تغذيه و رژيم درمانی

چطوری بدون دردسر لاغر شویم؟

امروزه، بیشتر مردم به ارزش لاغری پی برده اند و هنگامی که دچار ناراحتی و بیماری می شوند به فکر رژیم لاغری و تناسب اندام خود می افتند و می کوشند با لاغر شدن و به دنبال آن کسب سلامتی، هزینه های گزاف مراجعه به پزشک را کاهش دهند.

با روش های طبیعی و بدون رژیم  لاغری سخت و زمان بر به راحتی لاغر شوید:

لاغری یک روش درمان طبیعی است که فرصت پاکیزه کردن سیستم بدن را به انسان می دهد و یک روش درمانی کاملا موثر است. بعضی از مردم با شنیدن کلمه لاغری، ببی جهت دچار ترس می شوند، در حالی که لاغری هیچ آسیبی به سلامتی نرسانده و شخص دچار نقصان وزن و ضعف نمی گردد. بر خلاف این نوع طرز فکر، لاغری نه تنها باعث افزایش سلامتی می شود بلکه سبک شدن بدن و آرامش خاطر را به دنبال می آورد.

در طول دوره پاکسازی، اندام های داخلی مربوط به امور هضم نظیر کبد، معده، لوزالمعده و غیره استراحت می کنند.

انسان های پرخور که بی وقفه مشغول خوردن هستند، حتی برای دقایقی مهلت استراحت به این اندام ها را نمی دهند و اکثرا بیمار می شوند. به طور کلی 90% مردم دنیا بیش از حد نیاز غذا مصرف می کنند. با عمل پاکسازی، اندام های هضمی داخلی استراحت می کنند و سلامتی و طول عمر تضمین می گردد.

علل چاقی:

علت اصلی چاقی،بد غذایی و پرخوری همیشگی و زندگی کم تحرک است.در موارد غیر عادی، علت آن اختلال در کار غده های مختلف و اعضای گوناگون بدن است.به طور کلی هیچ نوع بیماری به سهولت چاقی درمان نمی شود، مشروط بر این که معالجه با روش صحیح شروع شود برای درمان چاقی باید رژیم غذایی پاکسازی به همراه تمرینات فیزیکی یوگا به کار گرفته شود تا در اثر فعالیت های فیزیکی کار دستگاه های دفع افزایش یابد.

اگر این کار به خوبی صورت گیرد، نه فقط چاقی درمان می شود بلکه شخص تحت درمان حال خود را به مراتب بهتر از گذشته می یابد.اگر چاقی مربوط به عملکرد بد غده های بدن هست، انجام تمرینات فیزیکی یوگا حداقل به مدت 6 ماه به صورت منظم می تواند فرآیند ترشح غدد بدن را متعادل سازد. از همه مهمتر این که از بازگشت چاقی جلوگیری می شود.

به طور کلی یوگا نقش حیاتی در درمان بیماری ها همچون چاقی و دارد.

چاقی خارج از حد طبیعی و به افراط، بر عروق بدن فشار می آورد و عروق را تنگ می کند و در افراد بیش از حد چاق، تنفس دچار مشکل می شود و مرگ نابهنگام ممکن است به سراغ این افراد بیاید.

آموزش های ساده برای افرادی که دچار چاقی مفرط هستند:

1.بهتر است بعد از غذا خوردن دوش گرفته شود.

2.بهتر است افراد چاق از مواد غذایی تند استفاده کنند.

  1. حتما ورزش های پر تحرک و ترجیحا در معرض آفتاب داشته باشند.

4.از هرگونه دارو جهت لاغر شدن در اوایل درمان چاقی خود خودداری کنند.

5.حتما میوه و سبزیجات در وعده های غذایی این افراد باید باشد.

6.از مصرف چای سیاه، قهوه، الکل، ترشی باید پرهیز کنند.

7.از خوردن غذاهایی مانند نان سفید، کلیه فرآورده های آرد سفید به خصوص کیک و شیرینی، قند، غذاهای خمیری، کلیه غذاهای کنسرو شده، غذاهای چرب و سیب زمینی سرخ کرده خودداری کنند.

8.حتما روزانه حداقل 20 دقیقه تمرینات یوگا را انجام دهند.

با یوگا به راحتی لاغر شوید:

یوگا از دو راه به کاهش وزن کمک می کند:

راه اول: با متعادل کردن فعالیت غدد درون ریز، بر سیستم سوخت و ساز بدن تاثیر گذاشته و عملکرد آن ها را متعادل می سازد.در صورتی که فرد لاغر باشد عملکرد غدد متعادل می شود و اگر فرد چاق باشد نیز در دراز مدت به وزن  دلخواه خود  می رسد.

راه دوم: با آزاد کردن موانع جریان انرژی، کمک زیادی به دفع سموم و مواد زاید می نماید.

-درمان طبیعی و کمک کننده برای لاغر شدن و درمان چاقی:

برای درمان چاقی و لاغر شدن ابتدا باید به علت اصلی آن پی ببرید. ممکن است علت اصلی آن بد غذایی و روش زندگی غلط باشد، در این شرایط اولین گام برای کاهش وزن پاکسازی بدن و استفاده از تدابیری به منظور بالا بردن سوخت و ساز(متابولیسم) بدن است و تمرینات فیزیکی یوگا کمک زیادی به بهبود این وضعیت می کند.

انجام تمرینات منظم تنفسی و رعایت رژیم غذایی مناسب بهترین راه درمان است که در طولانی مدت به راحتی شما را به وزن دلخواهتان می رساند.

و با پیروی از رژیم غذایی مناسب شرایط شما در دراز مدت به وزن دلخواهتان خواهید رسید. سرعت کاهش وزن شما بستگی به شرایط بدنی شما دارد و نباید سرعت کاهش وزن شما زیاد باشد چون در این صورت سلامتی شما به خطر می افتد.

-عوارض پرخوری و زیاده خوری در سلامت بدن:

پرخوری نه تنها باعث افزایش خون می شود بلکه به دستگاه گوارش فشار زیادی می آورد و به دنبال آن توانایی سیستم گوارش برای هضم غذای خورده شده سخت می شود و در این صورت عملکرد سیستم هضم غذا به هم می خورد و غذا به طور کامل تجزیه نمی شود که به دنبال آن عوارض گوارشی رخ می دهد.

-بررسی سوخت و ساز بدن در مسیر به راحتی لاغر شوید

همیشه به خاطر داشته باشید که اکسیژن است که سوخت لازم برای تولید انرژی را تامین می کند.

وقتی شما به طور صحیح نفس نکشید، اکسیژن به اندازه کافی به سلول های بدن شما نمی رسد، در نتیجه آن ها مجبور می شوند از اکسیژن کم یا از ذخیره بدن استفاده کنند ، به همین دلیل است که افراد چاق احساس خستگی می کنند زیرا سلول های آن ها به حد کافی انرژی رها نمی کند.

تحقیقی در درمانگاه لیندنر که مرکزی معروف برای کاهش وزن است، نشان می دهد که 73 درصد افرادی که مجبوراند وزن کم کنند، سوخت و ساز(متابولیسم) معیوب دارند چون اکسیژن کافی به بدن آن ها نمی رسد. شما چطور می توانید چربی و مواد مغذی را بسوزانید وقتی که مواد سوختی(اکسیژن) به حد کافی نداشته باشید؟!

وقتی یاد بگیرید که صحیح  تنفس کنید، اکسیژن مورد نیازی را که سلول هایتان برای پردازش غذا لازم دارند به آن ها می رسانید. با تنفس عمیق آنزیم هایی که سوزاننده ی چربی بدن است تحریک می شوند که به نوبه ی خود موجب افزایش میزان سوخت و ساز بدن می شود و هرچه سوخت و ساز بدن شما از وضعیت بهتری برخوردار باشد کاهش وزن شما هم راحت تر می شود.

-نقش تنفس شکمی بر کاهش وزن در مسیر به راحتی لاغر شوید

این تنفس به بهبود گردش خون در شکم کمک می کند و اجازه می دهد که به راحتی ظرفیت تنفسی بدن به طور محسوس افزایش یابد و این تنفس نقش بسزایی در کاهش ذخیره های چربی بدن دارد و حتی میزان چربی خون یا اکسیژن را به طور محسوس پایین می آورد و این گونه تنفس حتی برای بیمارانی که مشکل فشار خون دارند بسیار مناسب و مفید است.این طرز تنفس باید با تمامی اعمال زندگی روزانه انسان، یعنی راه رفتن، کار کردن همراه باشد و حتما باید عمل دم را با بینی انجام داد و در حد توان نفس را حبس کرد و در بازدم هوا را به آرامی خارج کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *