یکی از روش های لاغری استفاده از اسکالپشور است . در این مقاله از این روش و مزایا و معایب آن بیشتر سخن خواهیم گفت . اسکالپشور، سلول های سرسخت چربی را  مورد هدف قرار می دهد و به صورت مطمئن از بین می روند. این روش تنها به زمان احتیاج دارد و حذف چربی های ناحیه مورد نظر دائمی خواهد بود .

لاغر کردن قسمت های مختلف بدن با اسکالپشور :

باید بدانید که این دستگاه توسط یک کمپانی آمریکایی تولید شده و از سوی سازمان غذا و داروی این کشور مورد تایید قرار گرفته است. از دستگاه اسکالپشور جهت لیپولیز چربی های ناخواسته، به عنوان دستگاهی ویژه یاد می شود. نخستین و تنها لیزر هایپرترمیک هوشمند که می تواند چربی های موضعی را از بین ببرد، مربوط به لیزر لاغری اسکالپشور می باشد. این لیزر روشی غیرتهاجمی بوده و به جراحی و بهوشی احتیاجی نداشته و پس از درمان سبب به وجود آمدن زخم روی بدن نخواهد شد . جالب است بدانید که این روش هیچ دردی را برای فرد ایجاد نکرده و می تواند هر نوعی از چربی های زیر جلدی را از بین ببرد و بسیار موثر باشد. روش غیرتهاجمی از بین بردن این چربی های زیر جلدی نیز به کمک تجزیه و حذف این سلول ها به وسیله انرژی حرارتی لیزر می باشد.

این لیزر سبب تولید انرژی حرارتی می شود که به صورت ویژه جذب سلول های چربی خواهد شد. حدود 24 درصد از سلول های چربی در هر جلسه درمانی از بین می روند . امکان نمایان شدن نتایج درمان بعد از گذشت 6 به دلیل آغاز دفع سلول های چربی تخریب شده توسط بدن هفته فراهم می شود. اما با این وجود نتایج کامل و مناسب پس از 12 هفته نمایان خواهند شد. در حین درمان تجزیه سلول های چربی صورت می گیرد و در شرایطی که فرد سبک زندگی سالم برای خود پیش گیرد و وزن خود را حفظ نماید، نتایج این درمان دائمی خواهند بود و امکان بازگشت مجدد چربی ها وجود نخواهد داشت. این دستگاه 4 هندپیس دارد و چیدمان آن ها به گونه ای است که می توانند بر روی قسمت های مختلف بدن تنظیم شوند تمام هندپیس های موجود دردستگاه به سیستم خنک کننده تماسی پیشرفته مجهز بوده که این امر سبب می شود در طول درمان حداق میزان درد برای فرد ایجاد شود . تولید کلاژن به دلیل تحریک گرمایی پوست و تاثیر لیزر در قسمت های تحت درمان، رخ خواهد داد. به همین خاطر پس از درمان، جوانسازی و تایتینگ پوست نیز رخ می دهد و دیگر شل بودن و افتادگی پوست نمایان نمی باشد . نتایج درمانی حاصل از این روش به دلیل این سلول های چربی کاملا تخریب می شوند، برگشت ناپذیر است .

از اسکالپشور برای لاغر کردن کدام قسمت ها استفاده می شود ؟

 استفاده می شود . از این روش برای از بین بردن چربی های موضعی و پیکرتراشی برای همیشه قابل استفاده برای نواحی شکم، ران، باسن، پهلو، گردن و بازو درمان غبغب و چربی های موجود در زیر چانه از بین بردن ناهمواری های بدن پس از روش های لیپوساکشن و لیپولیز پوست را در قسمت های تحت درمان جوانسازی می نماید.

برخی از نکاتی که برای لاغر کردن با اسکالپشور باید به ان توجه کنید :

 همواره توصیه می کنیم که پیش از درمان باید با پزشک مشاوره صورت گیرد تا مناسب ترین راه جهت کم کردن چربی ها به فرد پیشنهاد شود. افرادی که خواهان انجام روش های جراحی مثل لیپوساکن نیستند، می توانند از اسکالپشور استفاده کنند. از جمله نواحی که به دلایل فیزیولوژیک، سلول های چربی در آن ها بیشتر تجمع می یابند، شکم و پهلوها می باشند. چربی های موجود در ین قسمت ها مقاومت زیادی دارند و راحت از بین نمی روند. به همین جهت از بین بردن چربی های این نواحی، از هدف های درمانی مناسب اسکالپشور می باشد. به این ترتیب این چربی ها به صورت دائمی از بین خواهند رفت . عواملی از قبیل داشن رژیم غذایی با کالری زیاد، خواب کم که سبب اختلال متابولیک می شود و نیز داشتن استرس زیاد که هورمون کورتیزول بیشتری را ترشح می کند، سبب می شوند چربی ها به جای سوختن، ذخیره شوند که این امر سبب بیشتر شدن وزن می شود.

بعد از لاغر کردن با اسکالپشور باید چه مراقبت هایی داشته باشید :

بعد از لاغر کردن با این روش پس از درمان، امکان بازگشت به فعالیت های روزانه وجود دارد. جلسه درمانی در حدود بیست و پنج دقیقه زمان می برد و می توان برای سپری شدن این زمان، موسیقی گوش نمود و یا خواب کوتاهی کرد با وجود عدم بازگشت سلول های چربی حذف شده، اما آن ها می توانند دوباره رشد نمایند. بعد از اقدام برای از بین بردن سلول های چربی به کمک این روش، پیشنهاد می شود رژیم غذایی مناسبی را به همراه انجام فعالیت های ورزشی منظم رعایت نمایید تا به این ترتیب احتمال ایجاد مجدد چاقی موضعی وجود نداشته باشد.

رژیم غذایی و نیز برنامه ورزشی مناسب توسط پزشک به فرد داده خواهد شد تا با توجه به نیازهای جسمانی خود به ورزش بپردازد. اما در حالت کلی پیشنهاد می شود فرد رژیم غذایی مبتنی بر غذاهایی از قبیل میوه ها، دانه های کامل، سبزیجات، ماهی و لوبیا و نیز چربی های سالم از جمله آجیل، روغن های گیاهی و دانه ها جهت افزایش عملکرد بدن، داشته باشد. علاوه بر این موارد، فرد باید به صورت منظم به فعالیت های ورزشی بپردازد تا به این ترتیب سبب بهبودی انعطاف پذیری، قدرت و تعادل بدن خود شود. همه موارد گفته شده نقش تعیین کننده ای در سلامتی و زیبایی شخص خواهند داشت. افرادی که دارای قسمت های ناهماهنگ در بدن خود می باشند و به ویژه دارای نواحی که مقاومت زیادی در برابر رژیم و ورزش دارند، می باشند، مناسب برای این روش هستند . خوب است بدانید که افراد شرایط متفاوتی با یکدیگر دارند. در کلینیک پوست و مو، برنامه مناسبی برای تحقق اهداف فرد ارائه می شود. اغلب افراد زمانی که قسمت های گوناگونی را تحت درمان قرار می دهند، بهترین نتیجه را مشاهده می نمایند . سخن اخر اینکه قبل از هر عمل لاغر با پزشک مجرب مشورت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =