Uncategorized @fa

قرص لاغری چیتوسان + بررسی عملکرد و روش مصرف

قرص لاغری چیتوسان

در این مقاله از کلینیک رسپینا می خواهیم راجع به قرص لاغری چیتوسان صحبت کنیم تا بیشتر با این ماده ی غذایی اشنا شوید و از فواید ان در تناسب اندام و کاهش وزن بیشتر بدانیم . در ابتدا بهتر است بدانید که چیتوسان در واقع یک ترکیب آمینو پلی ساکارید است که در پوست سخت پوستان یافتمیشود و از پوست سخت پوستانی مانند خرچنگ و میگو استخراج میشود و چیتوسان نیز مانند فیبرهای رژیمی قابل هضم نیست اما تاثیرات مثبتی را بر سیستم معدهای و رودهای فرد میگذارد. همچنین بر فعالیت باکتریهای مفید موجود در روده تاثیر مثبت دارد.

اوه اوه !! پیشنهاد میشه این حتما مطالعه کنی >>>> معرفی 5 دستگاه لاغری شکم و پهلو

چیتوسان دارای بار مثبت یونی است ومیتواند با چربی ذخیره، کلسترول، فلزات سنگین و مواد سمی باندشود ، و از گردش خون حذف شوند. چیتوسان ماده غذایی ضروری مورد نیاز بدن نیست و در اثر عدم استفاده از آن در بدن هیچ مشکلی رخ نخواهد داد. در بسته بندی های تجاری و تبلیغات استفاده روزانه سه  تا شش گرم چیتوسان برای درمان کلسترول بالا و درمان نارسایی کلیوی ،کم خونی، از دست دادن قدرت و اشتها، و مشکلات خواب.و همچنین کمک به کاهش وزن توصیه میشود  در حال حاضر آزمایشات کمی در مورد تاثیر این ماده بر روی انسان انجام شده است.

قرص لاغری چیتوسان

لاغری و کاهش وزن با چیتوسان :

اشاره کردیم که چیتوسان یکی از موادی است که در ترکیب اکثر قرصها و محلولهای کاهش وزن یافت میشود.در حال حاضر شواهد متناقضی در مورد اثر کیتوزان برای کاهش وزن وجود دارد. بعضی از بررسی ها نشان می دهد که ترکیب کیتوزان با یک رژیم غذایی محدود ازکالری ممکن است در کاهش وزن.موثرباشد درحالیکه مصرف کیتوزان، بدون کاهش کالری، در از دست دادن وزن مفید نبوده است. برخی ادعا می کنندکه کیتوزان باعث از دست دادن وزن با سیفون کردن چربی از طریق روده هامی شود؛

اما بررسی ها این ادعا را پشتیبانی نمی کند مطالعات نشان می دهد که کیتوزان مقدار چربی در اجابت مزاج. به میزان قابل توجهی افزایش نمی دهد و مطالعات بسیاری در مورد کیتوزان دارای معایب طراحی است و اما هنگامی که تنها مطالعات بزرگتر و کیفیت بالاتر،تجزیه و تحلیل میشود ،اثر کیتوزان بر کاهش وزن تنها در حدود 0.5 کیلوگرم ویسته به زمانی که به مدت یک الی شش ماه مصرف می شود حداقل است. در وا قعزمانی که این مکمل به همراه یک برنامه غذایی کامل و یک برنامه تمرینی مناسب همراه شود میتواند به عنوان یک چربی سوز، بسیار موثر واقع شود.البته شواهد بیشتری مورد نیاز است.

چیتوسان و فواید آن برای بدن :

این ماده فواید زیادی دارد از جمله :کاهش میزان کلسترول کاهش چربی های بدن و کاهش وزن تسریع در بهبودی و ترمیم زخم ها ، سوختگیها درمان آکنه   درمان اسید معده درمان نارسایی کلیوی افزایش دسترسی کلسیم همچنین کاهش باکتری های دهان و دندان داروی ضد سرطان جذب مواد سمی زاید بدن کاهش فشار خون پیشگیری و درمان دیابت ملیتوس تقویت کبد کاهش دردهای عضلانی لومبارو دردهای کمری.

چیتوسان – سلامت دندان ها : جالب است بدانید که  یک آدامس حاوی کیتوزان می توانید تعداد زیادی از باکتری های حفره زا در دهان نسبت به لثه دیگر کاهش وجود دارد. با این حال، هیچ شواهد قابل اعتماد است که این آدامس در واقع مانع از حفره وجود دارد.

چیتوسان – کاهش کلسترول: بررسی ها نشان می دهد که مصرف کیتوزان به نظر نمی رسد که به میزان قابل توجهی کلسترول تام یا لیپوپروتئین با چگالی کم  بد در افراد مبتلا به کلسترول بالا را کاهش دهد . اما تحقیقات دیگر عکس انرا نشان می دهد . بر اساس تجزیه و تحلیل مطالعات انجام شده با استفاده از 1-4.5 گرم از کیتوسان در هر روز مدت طولانی از چهار هفته نشان می دهد که مصرف کیتوزان می تواند کلسترول تام در حدود 6 میلی گرم / دسی لیتر در بیماران با یا بدون کلسترول بالا را کاهش می دهد. البته اگر مشکلات بالا بودن کلسترول را دارید پیش از مصرف چیتوسان باید با پزشک تان مشورت کنید .

معایب استفاده از چیتوسان :

توجه کنید که هرچند مصرف کوتاه مدت چیتوسان احتمالا برای اکثر مردم بی خطراست اما هنگامی که از راه دهان مصرف می شود، ممکن است باعث ناراحتی خفیف معده، یبوست، یا گاز شود.استفاده از مواد حاوی چیتوسان میتواند تاثیرات مثبتی را برروی باکتریهای مفید روده داشته باشد اما بعید نیست استفاده طولانی مدت از این مواد موجب بروزمشکلاتی نیز شود. به همین جهت به افراد دچار سوء جذب رودهای توصیه می شود از مکملها و قرصهای حاوی چیتوسان استفاده نکنند.

همچنین بررسی هایی  که در مورد حیوانات انجام شده نشان می دهد که استفاده از این ماده غذایی میتواند موجب جلوگیری از جذب مواد معدنی شود. همچنین از آنجایی که استفاده از این ماده غذایی از جذب چربی ها جلوگیری می کند لذا مصرف قرص های حاوی چیتوسان میتواند در دراز مدت موجب کاهش میزان ذخیره و یا کمبود ویتامینهای محلول در چربی شود.مصرف چیتوسان ممکن است سبب تداخل دارویی شود . باید بدانید که چیتوسان با وارفارین تداخل دا رد.در مورد تداخل دارویی چیتوسان وارفارین خون نازکتر است. برخی از نگرانی که مصرف کیتوزان ممکن است اثر ضئ انعقادی خون وارفارین را افزایش می دهد .مصرف کیتوزان با وارفارین می تواند شانس کبودی یا خونریزی را افزایش می دهد. اگر وارفارین دریافت می کنید، از مصرف چیتوزان خودداری کنید.

توجه کنید که دوز مصرف برای کاهش کلسترول بالا و بهبود کم خونی، قدرت بدنی، اشتها و خواب در افراد مبتلا به نارسایی کلیه که تحت درمان با همودیالیزهستند یک گرم از چیتوزان سه بار در روز است. تحقیقات کلینیکی نشان داده است که در صورت مصرف این مکمل با ویتامین سی اثرات آن تقریبا تا دو برابر افزایش می یابد.البته باید برای دوز مصرفی حتما با پزشک مشورت شود .

پیش از مصرف دارو اطمینان حاصل کنید که نسبت به مصرف مواد دریایی و سخت پوستان حساسیت نداشته باشید. اگر وارفارین دریافت می کنید، از مصرف چیتوزان اجتناب نمایید. بارداری و شیردهی: به اندازه کافی در مورد استفاده از کیتوزان در دوران بارداری و شیردهی شناخته نشده است افراد مبتلا به آلرژی به صدف نیز ممکن است به کیتوزان حساسیت داشته باشند.  خوب است قبل از مصرف هر مکمل برای تناسب اندام یا لاغری حتما با پزشکی مجرب مشورت کنید و بعد اقدام به مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *