریق ممکن است تنها یک قطره کوچک از محلول را در پوست منتقل کند. این روش از لحاظ ایمنی و کارایی برای انجام تزریقات به دقت و به نحو صحیح استفاده می‌شود، تا نتایج بهتری درمانی برای بیمار به همراه داشته باشد.

برای دستیابی به نتایج مطلوب در مزوتراپی لاغری، احتمالاً نیاز به تعدادی جلسه درمانی خواهید داشت. تعداد جلسات معمولاً بین ۳ تا ۱۵ بار متفاوت است. در ابتدای دوره درمانی، تزریقات معمولاً هر ۷ تا ۱۰ روز یک بار انجام می‌شود.اما با پیشرفت در بهبودی پوست، فواصل بین جلسات افزایش می‌یابد و تزریقات ممکن است به مدت دو هفته یک بار یا حتی یک بار در ماه انجام شوند.

تعداد جلسات مزوتراپی لاغری

بله، به طور کلی تعداد جلسات مزوتراپی لاغری بر اساس نیاز و وضعیت هر فرد متفاوت است و ممکن است پزشک دستورات واحد یا متفاوتی را در خصوص تعداد جلسات و میزان دوز مورد نیاز تجویز کند. برای کاهش وزن و کاهش سلولیت، معمولاً ۵ تا ۱۰ جلسه مزوتراپی لاغری توصیه می‌شود.بله، در مزوتراپی لاغری، تعداد تزریقات در هر جلسه معمولاً از ۵۰ تا ۱۵۰ سی سی متغیر است. این میزان تزریقات به سلول‌های چربی زیر پوست برای کمک به کاهش چربی، بهبود سلولیت و تقویت و آماده‌سازی بافت پوستی برای بهبود رنگ و انعطاف پذیری پوست کمک می‌کند.

بهترین مارک مزو لاغری

برخی از بهترین مارک‌های کوکتل‌های مزوتراپی لاغری که در بازار ایران موجود است، عبارتند از:

 • کبلاین kabelline، محصول کشور کره جنوبی
 • کوکتل مزوتراپی رویتاکر CelluCare ساخت کشور فرانسه
 • کوکتل مزوتراپی ۵ سی سی اسپانیایی ام سی کازمتیکس مدل ال کارنیتین Mesotherapy Cocktail mccosmetics L-carnitine ۵cc
 •  ppc فیوژن
 • کوکتل مزولایک اسلیمینگ

با مطالعه و تحقیق در مورد محصولات مختلف، انواع کوکتل‌ها، ترکیبات و اثرات آن‌ها، می‌توانید محصولی را که به وضعیت و نیاز شما بیشترین تطابق را دارد، پیدا کنید.همچنین مهم است که از محصولات اورجینال و از منابع معتبر خرید کنید تا از کیفیت و اثربخشی آنها مطمئن شوید. همچنین مشورت با پزشک یا متخصص مربوطه می‌تواند در انتخاب بهترین محصول برای شما کمک کند.

اقدامات لازم پیش از جلسات مزوتراپی لاغری

قبل از شروع جلسات مزوتراپی لاغری، ضروری است این نکات را در نظر داشته باشید:

 • از انتظاراتتان با پزشک صحبت کنید تا اهداف و انتظارات شما به صورت واضح تعیین شود.
 • بهتر است که حداقل یک هفته قبل از جلسات مزوتراپی از مصرف آسپرین و دیگر داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) خودداری کنید. این داروها ممکن است خطر خونریزی و کبودی را در طول مزوتراپی افزایش دهند.
 • از مصرف روغن ماهی، آسپرین، ایبوپروفن و الکل حداقل چند روز قبل از مزوتراپی خودداری کنید، زیرا این مواد ممکن است خون را نازک کنند و خطر کبودی را افزایش دهند.
 • حداقل یک هفته قبل از درمان، از مصرف مکمل‌هایی مانند سیر، جینسینگ و ویتامین E خودداری کنید.
 • سعی کنید ۲۴ ساعت قبل از جلسه درمان، مصرف کافئین را محدود کنید.
 • در روزی که قرار است جلسه درمانی داشته باشید، ناحیه مورد نظر را به صورت کاملا تمیز و دقیق بشویید.

مراقبت های بعد از مزوتراپی لاغری

پس از انجام مزوتراپی لاغری، مراقبت از نواحی تحت درمان بسیار حیاتی است. هر چند ممکن است بعضی افراد بلافاصله پس از جلسات مزوتراپی به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند، اما برخی دیگر به دلیل تورم و درد در مناطق تزریقی نیاز به استراحت دارند. این اقدامات مراقبتی به بازگشت شما به حالت عادی کمک کرده و از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری می‌کنند.

نباید بلافاصله پس از مزوتراپی نواحی تحت درمان را لمس کنید یا مالش دهید.

برای کاهش تورم، از یک کمپرس سرد استفاده کنید. علاوه بر این، برای جلوگیری از عوارض ناخواسته، باید از قرار دادن نواحی تحت درمان در معرض گرما یا سرمای بیش از حد خودداری کنید. اطمینان حاصل کنید که حداقل تا ۸ ساعت پس از انجام مزوتراپی از شستشو یا حتی دوش گرفتن خودداری کنید و تا ۴۸ ساعت پس از درمان از استفاده از حمام آب گرم خودداری نمایید. پس از گذشت ۴۸ ساعت می‌توانید به طور عادی حمام بگیرید، اما باید مدت دوش گرفتن شما کمتر از ۱۵ دقیقه باشد.

توصیه می‌شود که پس از انجام مزوتراپی، تا 48 ساعت از انجام فعالیت‌های ورزشی خودداری کنید. تعریق ناشی از ورزش ممکن است باعث خروج محلول مصرفی در مزوتراپی از منافذ پوستی شود و این می‌تواند به کاهش اثربخشی درمان منجر شود. بنابراین، به منظور دستیابی به نتایج بهتر، توصیه می‌شود که در این دوره زمانی از فعالیت‌های ورزشی پرهیز کنید.

همچنین، بعد از مزوتراپی تا یک هفته به مقدار زیادی آب مصرف کنید و تا زمان رفع کبودی و حفظ نواحی تحت درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید پرهیز کنید. در صورت نیاز به قرار گرفتن در معرض نور خورشید، از استفاده از SPF 25 برای محافظت از پوست استفاده کنید.

وقوع واکنش آلرژیک پس از مزوتراپی ممکن است باعث شدید شدن قرمزی یا توده‌های کوچک در ناحیه تزریق شود. در صورت مشاهده این علائم، توصیه می‌شود فوراً به پزشک مراجعه کنید تا راهنمایی لازم در خصوص بهبود وضعیت و درمان این واکنش‌ها را دریافت کنید. به علاوه، پس از مزوتراپی، روزانه سه تا چهار بار ناحیه تحت درمان را با استفاده از ژل یا کرم ماساژ دهید تا به کاهش تورم و کبودی کمک کند.

عوارض مزوتراپی لاغری

مزوتراپی لاغری به همراه عوارضی از جمله حالت تهوع، درد، حساسیت، تورم، خارش، قرمزی پوست، کبودی، برجستگی در محل تزریق، لکه‌های تیره پوست،کهیر، عفونت و زخم همراه است. در صورت تجربه هر یک از این علائم، توصیه می‌شود به پزشک مراجعه کنید تا اقدامات لازم برای مدیریت و درمان این عوارض صورت گیرد.

نتیجه گیری کنیم در مورد انجام دادن یا ندادن مرو لاغری

در نتیجه، مزوتراپی لاغری یک روش معتبر و موثر برای کاهش چربی‌های اضافی و بهبود ظاهر بدن است. این روش می‌تواند باعث سفت شدن پوست، کاهش سلولیت و حتی جوانسازی پوست شود. با این حال، برای دستیابی به نتایج مطلوب و حفظ ایمنی، مهم است که مشاوره پزشکی قبل از انجام این روش را دنبال کنید، از متخصصین مجرب استفاده کنید، به نکات ایمنی و بهداشتی توجه کنید و پس از درمان، پیشنهادات پزشک خود را رعایت کنید. اینکه آیا مزوتراپی مناسب برای شماست یا خیر، به عوامل مختلفی از جمله وضعیت بدنی و تاریخچه پزشکی شما بستگی دارد، بنابراین همواره مشورت با پزشک متخصص خود را در این زمینه در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *