یوگا ورزشی است که علاوه بر اینکه عضلات بدن تان را قوی می کند و باعث از بین رفتن چربی های اضافه ی بدن تان می شود می تواند در کاهش استرس و رسیدن به ارامش بسیار موثر باشد .کسانی که پرخوری عصبی دارند و هنگامی که عصبی می شوند شروع به پرخوری می کنند و معمولا کلی اضافه وزن دارند باید حرکات خاص یوگا راانجام دهند و اینگونه از استرس خود بکاهند و پرخوری را کنار بگذارند .پایه ی اصلی یوگا در واقع می تواند در هر کجا تمرین شود و نه با کشیدن بدن به صورت شدید، بلکه از طریق کنترل تنفس ساده. راه ساده برای جلوگیری از حمله پنیک و ترس، این است که تنفس های تیز و کم عمق را بدون تمرکز بر بازدم خود انجام دهید. در یوگا باید بدانید که نفس ما دروازه ای است برای تمرین ، و همچنین این عامل قدرتمندترین شکل تمرین ماست با تمرکز حرکات یوگا را انجام دهیدو معجزه ی ان را حس کنید .

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز ناحیه شکم در یک جلسه بدون جراحی درد و خونریزی کلیک کنید.

با حرکات یوگا استرس و پرخوری عصبی خود را کنترل کنید :

در این جا راه هایی که می توانید اضطراب خود را کاهش دهید و حالت خود را با کنترل تنفس و ترکیب آن با تکنیک های ساده یوگا بهبود دهید را به شما یاد می دهیم . در ابتدا فهرستی از احساسات، فیزیک، ذهن و عاطفه خود تهیه کنید بعد، یک دست را روی قلب خود بگذارید، یک دستتان را بر روی شکم بگذارید و کاملا بازدم را انجام دهید، شمارش از 5 به 1. دم به داخل دستتان که روی قلبتان است با شمارش 5، و در بازدم از شمارش 5 به عقب دم به فضای بین کف دست هایتان برای 5 ثانیه، و خالی کردن هوا و بازدن با شماره 5 به 1 دم به کف دست هایی که روی شکمتان هستند برای پنج ثانیه، بازدم با شمارش به عقب از 5 ثانیه حالا دم با عدد هفت، دم به قلبتان، به دنده ها و پایین شکمتان، سپس با شماره ده بازدم انجام دهید . این کار را ده بار تکرار کنید. بنویسید که چه احساسی بعدش داشتید. پیاده روی با تمرکز یکی از روش های موثر است .پیاده روی کنید، گام های خود را به نفستان برسانید به صداها و بوی اطراف و دمای هوا بر روی پوستتان توجه کنید. یک سرعت ثابت پیدا کنید و در صورت امکان کفش خود را درآورید تا پاهایتان را بر روی زمین قرار دهید.اسمش زمینی است و می تواند برای زمانی که اضطراب می گیرید، بسیار قدرتمند شوید.

آفتاب گرفتن با تمرکز برای آرامش عالی است . نشسته یا ایستاده، کمی آفتاب بگیرید هنگامی که هر دو دست خود را روی سرتان می گذارید،دم را انجام دهید، و وقتی دست هایتان در خط مرکزی تان است و کف دست هایتان را در جلو قلبتان به هم زدید، بازدم را انجام دهید. دست ها را در مقابل فضای قلب خود متصل کنید حالی که به بالا نگاه می کنید دم را انجام دهید، و وقتی دستان خود را در مرکزتان و به سمت زیلوتان کشیده شد، بازدم را انجام دهید. سپس مکث کنید، چندین نفس را با قرار داشتن کف دست هایتان بر روی زیلویتان انجام دهید نفس هایتان را یواش کنید.و این کار را 3-5 بار تکرار کنید.

آرامش و مبازره با پرخوری عصبی  با تداسانا :

تاداسانا یعنی کوهستان ایستاده ژستی برای حملات پانیک و ترس است. هر کجا که هستم، آنچه را که انجام می دهم را متوقف می کنم، ژستم را می گیرم و نفس می کشم.این پدیده، پادزهری برای ترس است، حامی زمینی حتی در سخت ترین زمانهاست موقعیت ایستاده راحتی را روی تشک یوگا خود پیدا کنید پاهای خود را به طور موازی و باسن خود جدا کنید انگشتان پا را بلند و باز کنید، از طریق پایه انگشت بزرگ پا، انگشت کوچک و مرکز پاشنه فشار دهید زانوها را بالا ببرید، مراقب باشید که زانوها را قفل نکنید، زیرا قفل شدن باعث ایجاد احساس اضطراب می شود با فشار به سمت پایین دادن پاشنه تا رسیدن به تاج سر به سمت سقف، ژست مناسبی را پیدا کنید همانطور که پایتان را فشار می دهید، حس می کنید که سرتان بالا می رود، و طول ستون فقرات بیشتر می شود کف دست رو به جلو، به طوری که بازوهایتان به سمت خارج بچرخد نفس عمیقی را از داخل بینی انجام دهید و با دهان بازدم کنید این دم و بازدم را تکرار کنید. سپس به آرامی دهانتان را ببندید و تمرکز کنید تا از بینی دم و بازدم را انجام دهید میتوانید چشم تان را ببندید . بر تنفس خود تمرکز کنید شما می توانید تا زمانی که نیاز دارید، در این حالت باقی بمانید، اجازه دهید که حس کنید بلند، پایدار و ایمن، درست مثل یک کوه هستید.

مبارزه با پرخوری عصبی با حرکت بالاسانا :

بالا سانا به معنی کودک است . این حرکت می تواند برای آرامش و تنفس به کمر کمک کند. به دلایلی این را حرکت کودک می نامند، زیرا به ما اجازه می دهد که استراحت کنیم، به ما اجازه می دهد تا به طور کامل احساس اضطراب را با حس ایمنی جابه جا کنیم . پاهای خود را با هم مخلوط کنید و زانوها را به هم بزنید اگر پیشانی شما به آسانی به زمین نرسد، با کمک بلوک ها، پتو ها و یا بالشتک ها زمین را به خود برسانید به همین ترتیب، اگر ران شما به راحتی نمی تواند به پاشنه پا برسد، یک پتو را در پشت زانو قرار دهید بازوهای خود را پایین بیاورید، به طوری که کف دست با پاشنه پا روبرو شود مهمترین چیز این است که اجازه دهید این ژست به شما در زمان اضطراب کمک کند، به وسیله فشار آوردن پیشانیتان به زیلو خود.اجازه دهید چشم سوم شما واقعا به زیلو و کمی به پایین فشار وارد کند، به طوری که پوستتان به سمت بینی می رود. در فضای بین ابروها نفس بکشید بیایید و نفس بکشیم وقتی می خواهید به دلیل عصبی بودن به سراغ پرخوری بروید  اغلب به مدت پنج، ده یا حتی پانزده دقیقه این حرکت را انجام دهید .

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز ناحیه شکم در یک جلسه بدون جراحی درد و خونریزی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *