یوگا ورزشی است که علاوه بر اینکه عضلات بدن تان را قوی می کند و باعث از بین رفتن چربی های اضافه ی بدن تان می شود می تواند در کاهش استرس و رسیدن به ارامش بسیار موثر باشد .کسانی که پرخوری عصبی دارند و هنگامی که عصبی می شوند شروع به پرخوری می کنند و معمولا کلی اضافه وزن دارند باید حرکات خاص یوگا راانجام دهند و اینگونه از استرس خود بکاهند و پرخوری را کنار بگذارند .پایه ی اصلی یوگا در واقع می تواند در هر کجا تمرین شود و نه با کشیدن بدن به صورت شدید، بلکه از طریق کنترل تنفس ساده. راه ساده برای جلوگیری از حمله پنیک و ترس، این است که تنفس های تیز و کم عمق را بدون تمرکز بر بازدم خود انجام دهید. در یوگا باید بدانید که نفس ما دروازه ای است برای تمرین ، و همچنین این عامل قدرتمندترین شکل تمرین ماست با تمرکز حرکات یوگا را انجام دهیدو معجزه ی ان را حس کنید .

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز ناحیه شکم در یک جلسه بدون جراحی درد و خونریزی کلیک کنید.

مبارزه با استرس و پرخوری عصبی با حرکت ویپریتا کارانی سانسکریت

این حرکت  برای زمانی که اضطراب شما به پاها یا اندام تناسلی وارد می شود، سعی کنید پاهای خود را از دیوار بالا ببرید، به این روش ویپریتا کارانی سانسکریت گفته می شود یک دیوار خالی پیدا کنید و روی زمین دراز بکشید پاهای خود را به موازات دیوار بالا بیاورید، زاویه 90 درجه را با پاها و شکم خود ایجاد کنید شانه های خود را زیر تنه خود نگه دارید، پشت سر خود را روی زمین فشار دهید، کف دست های خود را به سمت بالا بگذارید و به سادگی نفس بکشید. این وضعیت را می توان در هر کجا انجام داد و برای همه مفید است، به خصوص پس از سفری طولانی مدت یا رانندگی طولانی .درست است که یوگا می تواند استرس شما را کنترل کند اما باید توجه داشته باشید که چه می خورید یعنی نقش تغذیه هم بسیار مهم است . زمان طولانی جلو صفحه نمایش، موسیقی با صدای بلند، کافئین با شکر، می توانند به یک ذهن مضطرب کمک کنند. بر روی ترکیب چیزهای آرام بخش، حمام آرامش بخش، مراقبه خاموش، راه رفتن در طبیعت و غیره تمرکز کنید. اگر شما کافئین مصرف می کنید، سعی کنید مصرفتان را کاهش دهید. اگر شکر بخش مهمی از رژیم غذایی شما است، سعی کنید از شیرینی هایی با شاخص گلیسمی پایین  استفاده کنید.

مبازره با پرخوری عصبی با وکساسانا :

کلمه ی وکساسانا یعنی درخت . در ابتدا به پایین نگاه کنید و اطمینان حاصل کنید که هر دو پا هنوز به جلو اشاره دارند و لگن کاملا ازهم باز شده است. پاهای شما باید موازی با ریل راه آهن باشد انتخاب کنید که با کدام پایتان شروع کنید پایتان را از زمین جدا کنید، پای خمیده خود را به ساق پا و ران خود برسانید کف پای خود را روی زانوی خود قرار ندهید زانوهای شما مهم هستند و می توانند خطرناک باشند وقتی که از اضطراب رنج می برم، دوست دارم دستانم را به مرکز قلبم برسانم و یک کف دستم را بر بالای قلبم می گذارم. نفس های عمیقی به دست خود بکشیدهمه چیز خوب  است در طرف دیگر هم تکرار کنید هرچند اضطراب ممکن است با احساس اضطرابتان فکر کنید که در حال پرواز روی باد هستید، اما به یاد داشته باشید که مثل درخت قوی هستید. ریشه های شما عمیق است. حتی اگر باد شلاق بزند و شاخه های شما را در اطراف بچرخاند، اما شما می توانید با ریشه هایتان در حتی سخت ترین زمانها نیز باقی بمانید.

مبارزه با پرخوری عصبی با حرکت مالاسانا :

برای انجام این حرکت ابتدا باید پاهایتان را از هم دور و پهن کنید کم کم زانوها را تا جایی که می توانید از هم دور کنید و چمباتمه بزنید ایده آل است که بازوهایتان را به داخل زانوهایتان قرار دهید. مشکلی نیست اگر که پاهایتان بلند شود اگر پشت ساق پایتان راحت است، می توانید چمباتمه خود را پهن تر کنید، و یا می توانید از حوله، پتو و یا تشک زیر پاشنه خود برای کمک استفاده کنید اگر بازوهایتان را در داخل زانویتان قرار دادید، دست هایتان را با هم فشار دهید و از بازوها استفاده کنید تا به آرامی ران ها و باسنتان را باز کنید. توجه داشته باشید که زانوها را فشار ندهید. تا زمانی که راحت هستید این کار را ادامه دهید، اما هدف حداقل سه تا پنج تنفس است تنفس عمیقتان را به داخل لگن برای پاشنه خود به سمت زمین فشار دهید حس انرژی زمین را که برای دیدارتان بلند شده را احساس کنید هنگامی که اینکار را انجام می دهید، به آرامی به پاشنه خود فشار وارد کنید تا ژست ایستادن ذهنی کوه را برای اتمام این ژست انجام دهید.

مبازره با پرخوری عصبی و استرس با حرکت گربه و گاو و نفس شیر :

در این حرکت ابتدا دستها و زانوها را به شکل میز دهید. حتما دستهای خود را از هم باز کنید، شانه های خود را از هم باز کنید و پاها را از زانو باز کنید با دم از طریق بینی، تیغه های شانه ای را به کمرتان بکشید تا ستون فقرات را بچرخانید و به بالا نگاه کنید حالا با بازدم، استخوان های کمرتان را پهن کنید و کمرتان را گرد کنید، هوا را از دهان خارج کنید، زبان خود را به مدت طولانی بیرون ببرید و به نوک بینی خود نگاه کنید این کار را تکرار کنید دم همیشه از طریق بینی صورت میگیرد و خم کردن ملایم کمر را دارد و بازدم با دهان است با زبانی بیرون و نگاه به نوک بینی. نگران نباشید اگر احساس خنده داشتید، در واقع، یک خنده کوچک می تواند به رفع خلق و خوی اضطرابی کمک کند این حرکت عالی است در زمانی که احساس ترس پیدا می کنید. یک نفس عمیق می کشید و به بالا نگاه کنید  و سعی کنید تمام احساسات ناراحتی و نگرانی را جمع کنم و سپس همه چیز را با خارج کردن زبان تان  دور بریزید ، بازدم را انجام دهید  و تمرکزتان روی نوک بینی تان باشد . این حرکت همیشه موثر است و تاثیر خود را درارامش و رها کردن استرس ها می گذارد. اگر نتوانستید به تشک یوگا برای انجام تمرین برسید، برای انجام این حرکت به حمام بروید و این ژست را در حمام انجام دهید . نفس بکشید و اجازه دهید ترس را بازدم از شما بیرون بریزد. هروقت که دوست دارید، اینکار را تکرار کنید.بهانه ای برای انجام ندادن ندارید .

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز ناحیه شکم در یک جلسه بدون جراحی درد و خونریزی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *