Uncategorized @fa

۹ عامل سمی که باعث بزرگی شکم شما می شود

با گذشت زمان و رعایت نکردن رژیم غذایی و پرخوری متوجه ی بزرگ شدن شکم خود می شوید و بزرگ شدن شکم آنقدر سریع اتفاق می افتد که توان مهار کردن آن را از دست می دهید و نمی توانید با ظاهر این شکم برآمده کنار بیایید اگر نمی خواهید به فردی که این روزها را می گذاراند و از شکمی برآمده و ظاهری نامناسب رنج می برد تبدیل شوید با مقاله ی ما همراه شوید .

برای کوچک کردن شکم و پهلو بدون درد جراحی و حتی بیهوشی می توانید با استفاده از روش لاغری موضعی کرایولیپولیز در تهران 

  • استرس

از استرس تا می توانید دوری کنید زیرا هورمون هایی که  در هنگام استرس در بدن شما بالا و پایین می شود ظاهر شما را تحت تاثیر قرار می دهند و به بزرگ شدن شکمتان کمک می کند بعضی از شما وقتی استرس دارید بیشتر غذا می خورید و این پرخوری ها باعث افزایش دور شکمتان می شود از استرس دوری کنید .

محققان می گویند زندگی پراسترس و البته تحمل پایین شما در برابر فشارهای روانی روزمره به بیشتر شدن دور کمرتان می انجامد اگر شما فرد ناآرامی هستید که تنش ها را به سختی پشت سر می گذارید ویک فشار کوچک آرامشتان را مختل می کند باید انتظار این را داشته باشید که شکم تان هر روز بزرگتر شود.

محققان در این مورد سطح هورمون کورتیزل که به هورمون استرس مشهور است را مقصر می دانند و می گویند با بیشتر شدن فشارهای روانی شما و ضعف تان برای مواجه با آن ها این هورمون در خونتان بیشتر می شود و نظم توزیع چربی در بدنتان دچار مشکل می شود و همه ی این عوامل باعث می شود شکمتان هر ورز بزرگتر شود .پس اعصاب خود را کنترل کنید و اگر برایتان مشکل است که درگیر استرس نشوید با یک رونشناس حتما مشورت کنید .

  • غذاهای کم چرب

همانطور که همیشه شنیده اید مصرف بیش از اندازه ی غذاهای چرب یکی از دلایل چاقی به ویژه چاقی شکمی است اما اگر بیش از اندازه چربی نخورید هم می تواند به چاق شدن شکم شما منجر شود کسانی که بیش از اندازه بر نخوردن چربی تاکید می کنند صاحب شکم هایی چاق و نازیبا می شوند از نظر آن ها مصرف چربی های مفید هم برای سلامت لازم است و هم برای زیبایی افراد و کسانی که می خواهند تناسب اندامشان را خفظ کنند باید در رژیم شان چربی های غیراشباع مثل آووکادو روغن زیتون دانه های روغنی مغزها و … را جا دهند از طرف دیگر محققان می گویند چربی ها به جذب بسیاری از مواد غذایی مفید کمک می کنند .

  • خواب

مطالعات نشان داده است که آدم هایی که به اندازه ی کافی نمی خوابند به احتمال زیاد دچار چاقی و به ویژه چاقی شکمی می شوند یافته ها حاکی از آن است که در بدن افرادی که شب ها به اندازه ی کافی نمی خوابند سطح هورمون استرس یعنی کورتیزل بالاتر است بالا بودن میزان این هورمون باعث می شود فرد به مصرف شکر میل بیشتری داشته باشد و سراغ ریزه خواری و مصرف کالری بیشتر نرود .

مطالعات نشان داده که کمتر از 5 ساعت خوابیدن در شب شکم را بزرگ می کند اما اگر بین 7 تا 9 ساعت بخوابید میزان این هورمون در بدنتان به تعادل می رسد و تناسب اندامتان حفظ می شود تنها خواب به اندازه نیست که تناسب اندام شما را حفظ می کند بلکه سحرخیز بودن هم در این مورد نقش دارد پس شبها تا دیر وقت بیدار نباشید و میزان خوابتان را به کمتر از 7 ساعت نرسانید .

  • پروتئین

اگر کمتر از نیاز بدنتان پروتئین می خورید به احتمال بیشتری اشتهای کاذب پیدا می کنید پروتئین کافی در بدن به شما کمک می کند تا اشتهایتان را کنترل کنید و به وضعیت هورمون های تان سرو سامان د هید .خوردن غذاهای پروتئینی باعث می شود زمان طولانی تری احساس سیری کنید و کمتر به خوردن میان وعده و تنقلات تمایل پیدا کنید پس سعی کنید در هر وعده غذایی تان 20 تا 25 گرم پروتئین بگنجانید تا شکم تان هر روز بزرگتر نشود .

  • خوردن سودا

البته که سودا یا آب گازدار نوشیدنی پرطرفداری است و چون فاقد شکر است خیلی ها آن را با خیال راحت مصرف می کنند محققان می گویند نوشیدن مایعات گازدار نه تنها به دندان های شما آسیب می زند بلکه شکمی بزرگ راهم به شما هدیه می دهد اگر در روز تنها یک لیوان سودا میخورید 5 برابر بیشتر از کسانی که یک بار در هفته این نوشیدنی را می خورند استعداد چاق شدن پیدا می کنید و باید بدانیدکه سوداهای رژیمی و سوداهای معمولی و طعم دار و شیرین فرقی ندارند و هر دو موجب افزایش دور کمرتان می شود .

  • غذا خوردن

اگر عادت دارید که شامتان را تنها یکی دو ساعت قبل از خواب میل می کنید احتمالا از چاقی شکمی هم رنج می برید وقتی می خوابید بسیاری از فعالیت های بدن تان به حالت تعلیق درمی آید که هضم غذا یکی از از آن فعالیت ها ست دیر که شام می خورید به مشکلات معده دچار می شوید .

  • فیبر

با مصرف به اندازه ی فیبر می توانید سلامت دستگاه گوارشتان را تضمین و از این طریق شکمتان را هم کوچک کنید محققان می گویند کسانی که هر روز 10 گرم فیبر می خورند معادل دو سیب کوچک یک فنجان نخود سبز و نصف فنجان لوبیا چیتی چربی های احشایی بدنشان 7/3 در صد کمتر شده و صاحب شکمی تخت می شوند بسیاری از سبزی ها ی برگ سبز مثل کاهو سرشار از فیبر هستند و مصرف هر روزه شان می تواند فعالیت دستگاه گوارش شما را تنظیم کند .

  • صبحانه

می دانید که صبحانه مهم ترین وعده ی غذایی است که وقتی آن را نمی خورید مجبور به پرخوری می شوید عادت کنید حتما وعده ی صبحانه را مفصل بخورید .

  • افسردگی

اگر دچار شکم بزرگی شده اید و به نظرتان بی دلیل است و حتی رعایت کردن نکات گفته شده هم کمکی نکرده باید به یک روان پزشک مراجعه کنید محققان می گوینداگر در دوره ی پیری به سر می برید و به افسردگی دچار شده اید صاحب شکم بزرگ هم می شوید مطالعات نشان می دهد که احتمال بزرگ شدن شکم در یک دوره ی 5 ساله برای افراد مسن که علائم افسردگی را نشان می دهند بیشر است .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *