اگر به دنبال لاغری و کم کردن وزن هستید و در برنامه ی روزانه ی خود رژیم خاصی راهم رعایت می کنید بهتر است با شناخت چربی سوزها از آن ها بیشتر استفاده کنید و سریع تر لاغر شوید .

برای دریافت رژیم غذایی  مناسب بدن خود و رسیدن به تناسب اندام با کلینیک رسپینا  تماس بگیرید .

جنسینگ

جنسینگ یک گیاه ریشه دار و مقویست که در لاغری سریع نقش مهمی را ایفا می کند این ماده به دلیل افزایش منابولیسم بدن سوخت و ساز کربوهیدرات ها افزایش انرژی و کاهش اشتها به کاهش وزن کمک می کند .این ماده سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد با افزایش سوخت و ساز بدن شما می توانید با همان مقدار غذای قبل کالری کمتری از آن را به چربی تبدیل کنید علاوه بر این جنسینگ انرژی را افزایش می دهد که بدین ترتیب قدرت شما برای انجام فعالیت های فیزیکی بیشتر خواهد شد به این ترتیب بیشتر می توانید ورزش کنید و انرژی بسوزانید.

این گیاه به صورت کپسول نوشیدنی انرژی زا پودر و چای وجود دارد و می توانید هر روشی را که دوست دارید انتخاب کنید می توانید 5 تا 6 تکه از ریشه ی آن را در آب جوش بجوشانید و یک چای گرم جنسینگ تهیه کنید حتی می توانید تکه ها ی آن را به سوپ خود اضافه کنید پودر این گیاه را هم می توانید روی سالاد  سوپ و غذاها ی دیگر بپاشید و استفاده کنید .

جنسینگ روی سوخت و ساز کربوهیدرات ها در بدن تاثیر می گذارد از دیگر دلایل این است که مصرف آن در بسیاری از افراد موجب کاهش اشتها می شود به علاوه به کنترل وزن آب بدن کمک می کند کاهش وزن آب بدنو جلوگیری از احتباس مایعات از جمله نکات مهم در کاهش وزن محسوب می شود .این گیاه ضد خستگی می باشد وکلسترول را کاهش می دهد و در تقویت حافظه هم بسیار مفیداست .

جنسینگ سطح قند خون را کاهش می دهد و به عنوان درمان طبیعی برای دیابت به کار می رود و حساسیت به انسولین را بهبود بخشیده و به کاهش سطح قند خون و هیپرگلیسمی افراد دیابتی کمک می کند .

یک روش ساده برای آزاد سازی جینوسایدها  دم کردن ریشه ی خشک شده ی این گیاه و نوشیدن دم نوش جنسینگ است برای تهیه ی این دم نوش مراحل ریز را دنبال کنید .

دو تا سه ریشه جنسینگ خرد شده را در فنجان بریزید این به معنی حدود پنج تا هشت رشته ریشه جنسینگ و یا یک قاشق چای خوری پودر جنسینگ است .

دراین مرحله بنا به میل خود می توانید هر ماده معطر دیگری مانند چای یا گیاهان دیگر به این فنجان اضافه کنید .

کمی اب به جنسینگ اضافه کرده و هر شیرین کننده ای که می خواهید به آن اضافه کنید .

سپس کمی آب گرم اضافه کرده و روی حرارت گذاشته و بگذارید تا ریشه جنسینگ نرم شودو سپس مصرف کنید .

گشنیز

معمولا از برگ های تازه و دانه های خشک شده ی انن گیاه  به عنوان ادویه برای پخت و پز استفاده می شود تاغذاهای راطعم دار کنند این گیاه غنی از ویتامین آ و سی و کا همراه با مواد معدنی رژیمی متعادل است با این وجود بذرهای گشنیز دارای محتوای کمتری از ویتامین ها هستند اما حاوی مقادیر زیادی از مواد معدنی مانند فیبر رژیمی سلنیوم آهن کلسیم منیزیم منگنز و سایر مواد معدنی می باشد .

علت اینکه برخی چاق می شوند این است که بیشتر غذاهایی می خورند که حاوی مقدار زیادی کاری و فاقد آب و فیبر است و به دلیل چربی اضافه ذخیره شده در بدن است اگر غذهای حاوی مقادیر زیاد آب و فیبر مثل میوه ها سبزیجات و سالاد مصرف کنید کمتر در معرض چاقی قرار خواهید گرفت .

مصرف زیاد نمک هم باعث چاقی می شود و باعث افزایش تشنگی و مصرف بیشتر آب می شود که در نتیجه تجمع زیاد آب در بدن دچار ورم بدن و اضافه وزن خواهد شد داروهای خاص یا ننوشیدن آب کافی مصرف ناکافی پروتئین یا رژیم غذایی ناسالم می تواند منجر به چاقی اختلال سیستم لنفاویو تجمع آب و مایعات در بافت ها و فضای بینابینی است که منجر به ورم و اضافه وزن می شود این نوع افزایش وزن تحت عنوان تجمع اب در بدن نامیده می شود .

گشنیز غنی از مواد معدنی و ویتامین هاست یکی از دلایل اضافه وزن این است که شما کالری زیادی مصرف می کنید و پروتئین و فیبر کمتری مصرف می کنید برای کاهش وزن شما باید آن دسته از مواد غذایی که سوخت و ساز بدن شما را افزایش می دهند و چربی ها را می سوزانند استفاده کنید دانه های گشنیز به نظر می رسد راه سنتی برای کاهش وزن باشد به این دلیل است که غنی از مواد معدنی است و برای لاغری بسیار موثر است .

دانه های گشنیز حاوی مقدیر زیادی پتاسیم هم هستند و برای کاهش وزن و چربی سوزی بهترین گزینه هستند.

این دانه ها به اندازه ی کافی ویتامین ها و مواد معدنی مانند ب 5 و ب 1 و ب6 و کلسیم بدن را تامین می کند به خصوص محتوای بالای ویتامین سی که با تقویت بافت ها  و کاهش تمایل مویرگ ها به تجمع مایعات در بافت های بدن در خارج کردن اب اضافه بدن موثر است و ویتامین سی مانع احتباس آب در بافت های بدن می شود و آب را به سمت روده هدایت می کند .

دانه های گشنیز هضم غذا را هم بهبود می بخشند توانایی در هضم غذا به این معنی است که متابولیسم و سوخت و ساز بسیار خوبی خواهید داشت این دانه ها التهاب را کاهش می دهند گاز داخل معده نفخ و مشکلات دستگاه گوارش را کاهش می دهد توانایی روده در جذب مواد مغذی را بهبود می دهد .

یکی از راه های استفاده از خواص گشنیز اضافه کردن این گیاه در پخت و پز است راه دیگر می تواند مخلوط کردن آب گشنیز با سایر آب میوه ها باشد همچنین می توانید ان را خشک کنید و به صورت دمنوش استفاده کنید .

برای رسیدن به وزن ایده آل باید بدن را سم زدایی کنید و گشنیز سبب می شود تا سموم از بدن خارج شوند و بدنتان برای کاهش وزن آماده می شود .

برای لاغری و تناسب اندام با کلینیک رسپینا تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *