بازوهای چاق خود را با چند حرکت لاغر کنیدReviewed by Mehdi kh on Sep 29Rating: 5.0

بسیاری از ما که دچار چاقی های موضعی هستیم دلمان می خواد فقط ان نقطه ی مورد نظر مان را بتوانیم لاغر کنیم اما خوب است بدانید که لاغری کردن یک نقطه از بدن مثل شکم یا پهلو یا بازو با حرکات ورزشی ممکن است برخی از ما بازوهای چاقی داریم و این از زیبایی می کاهدو منظره ی جالبی ندارد در این مقاله شمارا با چند حرکت ورزشی ساده که می تواند این ناحیه ی از بدن تان را لاغر کند بیشتر اشنا می کنیم . لازم نیست تمرینات طاقت‌فرسا انجام بدهید تا بازوهای خوش‌فرمی داشته باشید حرکات بسیار ساده هستندو میتوانید در خانه ان ها را انجام دهید.

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

لاغر کردن بازو با طناب زدن :

برای شروع باید طنابی در دست بگیرید طوری که کف دست‌هایتان رو به جلو باشد شروع به طناب زدن کنید. وقتی به ریتم عادت کردید، کم‌کم دست‌های خود را از بدن‌تان دور کنید هدف این تمرین این است تا جایی که می‌شود، دایره‌ی بزرگ‌تری با طناب بسازید، انگار که در حال پارو زدن هستیداین حرکت را به‌مدت ۶۰ ثانیه انجام بدهید خوب است بدانید که این تمرین کالری بیشتری می‌سوزاند، چون فشار بیشتری به پاها وارد می‌کند. یک‌بار وقتی طناب نزدیک پاهایتان قرار گرفت و یک‌بار زمانی که طناب بالای سرتان بود، بپریدخوب است توجه کنید که اشتباه انجام دادن تمرینات ورزشی، می‌تواند تمام تلاش شما برای لاغری بازو را از بین ببرد، چون باعث می‌شود به‌جای بازو، سایر عضلات تحت تأثیر تمرینات قرار بگیرند. پس دقت داشته باشید .

لاغر کردن بازو با چرخش مچ دست :

برای شروع پاها را به‌اندازه‌ی عرض شانه باز کنید و دو دمبل نیم یا یک کیلوگرمی بردارید. دست‌ها را موازی با هم و در راستای زمین قرار بدهید. کف دست‌ها باید به‌سمت پایین باشد. حالا سریع مچ‌تان را بچرخانید، طوری که کف دست‌ها رو به بالا قرار بگیرد و برعکس این کار را به‌مدت ۶۰ ثانیه انجام بدهید

لاغر کردن  بازو با بارفیکس:

برای شروع دراز بکشید طوری که سر و شانه‌هایتان زیر بارفیکس قرار بگیرند گوشه‌های بارفیکس را با دو دست بگیرید، طوری که شانه‌ها از هم فاصله داشته باشند و گردن‌تان خم نشود سعی کنید خود را تا جایی که ممکن است بالا بکشید، ماهیچه‌های شکم باید سفت باشند و گردن صاف بماند یک ثانیه در همین وضعیت بمانید و دوباره به‌سمت زمین برگردید. اگر بارفیکس نشسته ندارید، دو صندلی را کنار هم بگذارید و یک دسته‌ی جارو روی آنها قرار بدهید. مواظب باشید که ایمنی‌تان حفظ شود .

لاغر کردن بازو با تمرین ماهیچه‌ی سه‌ سر :

برای شروع باید روی زمین بنشینید، طوری که پاها و ران‌هایتان به‌هم بچسبند. زانوهایتان را خم کنید و کف پاها را کامل روی زمین بگذارید دست‌هایتان را روی زمین و حدود سی سانتی‌متر عقب‌تر از لگن‌تان قرار بدهید. کف دست‌ها را از هم فاصله بدهید. انگشت‌ها باید به‌سمت لگن باشند. حالا سعی کنید دست‌تان را صاف کنید و لگن‌تان را از زمین بلند کنید حالا که هردو دست‌تان صاف است، آرنج چپ خود را آن‌قدر خم کنید تا لگن‌تان تا حد ممکن به زمین نزدیک شود، اما با زمین تماس نداشته باشد . آرنج چپ را صاف کنید و همین کار را با دست راست تکرار کنیداگر در ابتدا انجام این کار برای‌تان سخت بود، پاها را حداکثر تا ۶۰ سانتی‌متر از هم باز کنید.

لاغر کردن بازو با شنای کج :

برای انجام این حرکت ابتدا در حالت شنا  قرار بگیرید. پاها را جفت و دست‌ها را بیشتر از عرض شانه باز کنید. انگشت‌های دست باید به‌سمت بیرون باشند. ابتدا هردو دست را کاملا صاف کنید و خود را بالا بکشید. سپس آرنج راست‌تان را خم کنید تا به طرف راست مایل شوید به‌آرامی آرنج‌تان را صاف کنید و با بازوی چپ همین کار را تکرار کنید. این کار را به‌مدت ۶۰ ثانیه انجام بد اگر در ابتدا این کار برای‌تان دشوار است، زانوها را روی زمین بگذارید لازم نیست خیلی به خودتان فشار بیاورید

لاغر کردن بازو با مشت‌زنی معمولی به همراه وزنه :

برای شروع بایستید و وزنه‌های نیم تا ۱ کیلوگرمی را در دست بگیرید آرنج‌ها را خم کنید و دست‌ها را جلوی صورت‌تان بگیرید، طوری که کف دست‌ها روبه‌روی هم باشند پای چپ را ۱۵ سانتی‌متر جلوتر و پای راست را ۶ سانتی‌متر عقب‌تر از بدن‌تان قرار بدهید ابتدا با دست چپ مشت بزنید، بعد با مشت راست. آهسته شروع کنید و به‌تدریج سرعت‌تان را بالا ببرپای خود را عوض کنید و همین حرکت را تکرار کنید. همه می دانید که برای داشتن بازوهای خوش‌فرم، باید لاغر کنیدو اضافه وزن نداشته باشید . این امر می‌تواند عضلات ساعد را تحت فشار قرار بدهد.

لاغرکردن بازو با حرکت کششی و تقویتی :

برای شروع این حرکت باید یک نوار لاستیکی ضخیم را دور دست چپ خود بپیچید انگشتان دست چپ‌تان را تا جای ممکن از هم باز کنید. ۴ تا ۵ ثانیه صبر کنید این تمرین را برای هر دست، ۸ بار می توانید تکرار کنید . برای کشش دست دست چپ خود را بالا ببرید، طوری که کف دست‌تان رو به زمین باشد انگشتان دست چپ را با دست راست بگیرید و به‌سمت عقب بکشید. این کشش را تا جایی که اذیت نمی‌شوید، ادامه بدهید دست چپ را به‌آرامی پایین بیاورید، طوری که انگشت‌هایتان به‌سمت زمین باشند. دست راست را روی دست چپ بگذارید و سعی کنید دست چپ را به‌سمت پایین بکشید این دو حرکت را با هردو دست چندبار انجام بدهید.

لاغر کردن بازو با حرکت پرس بازوی ایستاده :

این حرکت را باید نشسته انجام دهید . خیلی‌ها اول زانوهایشان را بیش‌ازحد خم و سپس زانوها را صاف می‌کنند تا وزنه را بالای سر بگیرند .

لاغر کردن بازو با حرکت  جلو بازو :

توجه کنید که موقع پایین کشیدن سیم آرنج ها را به بدن تان بچسبانید .اگر سیم را تا حدی بکشید که آرنج‌تان به پشت بدن‌تان برسد، فشار از روی ماهیچه‌ی دوسر برداشته می‌شود و به قفسه‌ی سینه و شانه‌ها فشار خواهد آمد برای انجام این حرکت در خانه بهتر است از یک کش استفاده کنید یا فرضی آن را انجام دهید قبل از اینکه بخواهید حرکت ورزشی را انجام دهید اگر در مفاصل خود مشکلی دارید حتما با پزشک تان مشورت کنید .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هجده =