حتما تا به حال برایتان اتفاق افتاده که رژیم گرفته اید اما وزن کم نکرده و لاغر نشده باشید و دلیل ان را هم متوجه نشده اید . باید بدانید که انتخاب رژیم لاغری نامناسب بدن و افراط در نخوردن غذا و گرسنه ماندن و عجله داشتن برای کاهش وزن از دلایل اصلی شکست رژیم لاغری می باشد. باید بدانید که رژیم گرفتن برای لاغر کردن اصول خاص خود را دارد . خوب است با دلایلی که سبب می شود لاغر نشوید و در رژیم گرفتن شکست بخورید را بدانید و بتوانیداز رژیم غذایی خود نتیجه ی مطلوب را ببرید. اگر نمی توانید رژیم لاغری تان را ادامه دهید بهتر است دلایل اصلی شکست رژیم غذایی را بدانید.

 خوب است بدانید که زمانی که افراد تصمیم به رژیم گرفتن دارند، به طور خودکار احساس می کنند که خود و بدنشان را از مواد غذایی که می خواهند محروم کرده اند و از همین جاست که مشکلات شروع می شوند . این، همان دلیلی است که چرا دو نفر از هر پنج نفر در همان هفته ی اول رژیم، رژیم خود را متوقف می کنند و تنها 1 مورد از آن پنج  نفر، تا پایان ماه ادامه می دهند. برخی از آنها شکست می خورند، زیرا بیش از حد روی رژیم تمرکز می کنیم و تغییرات شیوه زندگی را فراموش می کنیم و دچار وسواس بیمار گونه می شویم .  ایجاد عادت های سالم، به جای پریدن از یک رژیم به رژیم بعدی، راهی بهتر برای کم کردن وزن است. ما در این مقاله سعی کرده ایم شمارا با اشتباهات و دلایل اصلی شکست در هنگام رژیم لاغری بیشتر آشنا کنیم تا زحمات شما بی نتیجه نماند .

برای اینکه بدانید چرا گاهی رژیم های لاغری ما با شکست مواجه می شوند و نمی توانیم درست پیش رویم باید بدانید که تعیین رژیم های غذایی نامتعارف ما را به نقطه اول باز می گرداند؛ زیرا عموم رژیم های غذایی برایده حذف، کمتر کردن کالری یا تعدادی از گروه های غذایی و گاهی غذا خوردن در زمان هایی خاص بنا شده است.در واقع دستور بیشتر رژیم ها بسیارسخت گیرانه است وچنین رژیم هایی را نمی توان در دوره های طولانی مدت پیش برد. نخوردن برخی مواد غذایی باعث می شود حس کنیم بر وضعیت کنترل داریم و با نخوردن یا پرهیز کردن از موادی خاص حس بسیار خوبی به ما دست می دهد ولی این چون این گونه رژیم ها را نمی توان به شکل یک عادت درآورد و ادامه داد، حدود دو هفته بعد وقتی محرومیت از مواد غذایی خاص شرایط را برایمان بسیار سخت می کند، کنترل شخصی مان را از دست می دهیم. بنابراین در این شرایط، فردی که رژیم غذایی شدیدی گرفته است دچار افراط می شودو به خودش حق می دهد که چون دو هفته شیرینی نخورده است، هر قدر که دلش می خواهد شیرینی بخورد این همان اشتباهی است بزرگ که مانع از موفقیت رژیم لاغری خواهد شد.

خود را از غذا خوردن محروم نکنید

رژیم داشتن برای لاغر کردن به معنی محروم کردن خود از غذا نیست باید مدیریت داشته باشید  گاهی در رژیم، ما از خوردن غذا دست می کشیم که بنابراین ما از مواد مغذی خاصی محروم می شویم. تغییر عادات غذایی می تواند باعث سردرد، خستگی، توهم، سردرگمی و تحریک پذیری شود. بسیاری از اینها، ناشی از مصرف ناکافی کالری یا کربوهیدرات است. باید بدانید که گرسنه ماندن به این معنی نیست که دارید وزن کم می کنید و به زودی لاغر می شوید هدف شما باید این باشد که غذاهایی پیدا کنید تا شما را برای مدت بیشتری سیر نگه دارد، غذاهای حاوی از فیبر، پروتئین و چربی های سالم.از غذا خوردن پرهیز نکنید! این کار باعث می شود که حتی بیشتر بخورید چون شما خیلی گرسنه هستید.

رژیم گرفتن را به عقب نیاندازید

اگر تصمیم گرفته اید که لاغر کنید باید از فردا اقدام کنید نه اینکه به امید امدن یک شنبه بمانید و به تعویق بیاندازید . از یک رژیم به رژیم دیگر پریدن یا کم کردن سریع وزن با رژیم بدون هیچ هدفی، کار درستی نیست.داشتن یک رژیم نامناسب در ابتدا کمک می کند که وزن کم کنید، اما بعد از رسیدن به هدفتان، وزنتان باز خواهد گشت در مورد آن فکر کنید.اگر به عادت های قبل از رژیمتان برگردید، قطعا به همان وزن قبلیتان برمی گردید.بدن شما نیاز به مصرف منظم گلوکز دارد، تا متابولیسم خود را انجام دهد و انرژی بدن و مغز تان فراهم شود

اهداف سخت و  غیر واقعی برای خود تعیین نکنید

معمولا اول شروع رژیم همه ی ما گرم هستیم و شما نمی توانید انتظار داشته باشید ،تمام عادات غذایی خود را یک شبه تغییر دهید و این تغییرات را تا آخر حفظ کنید. در عوض، تغییرات کوچکی مانند کم کردن و قطع کردن نوشابه، می تواند باعث شود تا وزن قابل توجهی را در طی  6 ماه کم  کنید. اگر بیش از اندازه رژیم خود را سخت قرار  دهید مطمئنن کم می اورید .هر چند وقت یکبار خوردن خوراکی مورد علاقه تان مشکلی ندارد. لازم نیست خودتان را ناراحت کنید یا به تغییرات جدید وحشتانکی متعهد شوید. برای مثال، اگر خوراکی مورد علاقه شما بستنی باشد، می توانید یک یا دو شب در هفته بخورید، به عنوان جایزه تحمل تغییرات جدیدتان انتظار نداشته باشید فورا وزن کم کنید. وقت زیادی لازم دارد و باید زمان بگذرد تا این اتفاق بیافتد. بسیاری از مردم می گویند که، حتما شنبه رژیم خود را شروع می کنند. این تعویق انداختن است. اگر واقعا برای شما مهم است، همین الان شروع کنید.

اگر طی رژیم یک انتخاب نادرست داشتید کل رژیم را فدای آن نکنید

به عنوان مثال  اگر برای ناهار غذای چرب و پر از کالری مثل پیتزا  بخورید، بدان معنی نیست که تمام گزینه های خود را برای بقیه روزتان خراب کرده اید. قوی بمانید و تصمیمات هوشمندانه ای را برای بقیه انتخاب های خود تعیین کنید.  هدف شما باید انتخاب های خوب باشد، نه انتخاب های بی عیب و نقص نخواهید که در یک دوره کوتاه مدت، مقدار نامحسوسی وزن کم کنید. اگر نتایجی را در مدت زمان کوتاه مشاهده نکنید، اینکار فقط شما را خسته می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 9 =