می دانید که چربی های ناحیه ی شکم بسیار مقاوم بوده و گاهی با اینکه همه نقاط بدن تان را لاغر کرده اید باز چربی های این ناحیه  باقی می مانند راه های زیادی برای کاهش چربی های مقاوم شکم وجود دارد که یکی از این روش ها انجام حرکات مخصوصی از یوگا است . چربی شکم یکی از سرسخت‌ترین چربی‌های موجود در بدن است. خلاصی از آن علاوه‌بر سلامتی باعث بهبود سطح اعتماد‌به‌نفس می‌شود. چربی شکم نه‌تنها باعث کاهش جذابیت شما می‌شود، بلکه بدن را در معرض ابتلا به فشار خون، بیماری دیابت و کبد چرب قرار می‌دهد پس هر چه سریعتر بایداز شر این چربی ها خلاص شوید . توجه کنید که اگر بیمای های زمینه ای زیر را دارید قبل از انجام این حرکات با پزشکتان مشورت کنید. فشار خون؛ مشکلات قلبی؛کمر درد؛درد باسن؛آرتروز؛ درد مفاصل؛ دیسک کمر و فتق. همچنین بهتر است زنان باردار و زنانی که در دوران قاعدگی به‌سر می‌برند نیز ، از اجرای این حرکات خودداری کنند. افرادی که در چند وقت اخیر، تجربه‌ی عمل جراحی در ناحیه‌ی شکم، ستون فقرات، مغز و شُش داشته‌اند نیز نباید این حرکات را انجام بدهند.

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

یوگا و حرکت قایقی :

باید بدانید که این حرکت علاوه بر آب کردن چربی‌های شکم، سبب شکل دادن به آنها، تقویت عضلات پا، دست، کمر و ران می‌شود همچنین به تنظیم عملکرد پانکراس، تیروئید، کلیه، کبد و شش‌ها کمک می‌کند و سبب بهبود گردش خون و تنظیم سطح قند خون هم خواهد شد. برای شروع حرکت باید ابتدا درحالی‌که زانوهای خود را خم کرده‌اید، بنشینید. کف پاها روی زمین باشد، دست‌ها نیز روی زمین و کنار باسن قرار بگیرند. جهت انگشتان دست رو به جلو باشد نفس عمیقی بکشید و به کف دست‌ها فشار وارد کنید. ستون فقرات خود را راست نگه دارید و به‌آرامی کمر را به سمت عقب بکشید؛ درحالی‌که وزن شما روی باسن قرار گرفته است نفس عمیقی بکشید و پاهای خود را از روی زمین به اندازه‌ی طول ساق پای خود، بلند کنید دستان خود را از روی زمین بلند کرده و به موازات زمین دراز کنید. چند ثانیه در این حالت بمانیدپاهای خود را بیشتر بکشید تا بدن به شکل عدد هفت در بیاید. به اندازه ۲-۵ تنفس در این حالت بمانید نفس را بیرون بدهید، زانوهای خود را خم کنید و ران‌ها را محکم در آغوش بگیرید نفس را داخل بدهید، ستون فقرات را راست نگه دارید و با پیشانی خود زانوها را لمس کنید چند نفس عمیق دیگر بکشید نفس را داخل بدهید، سر خود را بلند کنید و سپس نفس را بیرون بدهید. پاها را به حالت اولیه برگردانید حرکت را به اندازه ۳-۵ تکرار انجام بدهید

یوگا و حرکت آسیاب دستی :

انجام این حرکت بسیار ساده است . با کمک این حرکت می‌توانید به جنگ چربی‌های سرسخت شکمی و چربی‌های بعد از دوران بارداری بروید خانم‌ها با انجام این حرکت علاوه‌بر کاهش چربی شکم، سبب تقویت عضلات کمر، شکم، بازو و ران خود نیز می‌شوند. همچنین با تقویت عضله‌ی رحم سبب تنظیم چرخه‌ی دوران قاعدگی می‌شود. در ضمن به تقویت ران و سینه و همین‌طور عمل گوارش هم کمک می‌کند. برای انجام این حرکت مفید ابتدا بنشینید؛ درحالی‌که پاهای شما تا حد ممکن از یکدیگر دور هستند. دست‌های خود را به سمت جلو و روبه‌روی سینه کشیده و انگشتان دست را در هم قفل کنید دست‌های خود را در مسیر عقربه‌های ساعت و به شکل یک حلقه بچرخانید. زانوهای خود را خم نکنید. پاها نیز از زمین جدا نشوند وقتی به سمت جلو حرکت می‌کنید، نفس را بیرون بدهید و زمانی که به سمت عقب حرکت می‌کنید، نفس را داخل بدهید به اندازه‌ی ده مرتبه تکرار حرکت را ادامه بدهید. حالا حرکت را در جهت مخالف تکرار کنید در انتها آرام بنشینید تا نفس تان جا بیاید .

یوگا و حرکت کمان :

این حرکت عالی است زیرا با انجام این حرکت باعث تقویت عضلات شکم، قوزک پا، ران، سینه، کمر و کشاله‌ی ران می‌شود  از دیگر مزیت‌های این حرکت بهبود عمل هضم و مشکلات گوارشی، افزایش گردش خون و بهبود عملکرد کبد، پانکراس، روده‌ی بزرگ و کوچک است. این حرکت سبب رهایی از استرس نیز می‌شود برای شروع باید ابتدا روی شکم دراز بکشید، چانه روی زمین قرار بگیرد و پاهای خود را روی زمین دراز کنید درحالی‌که نفس را داخل می‌دهید، پاهای خود را بالا بیاورید، زانوها را به سمت باسن خم کنید و قوزک پاها را با دستان خود بگیرید به‌آرامی بلند شوید، سینه را از روی زمین بلند و به جلو نگاه کنید به مدت بیست ثانیه در این حالت باقی بمانید. وزن بدن باید روی شکم قرار بگیرد به‌آرامی نفس را بیرون دهید و به محل اولیه بازگردید

یوگا و حرکت پاداسانا :

خوب است بدانید که انجام این حرکت باعث فشرده‌سازی کامل عضله‌ی شکم می‌شود که چربی‌های شکمی را می‌سوزاند. همچنین سبب کشش عضلات پشتی، از پاشنه‌ی پا تا سر می‌شود در ضمن برای بهبود مشکلات گوارشی مثل یبوست و افزایش جریان خون به مغز مفید است. همچنین به آرام کردن ذهن، رفع خستگی و استرس، بهبود افسردگی و بی‌خوابی نیز کمک می‌کند برای شروع آن باید ابتدا بایستید؛ درحالی‌که پاها نزدیک به‌هم و پاشنه‌ی پاها نیز به‌هم جفت شده باشند دست‌ها آویزان کنار بدن قرار داشته باشند نفس عمیق بکشید و به‌آرامی دست‌ها را مستقیم بالای سر ببرید نفس را بیرون بدهید و از قسمت باسن به جلو خم شوید. پاها همچنان صاف باشند دست‌ها روی زمین قرار بگیرند؛ به طوری که انگشتان دست در راستای انگشتان پا باشند یا اینکه دست‌ها را به زیر کف پاها ببرید اگر نمی‌توانید، دست‌ها را به پشت ساق پاها برسانید تا جایی که می‌توانید سر خود را به زانوها نزدیک کنید. گردن نباید تحت فشار باشد به مدت یک دقیقه در این حالت بمانید و نفس عمیق بکشید به‌آرامی نفس را داخل بدهید و بدن را به بالا بیاورید. سر باید آخرین قسمتی باشد که بالا می‌آید حرکت را تا ده مرتبه تکرار کنید و بین هر تکرار ده ثانیه استراحت کنید. فراموش نکنید که انجام حرکات یوگا برای کالری سوزی و رسیدن به تناسب اندام بسیار مفید است شما می توانید حرکات بسیار زیادی که برای سایر نقاط بدن هست را هم بیاموزیدو به سرعت از شر چربی های اضافه ی بدن تان خلاص شوید .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =