اگر با انجام رژیم غذایی و ورزش برای لاغری به نتیجه ای دلخواه خود نرسیده اید لازم است که با روش لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن بیشتر آشنا شوید.لاغری با کویتیشن کاملا بی خطر است و بدون عوارض و بسیار کارمد است تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا با این روش لاغری جذاب آشنا شوید.

کویتیشن

لاغری با دستگاه کویتیشن یکی از درمان های لاغری برای از دست دادن وزن و کمک به از بین رفتن چربی های موضعی و شکل دهی بدن است.به راحتی می توانید از شر چربی های موضعی خود با کویتیشن رها شوید.

لاغری با کویتیشن چگونه است؟

اصول کار کویتیشن با یک موج خاص اولتراسوند است.این موج به چندین سانتی متر زیر پوست و بافت چربی عمقی وارد می شود و سپس سلول های چربی توسط این موج تخریب می شوند سپس سلول های چربی که تخریب شده اند از طریق غدد لنفاوی تخلیه و بوسیله ادرار دفع می شوند.از آنجا که هدف از کویتیشن سوختن چربی ها است، در تمام نقاط بدن که چربی اضافی دارد، قابل استفاده است.

 چه مناطقی از بدن قابل استفاده است؟

در بسیاری از نقاط بدن که تجمع چربی وجود دارد می توانیم از کویتیشن برای لاغری استفاده کنیم.

شکم، پهلو، ران ها، سینه ها و باسن جز مناطق شایع مورد استفاده جهت لاغری موضعی با کویتیشن است.

زمان هر جلسه درمان لاغری با کویتیشن چقدر است؟

زمان هر جلسه کویتیشن براساس میزان چربی و صلاح دید پزشک شما متفاوت است ولی به طور معمول زمان هر جلسه کویتیشن برای هر موضع 20 تا 30 دقیقه است.

تعداد جلسات لاغری موضعی با کویتیشن چقدر است؟

برای به حداکثر رساندن نتایج لاغری بهتر است یک بار در هفته و حداقل 6 مرتبه تکرار شود.

فرد در طی جلسه چه احساسی دارد؟

هیچ گونه احساس ناراحتی و دردی وجود ندارد و فرد بسیار در وضعیت راحتی است ولی گاها در طول درمان لاغری با کویتیشن ممکن است احساس تشنگی کند که بهتر است قبل و بعد از جلسه کویتیشن میزان زیادی آب مصرف شود.

-کاهش سایز بدن با کویتیشن چقدر است؟

میزان کاهش سایز بدن به دنبال کویتیشن به عوامل متعددی بستگی دارد و میزان کاهش سایز از 4 تا 15 سانتی متر می باشد.

-هزینه هر جلسه لاغری  با کویتیشن چقدر است؟

هزینه هر جلسه کویتیشن به میزان سطحی از چربی که کار می شود متفاوت است و طبیعتا هر چه سطح چربی و زمانی که روی بدن جهت لاغری کار می شود بیشتر باشد هزینه هم افزایش می یابد.

مزایای لاغری چه مواردی است؟

1.روشی کاملا غیر جراحی است و بر خلاف روش هایی مثل لیپوساکشن هیچ گونه جراحتی به بدن وارد نمی شود، بنابراین اصلا نیاز به بیهوشی و نگرانی در مورد آمبولی نیست و از امواج صوتی با فرکانس پایین استفاده می شود تا به شما کمک کند که بدون آسیب رساندن به بدن از چربی های موضعی رها شوید.

2.کاملا ایمن است، به طور معمول امواج اولتراسوند در بسیاری از روش های تشخیص و درمانی پزشکی استفاده می شود. بنابراین هیچ گونه نگرانی برای استفاده از کویتیشن وجود ندارد .

3.سریع و آسان:

در این روش لاغری موضعی از امواج اولتراسونیک استفاده می شود و زمان هر جلسه20  تا 60 دقیقه می باشد و هیچ خرابی و آسیبی ندارد و تنها چیزی که باید قبل از جلسه کویتیشن حتما رعایت شود، مصرف زیاد آب است .

در  بعضی از دستگاه های کویتیشن از امواج و انرژی های دیگری غیر از اولتراسوند برای افزایش تاثیر کار دستگاه بهره گرفته می شود.

کدام دستگاه های لاغری موضعی با کویتیشن نتایج بهتری دارند؟

در گروهی از دستگاه های لاغری از چند تکنولوژی در یک دستگاه برای گرفتن نتایج بهتر استفاده می شود ،برای مثال در گروهی از دستگاه های کویتیشن از اشعه مادون قرمز (IR) استفاده می شود که این اشعه باعث تحریک سلول های بیشتر می شود و به افزایش جریان خون آن ناحیه کمک می کند.

در گروهی از دستگاه های کویتیشن از EMS استفاده می شود که EMS به دلیل ماساژ و تحریک بافت چربی ناحیه مورد نظر، نتیجه کویتیشن را افزایش می دهد.در گروهی از دستگاه های کویتیشن ، از امواج رادیوفرکانسی در کنار امواج اولتراسونیک استفاده شده است.و با توجه به اینکه امواج رادیوفرکانسی نیز در کاهش بافت چربی و سفت شدن پوست نقش زیادی دارند طبیعتا نتایج لاغری موضعی با کویتیشن بیشتر می شود.

آیا کویتیشن مکمل دستگاه کرایولیپولیز است؟

در کرایولیپولیز با استفاده از سیستم سرما سلول های چربی تخریب می شوند و بعد از3 هفته سلول های چربی از طریق سیستم لنفاوی و ادرار دفع می شوند و می توانیم بعد از کرایولیپولیز به منظور نتیجه بهتر لاغری از کویتیشن استفاده کرد ولی بهتر است حداقل 45 روز از جلسه کرایولیپولیز گذشته باشد و فاصله جلسات کویتیشن حداقل 10 روز باشد.

آیا استفاده از کویتیشن جهت رفع سلولیت پیشنهاد می شود؟

کویتیشن جهت رفع سلولیت هم سودمند است ولی روشی قوی تر و موثرترجهت رهایی از سلولیت مزوتراپی لاغری است و بهتر است اول با مزوتراپی لاغری جهت رفع سلولیت درمان شروع شود و بعد از گذشت دو جلسه از جلسات مزوتراپی لاغری در فواصل جلسات مزوتراپی لاغری، جلسات کویتیشن گذاشته شود.و طبیعتا دستگاه های کویتیشنی که همراه با جریان رادیوفرکانسی نیز هستند به نتیجه بهتر در رفع سلولیت کمک می کنند.

آیا قبل از شروع لاغری موضعی با کویتیشن نیاز به آزمایشات بالینی خاصی است؟

به طور کلی قبل از روش های لاغری موضعی غیر جراحی نیازی به هیچ گونه آزمایشی نیست ولی کلینیک رسپینا  قبل از شروع درمان چاقی برای بیماران تست های کبدی و خونی خاصی پیشنهاد می کند که اگر فرد بیماری خاصی هم دارد که منجر به چاقی آن می شود ،بررسی شود.

رعایت چه نکاتی نتایج را بهتر می کند؟

  1. روزانه قبل و بعد از جلسه کویتیشن حتما آب زیادی مصرف شود.
  2. سه روز بعد از جلسه کویتیشن شروع به تمرینات هوازی کنید.
  3. حداقل ماهی یک مرتبه ناحیه مورد نظر را ماساژ دهید.
  4. حداقل هر دو هفته یک جلسه یوگا انجام دهید.
  5. رژیم غذایی مناسب از پزشک خود برای نتیجه بهتر دریافت کنید.