لاغری موضعی

لاغری موضعی با کویتیشن | هزینه کویتیشن ✅

اگر با انجام رژیم غذایی و ورزش برای لاغری به نتیجه ای دلخواه خود نرسیده اید لازم است که با روش لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن بیشتر آشنا شوید.لاغری با کویتیشن کاملا بی خطر است و بدون عوارض و بسیار کارآمد است تا انتهای مقاله از کلینیک رسپینا همراه ما باشید تا با این روش لاغری جذاب آشنا شوید.

لاغری با دستگاه کویتیشن یکی از درمان های لاغری برای از دست دادن وزن و کمک به از بین رفتن چربی های موضعی و شکل دهی بدن است.به راحتی می توانید از شر چربی های موضعی خود با کویتیشن رها شوید.

کویتیشن و از بین بردن چربی های موضعی مقاوم:

کویتیشن همان روش اصولی از بین بردن چربی های مقاوم است .همانطور که می دانید انجام ورزش و فعاليت بدني به همراه رژيم غذايي كم كالري، قطعا كاهش وزن را به همراه خواهد داشت. ولي در بعضي از مواقع، مانند زمانيكه ميخواهيم اين اتفاق سريعتر رخ بدهد و يا چربيهاي موضعي كه در برابر ورزش و رژيم غذايي مقاومت ميكنند؛  ميتوان از روشهاي كمكي جهت رسيدن به اين هدف استفاده كرد. یکی از این روش ها کویتیشن است .

لاغری با کویتیشن چگونه است؟

باید بدانید که در قسمت های مختلفی مانند زانوهای داخلی ، سینه مرد (ژنیکوماستی یا بزرگ‌ شدن سینه مردانه بالای بازوباسن و پهلوها و شکم مناطقی هستند که می توان با این روش به خوبی لاغر کرد و در این قسمت ها با کویتیشن می توانید از شر چربی های مقاوم خلاص شوید.جالب است بدانید که در ابتدا، اولترا کویتیشن یک روش سونوگرافی برای از دست دادن وزن در سالن ها است. نیازی نیست پزشک برای درمان حضور داشته باشد. پس از چندین جلسه، کاهش چند اینچی دیده می شود. اطلاعاتی در مورد زمان شروع درمان وجود ندارد.  این روش از تکنولوژی کویتیشن (سونوگرافی) برای حمله به رسوبات چربی استفاده می کند . کویتیشن در واقع یک روش ایمن، موثر و بدون نیاز به جراحی  برای از بین بردن چربی های جمع شده در سطوح مختلف بدن است.

امواج اولتراسوند با فرکانس های صوتی خود، تکان هایی در چربی های بدن ایجاد می کنند، امواجی که گوش انسان قادر به شنیدن آنها نیست ولی چنان تکانی در بافت چربی ها ایجاد می کند که سلول های چربی نمی توانند در مقابل آن مقاومت کنند و در نتیجه شکسته و به حالت مایع در می آیند و سپس آنها را برای سوختن دربدن یا دفع درکبد آماده می کنند .این امواج با ایجاد حبابهای میکروسکوپی باعث پاره شدن سلولهای ذخیره کننده چربی شده وسپس این چربی به گلیسرین واسیدهای چرب آزاد  وچربی امولسیون شده درآب ،تجزیه شده و به رگهای لنفی وارد شده ودربدن توزیع شده،به کبد رفته پس از یک سری تغییرات شیمیایی وتبدیل به مواد قابل سوختن در ماهیچه ها ،ازطریق ادرار دفع یا درماهیچه ها سوزانده میشوند.

اینجا نقش فعالیت بدنی و رعایت تغذیه مناسب ،شامل کم چربی وکم کالری به خوبی مشخص می شود. دستگاههای جدیدی که برای این کار ساخته شده اند، قادرند به طور خاص چربی ها را مورد هدف قرار دهند، مخصوصا چربی هایی که بافت سخت تر و به هم فشرده تری دارند. از روش کویتیشن به عنوان روش فرم دهنده بدن هم یاد می شود، برای اینکه نه تنها چربی ها را از بین می برد، بلکه می تواند به آنها فرم دلخواه را نیز بدهد. یکی از موارد استفاده این روش فرم دادن به اجزای صورت است. دستگاه کوچکتری که مخصوص بافت های صورت ساخته شده است، می تواند گونه ها را بالا ببرد، گودی زیر چشم ، پف چشم ها و حتی چروک ها را کم کند. همچنین چربی های زیر چونه و یا همان غبغب را از نیز از بین می برد .

باید بدانید که این روش نتایج کوتاه مدتی را فراهم می کند. بسیاری از افراد  اذعان داشته اند که  بعد از چند جلسه، میزان کاهش قابل توجهی را ملاحظه کرده اند. با این وجود، بعضی پس از پنج یا ده درمان نیز تغییری مشاهده نکرده اند. درست مانند مکمل های کاهش وزن، هیچ دو نفر تجربه مشابهی نخواهند داشت. نتایج بر اساس متابولیسم بدن، ساختار بافت، منطقه مورد نظر، سن و تغییرات هورمونی از یک فرد به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. احتمالا مهمترین چیز برای یادآوری این است که اگر سلولهای چربی کمتری ندارید، به این معنی نیست که سلولهای چربی دیگر با رژیم غذایی ناسالم، بزرگتر نخواهند شد .

آیا لاغری کردن با دستگاه کویتیشن می تواند عوارضی برای بدن داشته باشد؟

اشاره کردیم که این روش  از امواج اولتراسوند استفاده می کند، کسی نمی داند این امواج قوی که سلول های چربی بدن را در هم می شکنند، چه تاثیراتی می تواند بر اعضای داخلی بدن داشته باشند. از طرفی دیگر، ذرات چربی که در بدن آزاد می شوند، در بدن به گردش در می آیند و می توانند وارد جریان خون شوند، به همین خاطر این روش تا همین تازگی ها، روشی خطرناک به شمار می رفت و حتی در کشورهایی مانند سوئد که استانداردهای بهداشتی بالایی دارند، استفاده از آنها غیر قانونی بود؛

اما دستگاههای جدید، با آزمایشات فراوان ؛ این خطرات را از بین برده اند و توانسته اند مجوز بهداشتی بالایی دریافت کنند. این دستگاههای پیشرفته طوری طراحی شده اند که قادرند بافت چربی را از بافت های دیگر بدن تشخیص دهند و در نتیجه تنها بافت چربی را مورد هدف قرار می دهند. مشکل دوم نیز که خطر وارد شدن ذرات چربی به رگ ها بود، با شکستن ذرات چربی به ذراتی ریزتر و بی خطر مرتفع شده است؛ تا جایی که می توانيم به جرات بگویيم روش کویتیشن دیگر کوچکترین خطری برای سلامتی ندارد.

روش کویتیشن تنها برای از بین بردن چربی ها نیست، بلکه می تواند به چربی ها فرم خاصی بدهد و همچنین در درمان سلولیت و ترک های پوست مورد استفاده قرار می گیرد . خوب است بدانید که نتایج درمان با این دستگاه درصورت رعایت نکات گفته شده بسیارچشمگیر می باشد.فاصله بین جلسات هفتگی بوده وتا بدست آوردن نتیجه مطلوب یا تا زمانی که دیگرپیشرفتی درنتایج دیده نشود ادامه می یابد. حداقل تعداد جلسات باید بین ٨ تا ١٢ باشد.

درصورت رعایت رژیم غذایی مطلوب وفعالیت بدنی در هر  جلسه بین یک تا چهار سایز درنواحی بزرگ مثل شکم وپهلوها کاهش سایز خواهیم داشت. بیش از دوازده جلسه مداوم انجام درمان با مقاومت بافت چربی به امواج دستگاه همراه میشود. لذا باید ازدرمانهای کمکی بهره برد. ترکیب این روش با و خصوصا مزوتراپی سرعت و مقدار نتیجه گیری را بسیار تغییر میدهد. حین انجام کار باید تمام وسایل فلزی والکترونیکی راباید از بدن دورکرد، چرا که احتمال آسیب به بدن یا دستگاه الکترونیکی وجود دارد. پیش وپس از درمان با این دستگاه باید مقادیر زیادی درحد تحمل آب نوشید .

لاغری با کویتیشن چگونه است؟

اصول کار کویتیشن با یک موج خاص اولتراسوند است.این موج به چندین سانتی متر زیر پوست و بافت چربی عمقی وارد می شود و سپس سلول های چربی توسط این موج تخریب می شوند سپس سلول های چربی که تخریب شده اند از طریق غدد لنفاوی تخلیه و بوسیله ادرار دفع می شوند.از آنجا که هدف از کویتیشن سوختن چربی ها است، در تمام نقاط بدن که چربی اضافی دارد، قابل استفاده است.

 چه مناطقی از بدن قابل استفاده است؟

در بسیاری از نقاط بدن که تجمع چربی وجود دارد می توانیم از کویتیشن برای لاغری استفاده کنیم.

شکم، پهلو، ران ها، سینه ها و باسن جز مناطق شایع مورد استفاده جهت لاغری موضعی با کویتیشن است.

زمان هر جلسه درمان لاغری با کویتیشن چقدر است؟

زمان هر جلسه کویتیشن براساس میزان چربی و صلاح دید پزشک شما متفاوت است ولی به طور معمول زمان هر جلسه کویتیشن برای هر موضع 20 تا 30 دقیقه است.

تعداد جلسات لاغری موضعی با کویتیشن چقدر است؟

برای به حداکثر رساندن نتایج لاغری بهتر است یک بار در هفته و حداقل 6 مرتبه تکرار شود.

فرد در طی جلسه چه احساسی دارد؟

هیچ گونه احساس ناراحتی و دردی وجود ندارد و فرد بسیار در وضعیت راحتی است ولی گاها در طول درمان لاغری با کویتیشن ممکن است احساس تشنگی کند که بهتر است قبل و بعد از جلسه کویتیشن میزان زیادی آب مصرف شود.

کاهش سایز بدن چقدر است؟

میزان کاهش سایز بدن به دنبال کویتیشن به عوامل متعددی بستگی دارد و میزان کاهش سایز از 4 تا 15 سانتی متر می باشد.

-هزینه هر جلسه لاغری  با کویتیشن چقدر است؟

هزینه هر جلسه کویتیشن به میزان سطحی از چربی که کار می شود متفاوت است و طبیعتا هر چه سطح چربی و زمانی که روی بدن جهت لاغری کار می شود بیشتر باشد هزینه هم افزایش می یابد.

مزایای این دستگاه لاغری چیست؟

1.روشی کاملا غیر جراحی است و بر خلاف روش هایی مثل لیپوساکشن هیچ گونه جراحتی به بدن وارد نمی شود، بنابراین اصلا نیاز به بیهوشی و نگرانی در مورد آمبولی نیست و از امواج صوتی با فرکانس پایین استفاده می شود تا به شما کمک کند که بدون آسیب رساندن به بدن از چربی های موضعی رها شوید.

2.کاملا ایمن است، به طور معمول امواج اولتراسوند در بسیاری از روش های تشخیص و درمانی پزشکی استفاده می شود. بنابراین هیچ گونه نگرانی برای استفاده از کویتیشن وجود ندارد .

3.سریع و آسان:

در این روش لاغری موضعی از امواج اولتراسونیک استفاده می شود و زمان هر جلسه20  تا 60 دقیقه می باشد و هیچ خرابی و آسیبی ندارد و تنها چیزی که باید قبل از جلسه کویتیشن حتما رعایت شود، مصرف زیاد آب است .

در  بعضی از دستگاه های کویتیشن از امواج و انرژی های دیگری غیر از اولتراسوند برای افزایش تاثیر کار دستگاه بهره گرفته می شود.

کدام دستگاه های لاغری موضعی با کویتیشن نتایج بهتری دارند؟

در گروهی از دستگاه های لاغری از چند تکنولوژی در یک دستگاه برای گرفتن نتایج بهتر استفاده می شود ،برای مثال در گروهی از دستگاه های کویتیشن از اشعه مادون قرمز (IR) استفاده می شود که این اشعه باعث تحریک سلول های بیشتر می شود و به افزایش جریان خون آن ناحیه کمک می کند.

در گروهی از دستگاه های کویتیشن از EMS استفاده می شود که EMS به دلیل ماساژ و تحریک بافت چربی ناحیه مورد نظر، نتیجه کویتیشن را افزایش می دهد.در گروهی از دستگاه های کویتیشن ، از امواج رادیوفرکانسی در کنار امواج اولتراسونیک استفاده شده است.و با توجه به اینکه امواج رادیوفرکانسی نیز در کاهش بافت چربی و سفت شدن پوست نقش زیادی دارند طبیعتا نتایج لاغری موضعی با کویتیشن بیشتر می شود.

آیا این دستگاه لاغری مکمل دستگاه کرایولیپولیز است؟

در کرایولیپولیز با استفاده از سیستم سرما سلول های چربی تخریب می شوند و بعد از3 هفته سلول های چربی از طریق سیستم لنفاوی و ادرار دفع می شوند و می توانیم بعد از کرایولیپولیز به منظور نتیجه بهتر لاغری از کویتیشن استفاده کرد ولی بهتر است حداقل 45 روز از جلسه کرایولیپولیز گذشته باشد و فاصله جلسات کویتیشن حداقل 10 روز باشد.

آیا استفاده در جهت رفع سلولیت پیشنهاد می شود؟

کویتیشن جهت رفع سلولیت هم سودمند است ولی روشی قوی تر و موثرترجهت رهایی از سلولیت مزوتراپی لاغری است و بهتر است اول با مزوتراپی لاغری جهت رفع سلولیت درمان شروع شود و بعد از گذشت دو جلسه از جلسات مزوتراپی لاغری در فواصل جلسات مزوتراپی لاغری، جلسات کویتیشن گذاشته شود.و طبیعتا دستگاه های کویتیشنی که همراه با جریان رادیوفرکانسی نیز هستند به نتیجه بهتر در رفع سلولیت کمک می کنند.

آیا قبل از شروع لاغری موضعی با این دستگاه لاغری نیاز به آزمایشات بالینی خاصی است؟

به طور کلی قبل از روش های لاغری موضعی غیر جراحی نیازی به هیچ گونه آزمایشی نیست ولی کلینیک رسپینا  قبل از شروع درمان چاقی برای بیماران تست های کبدی و خونی خاصی پیشنهاد می کند که اگر فرد بیماری خاصی هم دارد که منجر به چاقی آن می شود ،بررسی شود.

رعایت چه نکاتی نتایج را بهتر می کند؟

  1. روزانه قبل و بعد از جلسه کویتیشن حتما آب زیادی مصرف شود.
  2. سه روز بعد از جلسه کویتیشن شروع به تمرینات هوازی کنید.
  3. حداقل ماهی یک مرتبه ناحیه مورد نظر را ماساژ دهید.
  4. حداقل هر دو هفته یک جلسه یوگا انجام دهید.
  5. رژیم غذایی مناسب از پزشک خود برای نتیجه بهتر دریافت کنید.

[yasr_overall_rating]