ذر این مقاله و چهار قسمت قبل که با عنوان غلبه بر پر خوری منتشر شد تنها هدف متخصصان کلینیک رسپینا این بود که شما با ساز و کار شیمیایی در بدن خود آشنا شوید در ضمن از الکی خوردن و بر اساس هوس به غذا روی آوردن بپرهیزید.با قسمت پنجم و آخر غلبه بر گرسنگی با همرا باشید.

رژیم دائم

اگر دائما رژیم میگیرید در معرض بروض همان مشخصه های رپانی افرادی قرار بگیرید که گرسنگی میکشند : یعنی پس از آنکه مجاز به خوردن شدید به طور افراطی بخورید بیس از حد احساساتی شوید دارای اشکال در تمرکز شوید و بر اثر غذا خوردن چاق شوید . نحوه ی پاسخگویی شما به سوال بعدی مشخص میکند که زیاد رژیم میگیرید یا نه : اگر ترازو ۲/۵ کیلوگرم اضافه وزن نشان دهد چکار میکنید ؟

اگر تحت رژیم هستید احتمالا پرخوری کرده اید این چیزی است که محققان دانشگاه تورنتو در انتاریوی کانادا متوجه شدند انها تعدادی از افراد را وزند کن کردند بعضی از آنها رژیم داشتند و بعضی دیگر رژیم نداشتند به برخی وزنی که اعلام کرذند ۲/۵ کیلوگرم بیشتر از وزن حقیقی شان بود و به برخی دیگر ۲/۵کیلوگرم کمتر گفتند.(به نشریه روانشناسی نابهنجار ۱۹۹۸.۱۰۷ رجوع کنید ) کسانی که رژیم داشتند و باور کردند اضافه وزن دارند دچار عدم اعتماد به نفس و حالت روحی وخیمی شدند که باعث شد رژیم خود را کنار بگذارند و در خوردن زیاده روی کنند .کسانی که رژیم نداشتند یا افرادی که رژیم داشتند ولی گفته شده بود که ۲/۵ کیلوگرم کمتر وزن دارند واکنشی نسبت به وزن دروغین نشان ندادند

خلاصه

برای غلبه بر پر خوری لازم است به بدن خود گوش دهید ساده تر از آن چیزی است که به نظر میرسد تنها راه این است که یکبار و برای همیشه عادت های خود را تغییر دهید . یکی از راه های کسب آمادگی برای وعده ها و میان وعده های غذایی است . بسیاری از افراد چاق با بی نظمی و در واکنش به نشان های بیرونی (تبلیغات) و نشانه های حسی (بوی غذا) میخورند.به علاوه آنها اغلب برای رام کردن احساسات از غذا استفاده میکنند . آگاهی از آنچه میخواهید بخورید زمان و مکانی که می خورید نیاز به دور اندیشی و برنامه ریزی دارد و به رژیم غذایی شما نظم میدهد هنگامی که از این ابزار و مشاوره متخصصان رسپینا استفاده کنید صدای صحبت کردن بدنتان را با خود می شنوید .

رابطه خود را با غذا بشناسید

از زمانی که پدر یا مادرتان برای آرام کردنتان از بیسکوییتی به دستتان دادند غذا جنبه ای بیش از تغذیه ی بدن پیدا کرد و روشی برای تغذیه روح شما شد. شما بدون توجه به وزن چه بدانید چه ندانید به دلایل متفاوتی می خورید . شاید برای جشن گرفتن آرامش یافتن احساس راحتی یا لذت بخورید.یا زمانی که تاریکی از راه میرسد شاید برای تسکین تنهایی و خستگی احساس شما در مورد خودتان و بدنتان احتمالا به رابطه ی شما با غذا گره خورده . خجالت و احساس گناه نیز در زمره ی احساساتی است که در رابطه شما با غذا تغییر میگذارد و نقش ایفا میکند.
در مقاله بعد به بررسی دلایل احساسی مردم برای خوردن حتی زمانیکه گرسنه نیستند میپردازیم.نا به شما کمک میکنیم که علت خوردنتان را بفهمید و پیشنهاد هایی میدهیم برای اینکه بتوانید رفتار های سالم را جایگزین عادت های احساسی تان کنید تشخیص دهید که آیا از روی احساس می خورید یا نه.

 

برای تماس با ما می‌توانید از روش‌های زیر استفاده نمایید

شماره تماس مطب: 02126421677

موبایل مطب: 09015556252

ایمیل: info@respinaclinic.com

میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، پلاک 17 ساختمان امیر واحد 44 طبقه, 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =