لاغری موضعی

کرایولیپولیز غبغب

کرایولیپولیز غبغب cryolipolysis double chin و لاغری غبغب در یک جلسه ممکن است و آیا کرایولیپولیز می تواند منجر حذف چربی های غبغب شود؟کریولیپولیزغبغب، یا همان CoolSculpting ، یک روش غیر تهاجمی است که برای از بین بردن غبغب وهمچنین از بین بردن ذخایر چربی محلی در برخی از نقاط بدن استفاده می‌شود.

این روش به طور کلی با استفاده از خنک‌کننده کنترل شده بر روی ناحیه مورد نظر، سلول‌های چربی را منجمد کرده و سپس بدن به طور طبیعی این سلول‌های چربی را جذب و حذف می‌کند.درمان کریولیپولیز برای کاهش چربی زیر فک،این روش به طور معمول با استفاده از دستگاه خنک‌کننده، که به دقت بر روی ناحیه زیر فک قرار می‌گیرد، اجرا می‌شود.در این مقاله از کلینیک رسپینا به بررسی و جواب این سوالات می پردازیم با ما همراه باشید.

برای اطلاع از قیمت و همچنین مشاوره رایگان

غبغب چیست؟

غبغب یا به انگلیسی (double chin) همان تکه چربی یا پوست اضافه و آویزان زیر گردن است که پوست را از حالت طبیعی و منسجم آن خارج می‌کند. اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم، غبغب باعث می‌شود تا برای همیشه یک لایه چربی اضافه زیر گردن‌تان وجود داشته باشد.اگر غبغب دارید یکی از نشانه ها این است که شما حتما اضافه وزن دارید که البته استثنا هم دارد.

لاغری غبغب با کرایولیپولیز

در سال‌های اخیر، روش‌های مختلفی برای کاهش غیرتهاجمی بافت چربی در دسترس قرار گرفته است، از جمله کرایولیپولیز، فرکانس رادیویی، لیزر سطح پایین و سونوگرافی متمرکز با شدت بالا. هر فناوری از مکانیسم عمل متفاوتی برای ایجاد آپوپتوز یا نکروز سلول های چربی هدف استفاده می کند. در میان این فناوری‌ها، کرایولیپولیز نه تنها برای طولانی‌ترین زمان به صورت تجاری در دسترس بوده است، بلکه بهترین تحقیق از جمله مدل‌های آزمایشگاهی و حیوانی و کارآزمایی‌های بالینی تصادفی‌سازی‌شده و کنترل‌شده روی انسان‌ها نیز بوده است.

رفع غبغب با دستگاه کرایولیپولیز در تهران

اصل کرایولیپولیز از این فرض استفاده می کند که سلول های چربی نسبت به سایر سلول های پوست حساس تر به خنک شدن هستند. استفاده دقیق از دماهای سرد باعث آپوپتوز سلول های چربی می شود که یک پاسخ التهابی ایجاد می کند و منجر به هضم آهسته توسط ماکروفاژهای اطراف می شود. در مطالعات بالینی، کرایولیپولیز نشان داد که چربی زیر جلدی در محل درمان را تا 25 درصد پس از یک درمان کاهش می دهد. بهبود در 86 درصد از افراد تحت درمان مشاهده شد. در 73 درصد، میزان رضایت بیمار بیشتر از سایر فناوری‌های مورد استفاده برای لیپولیز غیرتهاجمی است.

ثابت شده است که کرایولیپولیز یک روش بسیار ایمن برای کانتورینگ بدن است و تنها با حداقل ناراحتی انجام می شود. عوارض جانبی مورد انتظار عبارتند از اریتم موقت، کبودی و بی حسی گذرا که معمولاً ظرف 14 روز پس از درمان برطرف می شود. با شیوع 0.1 درصد، شایع ترین شکایت درد دیررس است که 2 هفته بعد از عمل رخ می دهد که بدون مداخله برطرف می شود. اگرچه هنوز هیچ روشی به عنوان استاندارد طلایی برای کانتورینگ بدن غیرتهاجمی پذیرفته نشده است، کرایولیپولیز هم ایمن و هم کارآمد با میزان رضایت بالای بیمار در نظر گرفته می شود.

قبل و بعد کرایولیپولیز غبغب

چرا کرایولیپولیز بهترین روش لاغری است

کرایولیپولیز یک روش خنک کننده غیرجراحی ثبت شده است که برای کاهش چربی در نواحی مورد نظر استفاده می شود.این بر اساس علم کرایولیپولیز است. کرایولیپولیز از دمای سرد برای انجماد و تخریب سلول های چربی استفاده می کند.این روش برای رسیدگی به نواحی خاصی از چربی های سرسخت که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهند، مانند چانه ایجاد شد.

ایمنی:

CoolSculpting کرایولیپولیز توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در سال 2012 تایید شد.این روش غیر تهاجمی است و نیازی به بیهوشی ندارد.تا به امروز بیش از 6000000 عمل در سراسر جهان انجام شده است.ممکن است عوارض جانبی موقتی را تجربه کنید که باید ظرف چند روز پس از درمان از بین بروند. عوارض جانبی ممکن است شامل تورم، کبودی و حساسیت باشد.اگر سابقه بیماری رینود یا حساسیت شدید به دماهای سرد دارید ممکن است CoolSculpting برای شما مناسب نباشد.

کرایولیپولیز غبغب هزینه و مدت زمان

این عمل برای غبغب حدود 35 دقیقه طول می کشد.حداقل زمان بهبودی را انتظار داشته باشید. تقریباً بلافاصله پس از عمل می توانید فعالیت های عادی روزانه را از سر بگیرید.این از طریق یک جراح پلاستیک، پزشک یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی که در CoolSculpting آموزش دیده است در دسترس است.

هزینه:

میانگین هزینه برای غبغب حدود 1400 دلار است.

اثر:

نتایج متوسط کاهش 20 تا 80 درصدی منبع مورد اعتماد چربی پس از یک روش کرایولیپولیز در مناطق تحت درمان است. در قسمت چانه، باید درصدی را در انتهای آن محدوده انتظار داشته باشید.

حدود 82 درصد از افرادی که تحت این درمان قرار گرفته اند، آن را به یک دوست توصیه می کنند.

CoolSculpting برای غبغب یک روش غیرتهاجمی کاهش چربی است که شامل بیهوشی، سوزن یا برش نیست. این بر اساس اصل خنک کردن چربی زیر پوست است تا جایی که سلول های چربی در فرآیند خنک سازی از بین می روند و توسط بدن جذب می شوند. چربی زیر پوست لایه ای از چربی است که درست زیر پوست قرار دارد.این به عنوان یک درمان برای کسانی که قبلا به وزن ایده آل خود رسیده اند توصیه می شود، نه به عنوان یک معیار کاهش وزن.

کرایولیپولیز چگونه کار می کند؟

CoolSculpting یا کرایولیپولیز بر اساس علم کرایولیپولیز است که از پاسخ سلولی به سرما برای تجزیه بافت چربی استفاده می کند. با استخراج انرژی از لایه‌های چربی، این فرآیند باعث می‌شود سلول‌های چربی به تدریج بمیرند در حالی که اعصاب، ماهیچه‌ها و سایر بافت‌های اطراف بی‌تأثیر باقی می‌مانند. پس از درمان، سلول های چربی هضم شده به سیستم لنفاوی فرستاده می شوند تا به عنوان ضایعات در طی چند ماه فیلتر شوند.

پروسه کرایولیپولیز غبغب

پزشک آموزش دیده در این روش را با استفاده از یک اپلیکاتور دستی انجام می دهد. ظاهر دستگاه شبیه نازل های جاروبرقی است.در طول درمان، پزشک یک پد ژل و اپلیکاتور را روی چانه شما اعمال می کند. اپلیکاتور خنک کننده کنترل شده را به چربی مورد نظر ارائه می دهد. دستگاه در حالی که فناوری مکش و خنک کننده را به ناحیه مورد نظر اعمال می کند، روی پوست شما حرکت می کند.

ممکن است در طول فرآیند احساس کشیدن و نیشگون گرفتن را تجربه کنید، اما به طور کلی، این روش حداقل درد را شامل می شود. ارائه دهنده معمولاً بلافاصله پس از درمان نواحی تحت درمان را ماساژ می دهد تا بافت های عمیق یخ زده را بشکند. این به بدن شما کمک می کند تا شروع به جذب سلول های چربی تخریب شده کند. برخی گفته اند که این ماساژ ناراحت کننده است.

درمان می تواند حدود 35 دقیقه طول بکشد. افراد اغلب در طول عمل به موسیقی گوش می دهند یا مطالعه می کنند.

آیا کرایولیپولیز غبغب عوارض دارد؟

CoolSculpting توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید شده است. اپلیکاتور روی چانه شما احساس سردی می کند و باعث بی حسی می شود، اما نباید درد قابل توجهی از این عمل احساس کنید.اگر به دماهای سرد حساسیت داشته باشید، ممکن است در طول عمل ناراحتی بیشتری را تجربه کنید.

سایر عوارض جانبی رایج در طول عمل عبارتند از:

  • مور مور
  • نیش زدن
  • کشیدن

همه اینها باید پس از بی حس شدن ناحیه درمان فروکش کنند.

نتایج در نواحی تحت درمان

ممکن است ظرف سه هفته پس از عمل قابل توجه باشد. نتایج معمولی پس از دو یا سه ماه به دست می‌آیند و فرآیند تخلیه چربی تا شش ماه پس از درمان اولیه ادامه می‌یابد.

حرف آخر

با اینکه کرایولیپولیز راه حل سریع و بدون عوارضی است و نتایج شگفت انگیزی از خود به جای گذاشته است ولی این نکته را مدنظر داشته باشید که کرایولیپولیز چاقی را درمان نمی کند و نباید جایگزین سبک زندگی سالم شود. ادامه رژیم غذایی سالم و ورزش منظم برای حفظ نتایج بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *