مزوتراپی لاغری و زیبایی.در این مقاله یکی از روش های کاربردی و حرفه ای برای لاغری و پوست را مورد بررسی قرار می دهیم.تا انتهای مقاله همراه ما باشید

مزوتراپی چیست ؟

مزوتراپی

خوب است بدانید که مزوتراپی یکی از روش‌های درمانی و زیبایی پوستی است و در دسته‌ی شیوه‌های تزریقی قرار می‌گیرد. یعنی در این روش مواد ویژه‌ای با خاصیت درمانی به زیر پوست تزریق می‌شود. این مواد خاص با توجه به مشکل شما تعیین می‌شوند. مواردی همچون عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها و آنزیم‌ها، داروها و هورمون‌ها از جمله مواردی هستند که در طی مزو به صورت موضعی به درون پوست تزریق می‌شوند.

واژه مزوتراپی از دو بخش «مزو» و «تراپی» تشکیل شده است. مزو در زبان لاتین به معنی «میانی» بوده و تراپی هم به معنی «درمان» است. همانطور که از اسم این روش برمی‌آید، در مزوتراپی لایه‌ی میانی پوست را درمان می‌کنیم  مزوتراپی تکنیک معرفی داروها به داخل مزودرم پوست است یعنی در درم پوست و بافت زیر جلدی در طب زیبایی شناسی دو نشانه اصلی درمان سطح سلولیت بدن و در سطح جوان سازی پوست صورت  گردن و قفسه سینه است

قبل از مزوتراپی چه مواردی را باید انجام دهید ؟

بیمار چهل دقیقه قبل از اتمام عمل توسط پزشک برای استفاده از کرم بی حسی موضعی به مطب می آید عملکرد تکنیک مزوتراپی برای صورت و گردن ممکن است حدود 20 تا 30 دقیقه طول بکشد و اگر از بی حسی موضعی به اندازه کافی استفاده شود ، روش مزوتراپی بدون درد است.

ایا دردناک است ؟

شما ممکن است مختصری درد یا سوزش در حین انجام درمان حس کنید که کاملا قابل تحمل است هر چند می توان با بی حسی موضعی، عملیات درمانی بدون دردی داشت.

کاربرد مزوتراپی چیست ؟

باید بدانید که این روش برای جوانسازی پوست، از بین بردن لک‌های پوستی، از بین بردن لک‌های بارداری، لیفتینگ پوست، ذوب کردن سلولیت‌ها و چربی‌های اضافه و درمان ریزش مو مناسب است

چه مواردی را می توانید با مزو درمان کنید ؟

خوب است بدانید که زخم های آکنه ، جوان سازی ، پر بودن و درخشش صورت ، سفید کننده صورت ، دیستروفی لب ، آلوپسی ، ریزش مو (هم در زن و هم مرد) ، سلولیت ، چاقی موضعی ، خط کشش ، پوست آسیب دیده با آفتاب و چروک می توانید با مزوتراپی درمان کنید .

آیا مزو کردن عوارضی هم دارد ؟

معمولا برای همه ی کسانی که می خواهند مزو کنند این سوال پیش می اید که ایا این روش عوارضی هم دارد .  باید بدانید که تزریق مواد ممکن است کمی با درد همراه باشد و پس از تزریق احتمال بروز کمی تورم در ناحیه ی تزریق وجود دارد که کاملا طبیعی است و سریعا برطرف می گردد. از آنجا که مویرگ‌ها و پوست بسیار نازکی در اطراف چشم‌ها وجود دارد، در اثر مزوتراپی برای رفع سیاهی و لک‌های دور چشم، کبودی دور از انتظار نخواهد بود.

آیا روشی دائمی است ؟

باید پاسخ گفت خیر، این روش موقت است و باید در جلسات متعدد درمان را تکرار کرد که در ابتدای درمان در فواصل کوتاه و در نوبت های بعدی با فواصل طولانی تر درمان دنبال شود . در مورد مزو مو هم زمانی که از محلول‌های مناسب برای تزریق استفاده شود، ریزش مو تا حد قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند و حتی گاهی شاهد رشد مجدد مو هم خواهیم بود؛ اما در این مورد هم باید تزریق و درمان،‌ادامه ‌دار باشد. مانند هر پروسه زیبایی برای ماندگاری آن ویزیت های دوره ای منظم توصیه می شود.

چه کسی مواد ترکیبی برای تزریق را آماده می کند ؟

پزشکان هم می توانند مواد ترکیبی را آماده کنند ولی برای کاهش احتمال آلودگی با میکروب ها بهتر است از ترکیب های آماده استفاده شود.

نتایج بعد از گذشت چه مدتی مشخص می شود ؟

از سوالات متداول مزوتراپی که قابل توجه هم هست مدت زمان اثر بخشی ونتیجه آن است که در پاسخ باید گفت نتایج بستگی به وضعیت بدن و موقعیت درمانی دارد. به طور متوسط بیماران پس از ۳ جلسه به طور عینی متوجه تغییرات می شوند. در برخی از موقعیت ها، بیماران پس از یک جلسه نیز، نتایج را مشاهده می کنند.

آیا ممکن است برای برخی از پوست ها خطرناک باشد ؟

مزوتراپی خطرناک نیست برای هیچ نوع پوستی.البته میزان تاثیر این روش از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بنا به تشخیص پزشک مزوتراپی برای درمان، تجویز می گردد و ممکن است برای همه موثر نباشد. این روش برای تمام افراد با هر جنس پوست و مویی مناسب است ولی بسته به اینکه برای هر فرد چه مقدار موثر است یا باید بنا بر احتیاج هرکسی چه مواد تزریقی استفاده کرد متفاوت است. بنابر این بهتر است قبل از هرگونه درمان زیبایی با پزشک مشاوره شود.

مزوتراپی چگونه باعث کاهش چربی و درمان سلولیت می شود ؟

خوب است بدانید که مزوتراپی سه عامل دخیل در تشکیل سلولیت را درمان می کند.  پزشک شما یک فرمول خاص برای کاهش چربی موجود در سلولیت شما ، بهبود گردش خون مختل و تجزیه بافت هم بند آسیب دیده ایجاد می کند، از این طریق سطح پوست را صاف می کند. مزوتراپی می تواند سلولیت را که در هر جای بدن قرار دارد ، درمان کند.

کدام نوع پوست کاندید انجام مزوتراپی است ؟

مزوتراپی

باید گفت همه انواع پوست کاندیدای مناسبی برای مزوتراپی هستند .

مزوتراپی چگونه انجام می شود ؟

مزوتراپی می تواند به صورت دستی با استفاده از یک سرنگ (در چربی) یا با استفاده از سوزن های خیلی کوچک در غلتک یا قلم مزو یا با اسلحه مزوتراپی انجام شود.

از مزوتراپی برای کدام قسمت های بدن استفاده می شود ؟

توجه کنید که بسته به نشانه ها می توانیم آن را در صورت ، گردن ، ناحیه قفسه سینه ، قسمت پشت دست ، پوست بدن و چربی ، پوست سر( مو) استفاده کنیم.

بهبود مزوتراپی چه مدت طول می کشد ؟

باید بدانید که بر خلاف عمل جراحی ، مزوتراپی نیاز به زمان بهبودی بعد از عمل ندارد ، نیازی به بانداژ سنگین ندارد و نیازی به بیهوشی نیست.  در حالی که بسیاری از اقدامات جراحی نیاز به یک تا دو هفته بهبودی دارند ، بیمارانی که تحت مزوتراپی قرار دارند هیچ وقفه ای در زندگی روزانه خود ندارند ، در حالی که جوان سازی زیبایی طبیعی را دریافت می کنند.

مزوتراپی چندبار باید انجام شود ؟

درمان های مزوتراپی معمولاً یک بار در هفته انجام می شود.  همان طور که بهبود دیده می شود ، ممکن است درمان های کمتری نیاز باشد مانند هر دو هفته یک بار یا یک بار در ماه انجام شود.

مزوتراپی چه مزایایی دارد؟

خوب است بدانید که مثلا لیپوساکشن سلولیت را درمان نمی کند. در حقیقت ، لیپوساکشن اغلب باعث برجسته تر شدن سلولیت موجود می شود. مزوتراپی سلولیت را به طور مستقیم درمان می کند و باعث نرم تر شدن پوست و کاهش چربی در مناطق منتخب می شود. رسوبات چربی از بدن خارج می شوند و در مناطق دیگر که اغلب پس از لیپوساکشن ظاهرمی شوند ، رخ نمی دهند. مزوتراپی نیاز به بستری شدن در بیمارستان و یا بیهوشی عمومی ندارد.

مزوتراپی چگونه باعث جوانی و شادابی پوست می شود ؟

باید بدانید که تزریق ویتامین های زیر پوستی ، سلول ها را دوباره زنده می کند و آنها را فعال تر می کند و از این طریق باعث تولید کلاژن و الاستین می شود.  شما می توانید درمان های ضد پیری را در اواسط دهه بیست یا سی سالگی آغاز کنید تا از ایجاد چین و چروک جلوگیری شود. درمان های صورت ، گردن ، بازوها و دست ها سالانه چندین بار توصیه می شود

چگونه مزوتراپی باعث ازبین رفتن لکه ها می شود ؟

مزوتراپی از ذخیره سلول ها در ایجاد چربی ، جلوگیری می کند و به تجزیه سلول های چربی موجود کمک می کند. که این امر باعث کاهش لکه ها و کاهش وزن می شوند

چه داروهایی در مزوتراپی استفاد می شوند ؟

مزوتراپی

: باید بدانید که داروهای مورد استفاده متنوع است و می توان آنها را در طبقه بندی قرار داد

: بازسازنده : پلاکت درمانی یا پی آر پی (پلاسما سرشار از فاکتورهای رشد)را ما از خود بیمار استخراج می کنیم: سنتز کلاژن ، الاستین و اسید هیالورونیک را برای تحریک سنتز فیبروبلاست ترویج می کند اسید هیالورونیک بدون توانایی جذب آب ، پوست را مرطوب می کند.

ویتامین های مزوتراپی: ویتامین های آ و ای و سی و خانواده ی ویتامین ب و عناصر کمیاب (مواد معدنی و اسیدهای آمینه) و کوآنزیم ها.  آنها بهترین داروهای شناخته شده در مزوتراپی صورت هستند.

قطعات اسید نوکلئیک که باعث تحریک سنتز کلاژن می شوند : دی میتل اتانول آمین آگونیست کولینرژیک به خصوص برای گشاد شدن ظهور مناسب است زیرا باعث افزایش لحن عضلات میوفیبریل های پوستی می شود سیلیکون آلی: آنتی اکسیدان ، لیپولیتیک و تعمیر کننده ماتریس فیبر.

ایا مزوتراپی هزینه ی زیادی را نیاز دارد ؟

خیر، روش مزوتراپی بسته به مکان تحت درمان متفاوت است و بیمه به دلیل عمل زیبایی به آن تعلق نمی گیرد برای مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه  دقیق درمان با مزوتراپی برای شما با کلینیک رسپینا  تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =