یکی از رژیم هایی که به لاغری شما کمک می کند رژیم اسلیم فست است . برنامه رژیم اسلیم فست شامل شیک‌ها و تنقلات است . این برنامه رژیم و غذاهای موجود در آن، در طول سالیان زیادی کامل شده‌اند تا با ایجاد تنوع به کاهش وزن کمک کنند. افراد زیادی با استفاده از برنامه رژیم اسلیم فست که روند پیگیری راحتی برای مصرف کالری دارند، توانستند کاهش وزن کوتاه مدت موفقی داشته باشند. در هر صورت این رژیم‌ها در طولانی مدت توصیه نمی‌شوند. این رژیم با شیک‌های اولیه شامل شکلات، توت فرنگی و وانیل برای صبحانه، ناهار و شام کامل بودند. کمی بعد  اسلیم فست تولید محصولات جایگزین غذا را که شامل تنقلات و اسنک بودند، گسترش داد. امروزه با شروع رژیم‌های کم کربوهیدرات، محصولات کم شکر و کم کربوهیدرات خود را به اسم اپتیما اسلیم فست، آغاز کرد.

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی بدون جراحی کلیک کنید.

رژیم اسلیم فست چگونه به لاغر شدن کمک می کند :

در ابتدا باید بدانید که رژیم اسلیم فست، برنامه‌ای با شش وعده در روز است. بهتر است با مثال برایتان توضیح دهیم : یک وعده‌ی کامل دلخواه شامل : دو وعده شیک یا اسموتی سه میان وعده با کالری صد طبق برنامه رژیم اسلیم فست خانم‌ها مجاز به مصرف ۱۲۰۰ کالری و آقایان ۱۶۰۰ کالری در روز هستند که این میزان موجب کاهش وزن نیم تا یک کیلو در هفته می‌شود. در این رژیم خوراکی هایی مانند موارد زیر را رعایت کنید : یک وعده غذای کامل در روز شیک‌های اسلیم فست تنقلات قهوه اما بخش اصلی و مهم رژیم اسلیم فست، میان وعده‌های آن است که در ترکیب و طعم‌های متنوع تولید شده. شیک و اسموتی‌های جدید شامل پروتئین زیادتر و کربوهیدرات کمتری نسبت به شیک‌های اولیه هستند.

اسموتی‌ها و شیک‌های اسلیم فست اسموتی‌هایی هستند که در خانه با میوه‌های تازه، دانه‌های فیبر غنی شده و سایر مواد سالم تهیه می‌شوند با محصولات اسلیم فست قابل مقایسه نیستند و به احتمال زیاد نتیجه‌ی قابل قبولی هم نخواهد داشت. مصرف روغن یا شیرین کننده‌های مصنوعی در بیشتر دستور العمل‌های اسموتی متداول نیست. افرادی که از محصولات اسلیم فست استفاده می‌کنند، دیگر مشکلات تهیه و درست کردن وعده‌های غذایی را ندارند. ما در مورد اسموتی‌هایی که در خارج از خانه تهیه می شوند، اختیاری نداریم. در رژیم اسلیم فست هیچ غذایی به طور صریح در رژیم اسلیم فست ممنوع نشده، اما مقدار کالری‌های آن محدود است.

خوب است بدانید که رژیم اسلیم فست به این دلیل محبوب است که رعایت کردن آن آسان است و از انعطاف‌پذیری لازم برای سبک‌های مختلف زندگی برخوردار است. برخلاف سایر رژیم‌ها، اسلیم فست بیشتر وعده‌های غذایی شما را تامین می‌کند، بنابراین کمتر یا بیش‌ازحد خوردن وعده‌های غذایی را برای شما سخت می‌کند. کاهش حتی مقدار اندکی از وزن هم برای سلامتی مفید است. کاهش وزن باعث کاهش فشار خون، التهاب و ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی و بعضی از انواع سرطان می‌شود بررسی ها نشان می‌دهند که دنبال کردن رژیم اسلیم فست یا استفاده از روش جایگزینی وعده‌های غذایی به کاهش قند خون کمک می‌کند مواد غذایی مانند :موز متوسط و شکلات و ذرت بو داده و پنیز  ماست یونانی  و گلابی را می توانید در این رژیم غذایی مصرف کنید . متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند که حداقل نیمی از بشقاب غذای‌تان را با سبزیجات و نیم دیگر آن را با ترکیب برابری از پروتئین و نشاسته پر کنید. غذاهایی مانند : مرغ همراه با کینوا  لازانیا همراه با سبزیجات؛ مافین‌های تخم مرغی؛هم می توانید مصرف کنید  تا زمانی که به برنامه‌ی جایگزینی دو وعده‌ی غذایی‌ خود پایبند هستید، می‌توانید این وعده‌های غذایی را هر زمانی که میل داشتید مصرف کنید .

مواد غذایی که در رژیم اسلیم فست نباید مصرف شوند :

در همین ابتدا باید اشاره کنیم که تا زمانی که مصرف کالری شما بیشتر از حد مشخص‌شده نباشد، هیچ ماده‌ی غذایی ممنوعی در رژیم اسلیم فست وجود ندارد. به عنوان مثال می‌توانید به قهوه‌ی خود شکر اضافه کنید. البته باید این کالری را از کالری کلی روزانه‌ی خود کم کنید البته استفاده از مواد غذایی پرکالری در این رژیم، کمی مشکل است. شما می‌توانید فست فود، نوشیدنی‌های قندی و میان‌وعده‌های پرچرب مصرف کنید اما میزان مصرف آنها باید کنترل‌شده باشد پس بهتر است که از جایگزین‌‌های کم‌کالری مثل میوه، سبزیجات، آبمیوه (آبمیوه‌ای که با استفاده از آبمیوه گیری پرس سرد گرفته شده باشد تا حد زیادی مواد مغذی و فیبر میوه را حفظ می‌کند) غلات کامل و پروتئین‌های کم چرب استفاده کنید. در این رژیم می توانید برای وعده ی صبحانه مواد غذایی زیر را مصرف کنید : نوشیدنی خامه‌ای و شکلاتی اسلیم فست که معمولا در وعده ی صبحانه استفاده می شود بادام و چیپس سیب زمینی طعم دار اسلیم فیت یا هویج کوچک با حمص   برای میان وعده و برای ناهار هم کره ی بادام زمینی اسلیم فست .برای وعده شام می توانید ماهی کبابی سلمون با روغن زیتون و سیب زمینی و کره و بروکلی گریل بخورید با خلاقیت می توانید گزینه های زیادی داشته باشید .

مواد غذایی که می توانید دراین رژیم تهیه و مصرف کنید عبارتند از :

به جای شیر و لبنیات می توانید از شیر خشک، شیر بادام بدون شکر یا ماست و گوشت گاو، مرغ، بوقلمون، ماهی سالمون هم پروتئین های کم چرب هستند . سبزیجاتی مانند هویج و استفناج و گوجه فرنگی و میوه هایی مانند گلابی و پرتقال و توت فرنگی و بلوبری استفاده کنید می توانید غلاتی مانند کینوا و برنج قهوه ای و گندم و گندم سیاه استفاده کنید از دانه هایی مانند گردو و چیا و بذر کتان و بادام استفاده کنید .

بررسی ها نشان داد که این رژیم منجر به کاهش وزن می شود اما در کوتاه مدت و نمی توانید برای مدت طولانی از این رژیم استفاده کنید با اینکه پایدار بودن کاهش وزن با استفاده از روش‌ جایگزینی وعده‌های غذایی مثل اسلیم فست، ثابت شده است، اما بازگشت به رژیم غذایی همیشگی می‌تواند باعث افزایش وزن گردد. بعد از کاهش وزن، توصیه می‌شود که همچنان یک وعده را با اسلیم فست جایگزین کنید و در کنار آن از میان‌وعده‌های کم‌کالری بهره ببرید. البته این روش می‌تواند برای شما گران تمام شود از طرف دیگر، این رژیم به جای مواد مغذی بر مصرف کالری تاکید دارد و به جای پیروی از یک رژیم سالم، کالری‌شماری را به شما یاداوری می کند . این روش در کوتاه‌مدت راه‌حل آسانی برای کاهش وزن به نظر می‌رسد، اما برای اینکه در درازمدت به موفقیت برسید باید عادت‌های غذایی خود را تغییر دهید . قبل از شروع هر رژیم غذایی مشورت با پزشک را فراموش نکنید .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی بدون جراحی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 15 =