امروزه که داشتن تناسب اندام جزیی از زندگی بشر شده و بسیار اهمیت دارد لاغری با وجود غذاهای فراوری شده و فست فود ها و وقت کم کار مشکلی است و اغلب ما که اضافه وزن داریم به  دنبال راه سریع و فوری برای لاغری هستیم همین رژیم گاهی اوقات سبب مشکل برای فرد می شود و حتی شرایط را بدتر از قبل می کند.

برای رهایی از اضافه وزن با ما تماس بگیرید .

در این مقاله شما را با برخی از رژیم های سریع که به سرعت به کاهش وزن کمک می کنند اما برای سلامتی خطرناک هستند می پردازیم . بهتر است از گرفتن اینگونه رژیم ها خودداری کنید .

لاغری سریع با روزه گرفتن :

این رژیم اصلا پایه و اساس علمی ندارد . این روش ادعا دارد که در روزی که ماه کامل است اگر روزه باشید می توانید به سرعت وزن کم کنید . با این رژیم تنها در یک روز ۳ کیلو وزن کم کنید. روزه گرفتن برای مدتی اصلا برای ما ضرر ندارد اما انگیزه برای این کار نباید کاهش وزن باشد. هیچ توصیه علمی وجود ندارد که بگوید بدن برای سم زدایی نیاز به برنامه غذایی دارد. کلیه به صورت طبیعی دائما در حال سم زدایی از بدن است و نیازی به رژیمی که در آن فقط آب بخوریم، نیست به جای کمک گرفتن از ماه کامل، غذاهای مغذی و سالم را به غذاهای فرآوری شده ترجیح دهید و تحرک داشته باشیم خود به تدریج وزن کم خواهیم کرد .

خوردن انگلی که باعث لاغری شود :

شاید عجیب باشد ولی  این نوع رژیم با شروع قرن ۲۰ رواج پیدا کرد. باید انسان ریسک پذیری باشیدکه بخواهیدقرص دارای کرم نواری را بخورید  برخی افراد ان را خوردند و با این کار کرم داخل روده آنها رشد کرده است. این کرم تمام غذاهایی که خورده می شود را استفاده می کند تا فرد به وزن هدف برسد. گفته می شود بعد از اینکه به وزن ایده آل برسید تنهابا قرص ضد انگل می توان کرم را نابود کرد. این کرم فوق العاده بزرگ می شود و مشکلات وحشتناکی برای سلامت از جمله اسهال، استفراغ، سردرد و حتی صرع به وجود می آورد. به عقیده ی دکترهای متخصص تغذیه  این کار حتی اگر نتیجه هم بدهد اصلا همیشگی نیست. این نوع کاهش وزن فوق العاده خطرناک و ناسالم است و حتی کشنده است چون نه تنها منجر به کمبود جدی مواد مغذی در بدن می شود بلکه عوارض دائمی از خود به جای می گذارد. اگر موفق به نابودی انگل شوید بعد مدتی کوتاه دوباره وزن اولیه خود و حتی بیشتر برمی گردید.

رژیم کم کالری آمریکایی ها :

ابداع کنندهای این رژیم مدعی بودند که به سرعت وزن کم می کنید و به یک ستاره تبدیل می شوید .آنها منتخبی از شیک ها و کوکی ها را برای فروش گذاشته بودند که باید ۲۴ ساعت یا بیشتر با آن سر می گذراندند و در مدت کوتاهی ( یکی دو روز ) شاهد کاهش وزن یک تا چهار کیلو خواهند بود. رژیم های غذایی به شدت کم کالری مانند این رژیم بسیار خطرناک است به خصوص زمانی که بیش از چند روز رعایت کنید. متخصصان تغذیه می گویند این رژیم غذایی بدن را در حالت گرسنگی قرار می دهد و بیشتر کاهش وزنی که در چند روز اول تجربه می کنید تنها وزن آبی است که از دست می دهید. همچنین این برنامه سبب عوارضی از جمله اسهال، خستگی، یبوست و تهوع هم خواهد شد .

رژیم لاغری سریع با پوره ی غذای بچه :

این رژیم توسط یک مربی ورزشی معرفی شد . ایده اصلی  این رژیم این  بود که به جای صبحانه و ناهار یک شیشه غذای پوره شده بچه استفاده شود. در این رژیم غذایی شام نیز وعده کم کالری است. مطمئنا یک نوزاد با این غذای کوچک و پوره شده زندگی می کند اما آیا یک فرد بالغ هم می تواند با شیشه کوچک از این غذا احساس گرسنگی نداشته باشد؟ از هر غذایی اگر مقدار کمی مصرف شود کاهش وزن را به دنبال خواهد داشت اما غذای بچه سبب گرسنگی خواهد شد. غذای بچه دارای پروتئین و مواد مغذی بود تا بدن دچار کمبود نشود. این برنامه فرد را از خوردن غذای واقعی محروم می کند. بهترین روش برای کاهش وزن بالا بردن مصرف میوه و سبزیجات و پایین آوردن غذاهای پرچرب است . و این روش بی فایده است .

رژیم لاغری سریع با گریپ فروت :

این رژیم از دیرباز بوده و هنوز هم کم و بیش استفاده می شود . در این رژیم غذایی باید قبل از خوردن هر چیزی گریپ فروت بخورید و مقدار زیادی آب بنوشید. کربوهیدرات را حذف کنید و پروتئین بدون چربی بخورید تا سریع تر چربی بسوزانید. این رژیم مدعی است که اگر ۱۰ روز این برنامه را انجام دهید چهار کیلو و نیم وزن کم می کنید. خوردن گریپ فروت به باریک شدن کمر و کاهش وزن کمک می کند. این خاصیت به احتمال زیاد به دلیل گریپ فروت است که وزن آب بدن را کاهش می دهد. این میوه حجم بالا و کالری بسیار کمی دارد که حجم معده را پُر و کالری دریافتی کاهش پیدا می کند اما خوردن گریپ فروت به دلیل تداخل در اثر برخی داروها اگر استفاده می کنید می تواند مشکل ساز باشد بهتر است با پزشک مشورت شود و از رژیم های سریع بپرهیزید زیرا فقط سلامت بدن تان را به خطر می اندازند .

لاغری سریع با استفاده از لوله :

یکی از بدترین نوع رژیم های فوری این روش است . رژیم غذایی که به فرد با یک لوله غذا داده می شود. غذا به وسیله لوله به اندازه یک رشته ماکارانی قابل عبور از بینی به فرد داده می شود. این رژیم برنامه بسیار کم کالری، پروتئین، چربی و بدون کربوهیدرات است. با پیروی از رژیم لوله بدن به حالت کتوز می رود و چربی خود را با سرعت می سوزاند. در واقع به کمک یک لوله لاغر می شوید . این برنامه غذایی فوق العاده کم کالری است و همیشگی نیست. همچنین عوارض ناشی از این رژیم غذایی شامل یبوست، سنگ کلیه، کم آبی بدن، سرگیجه و سردرد می شود. در بیشتر موارد رابطه فرد با غذا کاملا از بین می رود و دیگر تمایلی به غذاخوردن ندارد . هرگز این روش را امتحان نکنید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 13 =