لاغری موضعی

لاغری پشت [از بین بردن چربی خط سوتین] یک جلسه ای

لاغری-پشت-با-کرایولیپولیز

چگونه از شر چربی های پشت یا خط سوتین خلاص شویم؟برای خلاص شدن از شر رسوبات چربی در پشت خود، باید با ایجاد کسری کالری شروع کنید. این بدان معناست که شما باید بیشتر از آنچه مصرف می کنید کالری بسوزانید.علاوه بر کاهش کالری، می‌توانید ماهیچه‌های پشت خود را تقویت کنید، اگر روی تمرینات ورزشی خود تمرکز کنید تا عضلات قسمت بالایی و پایین کمر خود را هدف قرار دهید.یکی از بهترین راه هایی که در کلینیک رسپینا انجام میشود لاغری پشت با کرایولیپولیز و همچنین تکنیک مزوتراپی می باشد که در طول مقاله به این دو روش می پردازیم.

برای خلاص شدن از چربی پشت کمر کلیک کنید

فیلم در مورد لاغری پشت کمر حتما ببینید

علت چربی پشت کمر

تجمع چربی در ناحیه پشت کمر می‌تواند نتیجه‌ای از چندین عامل فیزیولوژیکی و رفتاری باشد. یکی از عوامل اصلی تأثیرگذار، ویژگی‌های ژنتیکی افراد است که می‌تواند نقش بسزایی در نحوه توزیع چربی بدن داشته باشد. از سوی دیگر، رژیم غذایی نامناسب، شامل مصرف غذاهای پرچرب و پرکالری و فقدان مصرف مواد غذایی حاوی فیبر و پروتئین‌های کم‌چرب، می‌تواند منجر به افزایش چربی بدن و تجمع آن در نواحی خاصی از جمله پشت کمر شود. همچنین، عدم فعالیت بدنی کافی و سبک زندگی کم‌تحرک می‌تواند به این وضعیت دامن بزند، چرا که کاهش میزان فعالیت بدنی به طور مستقیم با افزایش ذخیره چربی بدن مرتبط است.

علاوه بر این، تغییرات هورمونی می‌توانند نقش مهمی در تجمع چربی در نواحی خاصی از بدن داشته باشند. به عنوان مثال، تغییرات هورمونی مرتبط با دوران یائسگی یا شرایطی مانند سندرم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS) می‌توانند منجر به افزایش ذخیره چربی در ناحیه پشت کمر شوند. استرس مزمن و کمبود خواب نیز از دیگر عوامل مهمی هستند که می‌توانند با تاثیر بر هورمون‌های بدن، منجر به افزایش تجمع چربی در این ناحیه شوند. همچنین، با افزایش سن، کاهش متابولیسم بدن موجب می‌شود که بدن تمایل بیشتری به ذخیره چربی پیدا کند، که این امر می‌تواند باعث افزایش چربی در نواحی مختلف بدن از جمله پشت کمر شود.

رژیم غذایی برای از بین لاغری پشت

خوردن یک رژیم غذایی غنی از فیبر و سدیم کم می تواند به شما کمک کند چربی اضافی و وزن آب را که بدن شما ممکن است در ناحیه پشت شما ذخیره می کند کاهش دهد. برخی از غذاهایی که باعث لاغری پشت عبارتند از:

 • آووکادوها
 • تخم مرغ آب پز سفت
 • سبزیجات
 • کلم بروکلی و گل کلم
 • سیب زمینی های شیرین
 • ماهی سالمون و ماهی تن
 • سینه مرغ بدون چربی

لاغری پشت با کرایولیپولیز یا FAT FREEZING

لاغری-پشت-با-کرایولیپولیز

برای لاغری پشت می توانید از کرایولیپولیز بهره ببرید کرایولیپولیز یک روش کاهش چربی غیر جراحی است که از دمای سرد برای کاهش رسوب چربی در نواحی خاصی از بدن استفاده می کند.کرایولیپولیز برای کاهش رسوبات یا برآمدگی های چربی موضعی که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهند طراحی شده است. برای افرادی که چاق هستند یا اضافه وزن قابل توجهی دارند در نظر گرفته نشده است.بهتر است قبل از انجام این روش یک جلسه مشاوره با پزشک مربوطه داشته باشید.

لاغری پشت با روش مزوتراپی

لاغری پشت با مزوتراپی

مزوتراپی یکی از روش‌های درمانی و زیبایی پوستی است و در دسته‌ی شیوه‌های تزریقی قرار می‌گیرد. یعنی در این روش مواد ویژه‌ای با خاصیت درمانی به زیر پوست تزریق می‌شود. این مواد خاص با توجه به مشکل شما تعیین می‌شوند. مواردی همچون عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها و آنزیم‌ها، داروها و هورمون‌ها از جمله مواردی هستند که در طی مزو به صورت موضعی به درون پوست تزریق می‌شوند

تمرینات تقویت کننده کمر برای لاغری پشت

این تمرینات عضلات را در عضلات کمر، از جمله عضلات مایل و اکستانسور را هدف قرار می دهد. تمرینات را می توان در خانه یا در باشگاه با حداقل تجهیزات ورزشی لازم انجام داد.

بالا بردن معکوس باسن با توپ ورزشی

این تمرین کم ضربه روی باسن شما آسان است و راهی ساده برای شروع به تقویت کمر می باشد.با دراز کشیدن با شکم خود روی توپ ورزشی شروع کنید و چشمانتان به زمین نگاه کنند. کف دست های شما باید روی زمین صاف باشد و پاهای شما می تواند روی زانو خم شود.
عضلات سرینی خود را به هم منقبض کنید و در حالی که پاهای خود را روی هم فشار می دهید و بالا میبرید، روی توپ تعادل برقرار کنید. توپ باید در طول این حرکت ثابت بماند.این حالت را برای چند ثانیه نگه دارید، سپس پاهای خود را پایین بیاورید. چندین بار این کار را تکرار کنید، در صورت امکان، مدت زمانی که ران را بالا نگه می دارید افزایش دهید.

چاقوی جانبی

این تمرین عضلات مایل شما را که بخشی از شکم شما هستند هدف قرار می دهد و “دسته های عشق” و ناحیه کمر شما را تقویت می کند.به پهلوی راست دراز بکشید و پاها را روی هم قرار دهید.
دست چپ خود را پشت سر بگذارید. دست راست شما می تواند هر جا که احساس راحتی کنید استراحت کند.
در حالی که پای چپ خود را به سمت بالا به سمت بازوی چپ خود می کشید، اریب خود را فشار دهید، که باید روی سر شما ثابت بماند. دست چپ خم شده را به سمت زانوی چپ خود می آورید.
قبل از جابجایی به سمت مخالف، چندین بار تکرار کنید.

سوپرمن

این تمرین که برای یک ابرقهرمان نامگذاری شده است، کمر و عضلات باسن شما را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.روی شکم خود دراز بکشید، اگر تشک یوگا دارید.بدن خود را به سمت بیرون بکشید تا پاها و بازوهایتان دراز شوند.دست ها و پاهای خود را همزمان از زمین بلند کنید. هر دو دست و پاهای شما باید حدود 6 اینچ از زمین فاصله داشته باشند.اگر می توانید، ناف خود را از روی زمین بلند کرده و چند ثانیه در این حالت نگه دارید. با کنترل، پاها و بازوهای خود را قبل از تکرار تمرین پایین بیاورید.

تمرینات تقویت کننده قسمت بالای کمر

بالا بردن جانبی با دمبل

این تمرین با وزنه آسان بر روی عضلات شانه کار می کند و باعث بهبود تعریف اطراف شانه و پشت می شود. اضافه کردن تمرینات وزنه به روال خود می تواند به افزایش متابولیسم شما در طول روز کمک کند.با یک دمبل در هر دست، رو به جلو بایستید. همچنین می توانید این حرکت را با انجام آن از حالت نشسته اصلاح کنید. همچنین لازم نیست از وزنه زیاد استفاده کنید – انجام تکرارهای زیاد با وزنه های سبک تر ممکن است برای تقویت کمر شما بهتر باشد.

به آرامی وزنه ها را به طرفین دور از بدن خود بالا بیاورید تا زمانی که بازوهایتان با زمین موازی شوند. در حین انجام این کار، شانه های خود را فشار ندهید یا “شانه ها را بالا نیاورید”.با کنترل، بازوهای خود را به بدن خود برگردانید. نفس بکشید و 10 تا 12 بار برای یک ست این کار را تکرار کنید.

قایقرانی

یک ردیف کابل نشسته به عضلات پشت شما، به خصوص لتیسیموس پشتی شما کار می کند. شما همچنین می توانید حرکت یک ماشین ردیفی را به سادگی با نشستن روی یک نیمکت و استفاده از دمبل های سبک یا یک نوار مقاومت تقلید کنید.با نشستن با پشت صاف و دست‌هایتان در دو طرف و گرفتن نوار مقاومت، دمبل‌ها یا دسته ماشین ردیفی شروع کنید.بازوهای خود را به سمت داخل بکشید، آرنج های خود را خم کنید و در حالی که به عقب تکیه می دهید با وزن کامل خود را بکشید.به حالت اولیه برگردید و تکرار کنید. به جای تکرار، سعی کنید این تمرین را به سرعت برای چند دقیقه تکرار کنید تا ضربان قلب شما بالا برود.

کیسه سرعت

کیسه سرعت به شما کمک می کند تا بازوها و بالاتنه خود را تقویت کنید. در حالی که بهتر است از کیفی استفاده کنید که روی دیوار یا سقف نصب شده است، برای انجام این تمرین اصلا به کیف نیازی ندارید.در حالت جنگی با مشت‌های بالا بایستید. این بدان معناست که پاهای شما به اندازه عرض لگن از هم فاصله دارند و یک پا کمی جلوتر از دیگری قرار دارند و دستان شما در مشت قرار گرفته اند و نزدیک به فک شما هستند.یک تایمر را برای هر جایی بین 30 ثانیه تا 2 دقیقه تنظیم کنید.

کیف خود را نشانه بگیرید (یا یکی را تصور کنید!). در حالی که بند انگشتانتان به سمت بیرون است، سعی کنید تا جایی که می توانید در بازه زمانی انتخابی خود به کیف ضربه بزنید و در حین انجام این کار، بازوهای خود را بچرخانید.وقتی تایمر خاموش می‌شود، این یک «تنظیم» است. حداکثر سه ست انجام دهید.

تغییر سبک زندگی برای کاهش وزن

تغییرات سبک زندگی می تواند به کارآمدتر شدن تلاش های کاهش وزن شما کمک کند. در اینجا چند تغییر وجود دارد که باید در برنامه روزانه خود ایجاد کنید:با پیاده روی بیشتر شروع کنید. پیاده روی ساده برای رها کردن فرزندتان به مدرسه یا نوشیدن قهوه به جای رانندگی به کافی شاپ کالری می سوزاند.
اگر سیگار می کشید، به ترک آن فکر کنید. این می تواند دشوار باشد، اما یک پزشک می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه ترک سیگار ایجاد کنید که برای شما مفید باشد.

حالت بدن خود را تمرین کنید. این نه تنها ظاهر چربی کمر را به حداقل می رساند، بلکه به تقویت کمر شما نیز کمک می کند و در همان جایی که نشسته اید کمی تمرین می کنید.

چه چیزی باعث انباشته شدن چربی پشت می شود؟

فقدان ورزش های قلبی یا سبک زندگی بی تحرک می تواند به چربی کمر کمک کند. رژیم غذایی سرشار از سدیم یا قند نیز می‌تواند به التهاب در بدن شما کمک کند و به نظر می‌رسد که چربی‌های پشت و «نفخ» مهم‌تر باشد.وضعیت بدنی نامناسب و لباس‌هایی که به خوبی تناسب ندارند، می‌توانند به «برآمدگی» یا برآمدگی پشت شما کمک کنند.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که در بیشتر مواقع، ژنتیک عامل اصلی بازی در جایی است که وزن اضافی روی بدن شما وارد می‌شود.این بدان معنی است که چربی پشت می تواند بر اساس موارد زیر تغییر کند:

مرحله ای از زندگی که در آن هستید

وزن کل بدن شما

قدت

سطح فعالیت شما

حرف آخر

این یک افسانه است که شما می توانید فقط یک ناحیه از بدن خود را برای کاهش وزن هدف قرار دهید. اما با انجام تمریناتی که روی کمر شما متمرکز است، همراه با خوردن یک رژیم غذایی سالم و کاهش کالری، می توانید آن قسمت از بدن خود را تقویت کنید.اگر می خواهید زودتر از شر این چربی ها خلاص شوید از کرایولیپولیز پشت یا مزوتراپی بهره ببرید.

دیدگاهی در مورد “لاغری پشت [از بین بردن چربی خط سوتین] یک جلسه ای

 1. مهناز گفت:

  برای لاغری پشت با کرایولیپولیز میتونیم جلسه مشاوره رزرو کنیم جسارتا راهم دوره اگر جواب بدید ممنونم می شم

  1. mehdi گفت:

   بله دوست عزیز می توانید با شماره 09015556252 تماس بگبرید

 2. فراهانی گفت:

  سلام وقت بخیر برای لاغری پشت کمر در ترکیه هم شما مرکزی دارید؟

  1. mehdi گفت:

   سلام دوست عزیز بله داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *