اولین علامت دیابت در آدم های چاق بدون هیچ دلیلی دچار کاهش وزن می شوند چون قند خون برای مدت طولانی به انرژی و چربی تبدیل نمی شود انسولین که هورمون اصلی تولید کننده چربی است یا کاهش یافته و یا بی اثر شده است.دیابت بیماری خیلی خطرناکی است که نتها باعث افزایش ابتلا به بیمار یهای قلبی می شود بلکه در دراز مدت تاثیر نامطلوبی روی چشم ها،کلیه ها و سیستم های اعصاب و پوست دارد.

 

همه افراد چاق دیابت نمی گیرند اما بیشتر آنها به هایپرانسولینیسم افزایش انسولین در خون مبتلا می شوند که مرحله قبل از دیابت است و چه بسا خطرات بیشتری از دیابت داشته باشد.

حالا اگر جز گروه ب هستید قابل توجه ترین علامت احساس خستگی دائمی در افراد چاق است که هیچ علاحی هم ندارد بعد هم ضعف و گرسنگی که اغلب با افسردگی و تحریک پذیری همراه است.ا فراد چاق نتها زود خسته می شوند بلکه دچار کاهش قند خون هم می شوند که نتایج حیرت آور آن مصرف بیشتر گلوکز است.

وقتی فردی دچار اختلال در سوخت و ساز کربوهیدرات می شود کاهش قند خون بیشتری هم خواهد داشت با مصرف بیشتر گلوکز انسولین بیشتری ترشح می شود و قند خون پایین می افتد تا به میزان غیر طبیعی می رسد.

اگر شما جز گروه ب احساس خستگی و تحریک پذیری و گرسنگی دارید که در بعد از ظهر نمایان تر است و کاهش قند خون شما را گرسنه می کند و شما بیشتر می خورید و تمام آن داستان غم انگیز تکرار می شود.بنابراین آنچه تصور می کردید اختلال روحی و شخصیتی است در واقع اختلال در سوخت و ساز است و شما گناهی ندارید.

در بسیاری از تحقیقات علمی نوع دوم را دارای پنج مرحله می دانند که سه مرحله ی اول آن قبل از وقوع دیابت است این مرحله عبارتند از:

  1. مرحله اول:فقط مقاومت به انسولین وجود دارد.

  2. مرحله دوم:مرحله اول+ افزایش سطح انسولین در خون هایپرانسولینیسم

  3. مرحله سوم:مرحله اول+مرحله دوم+اختلال در آزمون تحمل گلوکز

  4. مرحله چهارم:دیابت نوع دوم با سطح انسولین بالا

  5. مرحله پنجم:دیابت نوع دوم با سطح انسولین پایین

 

تصور می کنم هرکس در این مراحل باشد مبتلا به اختلالات است که من به آن اختلالات وابسته به دیابت می گویم.حدود ۹۰٪از افرادی که بعد از خوردن یک وعده کربوهیدرات ترشح زیاد انسولین دارند به اختلال مبتلا هستند که خطرات بیشتری نسبت به خود دیابت سلامتی آن ها را تهدید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =