Uncategorized @fa

عوارض کرایولیپولیز چیست؟ + بررسی کامل این روش لاغری موضعی

عوارض-کرایولیپولیز-چیست

عوارض کرایولیپولیز چیست؟و آیا از خطرات کرایولیپولیز آگاهی دارید یا خیر؟ در این مقاله از کلینیک رسپینا به بررسی عوارض احتمالی این روش می پردازیم اما قبل از آن به سوال باید پاسخ داد که کرایولیپولیز اصلا چی هست و چگونه باعث لاغری موضعی و حذف چربی های مقاوم ما می شود با ما همراه باشید و نظران خود را در انتهای مقاله برای ما بنویسید.

فرآیند کرایولیپولیز چگونه است؟

کرایولیپولیز یک شکل دیگر از CoolSculpting است، یک روش پزشکی غیر تهاجمی که به از بین بردن سلول های چربی اضافی زیر پوست شما کمک می کند.در حالی که کرایولیپولیز مزایای متعددی دارد، اگر این روش را در نظر می گیرید، مهم است که از خطرات آن آگاه باشید.سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) کرایولیپولیز را به عنوان یک درمان پزشکی ایمن تایید کرده است.

کرایولیپولیز مزایای زیادی نسبت به سایر روش های حذف چربی مانند لیپوساکشن دارد. این غیر جراحی، غیر تهاجمی است و نیازی به زمان بهبودی ندارد.پس از یک روش، سلول های چربی آسیب دیده ممکن است 4 تا 6 ماه طول بکشد تا از بدن خارج شوند. کرایولیپولیز به طور متوسط ​​20 درصد چربی ناحیه درمان را کاهش می دهد.

سازمان غذا و داروی آمریکا FDA کرایولیپولیز را به عنوان ایمن برای استفاده تایید کرده است.بررسی‌های متعدد منبع معتبر به این نتیجه رسیده‌اند که کرایولیپولیز یک جایگزین مطمئن و ایمن برای روش‌هایی مانند لیپوساکشن با عوارض جانبی محدود است.اما به دلیل جدید بودن این درمان ها در بازار، تحقیقات زیادی در مورد اثرات طولانی مدت آنها وجود ندارد.

کرایولیپولیز یک روش پاکسازی شده توسط FDA تایید شده است که شامل “انجماد” سلول های چربی است سلول های چربی که در مقابل ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند.

این بدان معنا نیست که کرایولیپولیز کاملاً عاری از عوارض جانبی است. در حالی که به معنای ایجاد درد و ناراحتی طولانی مدت نیست، اینها برخی از احتمالات هستند. بیشترین ناراحتی از اثرات “خنک کننده” عمل واقعی احساس می شود. همانطور که بدن شما با حذف سلول های چربی سازگار می شود.

آیا کرایولیپولیز درد داره؟

درد احساس شده از کرایولیپولیز در درجه اول در طول خود عمل تجربه می شود. طبق وب‌سایت رسمی کرایولیپولیز ، این شرکت اذعان می‌کند که ممکن است احساس درد ناشی از بی‌حسی ناشی از احساس خنک‌کننده‌ای از اپلیکاتور انجماد مورد استفاده در طول عمل احساس شود. همچنین ممکن است احساس نیشگون گرفتن و کشش خفیف داشته باشید زیرا سلول های چربی یخ زده و بیرون کشیده می شوند. چنین اثراتی ممکن است بین 5 تا 10 دقیقه از زمان درمان 60 دقیقه ای منبع مورد اعتماد باقی بماند.

پس از عمل، ممکن است درد همراه با خارش و تورم را تجربه کنید. سطح درد نیز می تواند در بین مناطق درمان متفاوت باشد و شکم آسیب پذیرترین آن است.

آیا کرایولیپولیز باعث آسیب عصبی می شود؟

کرایولیپولیز باعث آسیب عصبی نمی شود. با این حال، به گفته مرکز زیبایی شناسی، بی حسی شایع است. این می تواند برای چند هفته ادامه یابد. همچنین می تواند بیاید و برود.گزارشات حکایتی از درد شدید و درد عصبی برای چند روز یا چند هفته پس از عمل وجود ندارد.

عوارض جانبی رایج پس از کرایولیپولیز عبارتند از:

 • درد
 • کبودی
 • گرفتگی عضلات
 • اسهال
 • پر شدن گلو (اگر گردن تحت درمان باشد)
 • خارش
 • اسپاسم عضلانی
 • حالت تهوع
 • سرخی
 • نیش زدن
 • ورم
 • لطافت
 • مور مور

خطرات و عوارض جانبی کرایولیپولیز

درد یا درد

پس از کرایولیپولیز، ممکن است درد خفیف، سوزش یا درد در محل درمان را تجربه کنید. این ممکن است به دلیل دمای سرد شدیدی باشد که درمان استفاده می کند.

مطالعه ای در سال 2015 نتایج افرادی را که در مجموع 554 روش کرایولیپولیز را طی یک سال انجام دادند، بررسی کرد. بررسی نشان داد که هر درد پس از درمان معمولاً 3 تا 11 روز طول می کشد و به طور مستقل از بین می رود.

تحریک موقت

قرار گرفتن در معرض دمای سرد ناشی از کرایولیپولیز ممکن است پوست شما را تحریک کند. این می تواند باعث:

 • تغییر رنگ موقت پوست
 • ورم
 • کبودی
 • حساسیت پوست

بیشتر این اثرات در محل ناحیه درمان احساس می شودو اینها موقتی هستند و معمولا در عرض چند هفته از بین می روند. درد و ناراحتی بعد از عمل ممکن است سه روز بعد دوباره نوسان کند، جایی که عوارض جانبی ممکن است به طور موقت عود کند.

خنک سازی به ندرت عوارض جانبی جدی ایجاد می کند. با این حال، اینها احتمالاتی هستند که باید قبل از موعد با پزشک خود در میان بگذارید تا بتوانید علائم را تشخیص دهید و به سرعت پاسخ دهید.

نکاتی برای کاهش عوارض جانبی کرایولیپولیز

با پزشک خود در مورد روش هایی صحبت کنید که می توانید به کاهش احتمال تجربه درد و سایر عوارض جانبی در طول و بعد از این روش کمک کنید. آنها همچنین ممکن است برای کمک به افزایش اثربخشی فرآیند انجماد چربی و در عین حال محدود کردن عوارض جانبی، ماساژ ناحیه مورد درمان را انجام دهند.

نکته مهم این است که جنس خود دستگاه و همچنین پد کرایولیپولیز بسیار مهم و حائز اهمیت هستند به طوری که اگر دستگاه اسپانیایی و یا آمریکایی باشد و جنس پد عالی باشد دیگر هیچ نگرانی نسبت به عوارض که در بالا توضیح دادیم نباید داشته باشید.

داروهای مسکن نسخه‌ای معمولاً برای این روش ارائه نمی‌شوند، زیرا غیر جراحی است. از بیهوشی نیز استفاده نمی شود. با این حال، پزشک شما ممکن است توصیه کند که در صورت بروز هر گونه درد یا تورم پس از عمل، از داروهای مسکن بدون نسخه (OTC) استفاده کنید. قبل از درمان نباید مسکن مصرف کنید، زیرا این امر می تواند عوارض جانبی مانند کبودی را افزایش دهد.

استامینوفن (تیلنول) می تواند به کاهش درد کمک کند، اما به گفته منبع سلامت هاروارد، نباید بیش از 3000 میلی گرم در روز مصرف کنید. استامینوفن بیش از حد می تواند منجر به آسیب کبدی شود، به خصوص زمانی که با الکل مصرف شود.

حتما حتما قبل از هر اقدامی مشاوره بگیرید تا اول متوجه شوید که کرایولیپولیز برای شما مفید است و همچنین پزشک مربوطه شما را معاینه کند.همچنین توصیه می شود که در فاصله 30 پوندی از وزن ایده آل خود باشید. این کار باعث موثرتر شدن این روش می شود و همچنین ممکن است عوارض جانبی کمتری به دنبال داشته باشد.

برخی از مراحل مقدماتی می تواند به راحتی روز درمان شما کمک کند. مطمئن شوید که شما:

چیزی برای خواندن یا بازی، مانند رایانه لوحی خود بیاورید

برای جلوگیری از تهوع ناشی از درمان، یک میان وعده کوچک بخورید

لباس گشاد و راحت بپوشید

مراقبت از روش زیر

طبق گفته مرکز زیبایی شناسی، ممکن است دو تا چهار ماه طول بکشد تا شما نتایج کامل درمان کرایولیپولیزخود را ببینید. در تمام این مدت نباید ناراحتی طولانی مدت داشته باشید، اما ممکن است تا چند هفته پس از درمان عوارض جانبی داشته باشید.

برای اینکه خود را راحت تر کنید، نکات زیر را برای مراقبت های بعدی در نظر بگیرید:

لباس های راحت مانند شلوار یوگا بپوشید.

اسپانکس یا سایر لباس های فشرده سازی را در نظر بگیرید.

برای کاهش درد و التهاب به حرکت ادامه دهید.

هر گونه عوارض جانبی شدید را فوراً به پزشک خود گزارش دهید.

 

حرف آخر

کرایولیپولیز توسط مجله جراحی زیبایی “یک روش ایمن و موثر کانتورینگ بدن غیر جراحی” در نظر گرفته شده است. در حالی که دردی که در حین کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز احساس می شود فقط موقتی است، ممکن نیست اثرات طولانی مدتی برای شما به ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *